8 vecí, ktoré ste o hybridnom pohone doteraz nevedeli

/
Viac ako štyri desaťročia budovania know-how v oblasti hybridného pohonu

Pre mnohých je technológia hybridného pohonu stále niečím novým. Aj keď sa náš prvý hybridný model Prius objavil na cestách v roku 1997 (čím predbehol svoju dobu), v skutočnosti sme naše know-how v oblasti hybridného pohonu ladili už od polovice 70. rokov minulého storočia, kedy sme vyvíjali hybridné modely Century a Sports 800 poháňané plynovou turbínou.

/
Nie všetky hybridné modely sú si rovné

Na rozdiel od vozidiel s polohybridným systémom pohonu (tzv. ‘mild’ hybridy) iných výrobcov, kde sa elektromotor využíva iba ako výkonová posila spaľovacieho motora, môžu elektromotor a benzínový motor v našich plno hybridných modeloch pracovať nezávisle jeden od druhého – alebo v súčinnosti – a dosahovať tak ideálnu rovnováhu medzi nízkou spotrebou a vysokým výkonom pri každej jazde.

/
Nerobte si zbytočne ťažkú hlavu, jednoducho sa posaďte a choďte Všetky naše hybridné modely štandardne používajú automatické prevodovky, takže sa šoférujú rovnako jednoducho ako ktorýkoľvek klasický automobil. Jednoducho dajte volič prevodovky do polohy "D" a vydajte sa na cestu!
/
Je tu dosť miesta pre všetko dôležité Do všetkých našich hybridných automobilov naložíte rovnaké množstvo batožiny ako do ich sesterských modelov s klasickým pohonom. Batérie sa postupne zmenšili, a tak sme našli alternatívny spôsob kam ich umiestniť, aby ste mali viac miesta pre prevoz všetkého dôležitého.
/
Hybridný model máme v ponuke skutočne pre každého Či ste ostrieľaným človekom z mesta, ktorý hľadá svižné vozidlo do mestskej premávky, či rozrastajúcou sa rodinou, ktorá sa snaží zo všetkých síl nenechať niekoho doma, nepochybne nájdeme pre vás vhodný hybridný model, od Yarisa cez Auris a Prius až po verziu Touring Sports.
Navrhnuté pre celoživotné dobrodružstvo

Naše hybridné modely boli starostlivo navrhnuté a vyrobené tak, aby vydržali všetko, čo vydržia všetky ostatné automobily z nášho modelového radu – skrátka sa s nimi vydajte na cestu kedykoľvek a kamkoľvek si želáte. Niektorí majitelia si vzali skutočne k srdcu toto odporučenie, a tak si občas s hrdosťou vypočujeme, že ich hybridný automobil má za sebou už vyše 500 tisíc kilometrov.

/
Na bežných cestách až na pretekárske okruhy

Naše hybridné modely nebudia dojem iba na bežných vozovkách, ale teraz sa úspešne osvedčujú aj na pretekárskych okruhoch. Po našom návrate do svetového šampionátu vytrvalostných súťaží (WEC) v roku 2012 s modelom TS030 HYBRID sa náš nový pretekárky špeciál pre rok 2014 – TS040 HYBRID s výkonom 1000 koní, s pohonom všetkých kolies – osvedčil vo veľkom štýle, keď pre Toyotu vybojoval pohár konštruktérov aj titul majstra sveta medzi pilotmi.

/
Sedem miliónov hybridných vozidiel a neprestávame rásť

Od roku 1997, kedy sa príbeh našich hybridných modelov začal písať, prepadlo ich čaru vyše sedem miliónov ľudí. A pretože čoskoro predstavíme rad nových modelov v širšom typovom rozpätí, bude zase viac príležitostí v sebe nájsť tú pravú vodičskú vášeň.

Naše zásady elektronického súkromia

Používame súbory cookies na našich stránkach, aby sme vám mohli poskytnúť lepšie služby. Ak ste s týmto spokojný, používajte naďalej túto stánku normálne, alebo zistite ako upraviť súbory cookies.