Výhody vlastníctva hybridného automobilu

Či už chcete opäť objaviť nadšenie pre šoférovanie, znížiť svoje náklady na dochádzanie alebo sa iba trochu potešiť bez akýchkoľvek emisií – je veľa spôsobov, ako naše hybridné modely môžu urobiť dobrý dojem.

Život s hybridným automobilom je jednoduchý, stačí nasadnúť a ísť

Možno, že na pohľad pôsobí komplikovane, ale v skutočnosti boli naše hybridné vozidlá navrhnuté tak, aby život s nimi bol skutočne čo najjednoduchší. Keď stlačíte tlačidlo pre aktiváciu pohonu, nebudete vôbec nič počuť, iba uvidíte správu, že vozidlo je pripravené ísť! A pretože sa hybridná sústava vedie celkom sama a všetky hybridné modely majú automatickú prevodovku, stačí presunúť volič prevodovky do polohy "D" a začať si vychutnávať hladký prenos výkonu na každej vašej ceste.

/
Hybridný pohon: Dva motory v hladkej súčinnosti

Až budete s naším hybridným vozidlom na elektrinu v tichosti prechádzať mestom, budete si môcť vychutnať zvuky toho, čo je skutočne dôležité. Pri vyšších rýchlostiach dokáže elektromotor hladko spolupracovať s hospodárnym zážihovým motorom, pričom v okamihu, kedy to bude najviac potrebné, sa obidva druhy pohonu spoja do jedného – pretože obidva dokážu hladko fungovať aj paralelne – a vy vyrazíte dopredu.

dva motory
V hybridnom modely sú batérie vždy nabité

S našim hybridným automobilom sa nemusíte strachovať, ako ďaleko vlastne dôjdete – stačí natankovať palivo a pokračovať v ceste, rovnako ako v bežnom osobnom automobile. A keď kapacita batérie poklesne, prebytočný výkon spaľovacieho motora opäť zabezpečí jej dobitie. A tým to nekončí – kedykoľvek brzdíte, energia sa opäť využíva pre dobíjanie batérie – takže nedochádza k žiadnym stratám.

nabitý hybrid
Šetrný k vašej peňaženke aj k životnému prostrediu

Pobyt za volantom hybridného automobilu si nepochybne zamilujete, ale súčasne aj oceníte, koľko môžete reálne ušetriť. Naše hybridné vozidlá sa v meste cítia ako ryba vo vode – čo najčastejšie sa pritom snažia vypínať spaľovací motor, aby šetrili palivo, a tým aj vaše peniaze. A s nízkou spotrebou paliva súvisia nízke emisie; naše hybridné modely sa môžu pochváliť jednou z najnižších úrovní emisií CO2 v danej triede, pričom na rozdiel od vozidiel so vznetovým motorom produkujú iba zanedbateľné emisie škodlivých oxidov dusíka (NOx).

šetrný k peňaženke
V ponuke máme hybridný model skutočne pre každého

História našich hybridných modelov sa začala už v roku 1997 dôležitým priekopníkom: modelom Prius. Rodina našich hybridných vozidiel sa od tej doby rozrástla a vďaka šiestim rôznym modelom v ponuke máme teraz skutočne pre každého niečo. Či ste ostrieľaným človekom z mesta, ktorý hľadá svižné vozidlo do mestskej prevádzky, či rozrastajúcou sa rodinou, ktorá sa snaží zo všetkých síl nenechať niekoho doma, nepochybne pre vás nájdeme vhodný hybridný model, od Yarisa cez Auris a Prius až po verziu Touring Sports.

hybrid pre každého
Naše zásady elektronického súkromia

Používame súbory cookies na našich stránkach, aby sme vám mohli poskytnúť lepšie služby. Ak ste s týmto spokojný, používajte naďalej túto stánku normálne, alebo zistite ako upraviť súbory cookies.