1. Majitelia
  2. Diely A Príslušenstvo
  3. Zimné pneumatiky a komplety

Toyota zimné komplety a zimné pneumatiky

Zimné komplety ako aj samotné zimné pneumatiky od Toyoty sú zvolené tak, aby poskytovali vynikajúcu priľnavosť na mokrých, zasnežených a zľadovatených cestách. Ich špeciálny vzor a vybraný materiál zostáva pružný, aj keď teploty klesnú pod 7 ° C, čo dramaticky skracuje brzdnú dráhu za nepriaznivých podmienok pre bezpečnejší zážitok z jazdy.

Prečo používať zimné pneumatiky?

My v Toyote Vám pre zimnú prevádzku ponúkame to najlepšie. Komplety, ktoré si u nás zakúpite sú kombináciou prémiovej značky pneumatík, originálnych diskov vysokej kvality, a originálnych snímačov tlaku vzduchu.

 

ZIMNÉ PNEUMATIKY
winter tyres car
16.5 M BRZDNÁ DRÁHA
LETNÉ PNEUMATIKY
summer tyre cars
34.2 M BRZDNÁ DRÁHA
*Ukážka dĺžky brzdnej stopy na snehu pri rýchlosti 40km/hod.
Zopakovať

Aké sú výhody zimných pneumatík?

Zimné pneumatiky Toyota majú vyšší obsah prírodného kaučuku ako letné pneumatiky, takže zostávajú pružné pri nízkych teplotách, zlepšujú každodennú jazdu a prinášajú pokoj. Ich jedinečné vzory dezénu sú navrhnuté tak, aby vytláčali vodu a snehovú kašu spod pneumatiky, čím sa znížil riziko aquaplaningu a brzdná dráha. Majú tiež malé drážky v bloku dezénu, ktoré sa "zakusnú" do zasneženého, alebo ľadového povrchu pre zabezpečenie vynikajúcej priľnavosti.

Kedy treba vymeniť letné pneumatiky za zimné?

 

 

Pod 7°C

Zimné pneumatiky Toyota majú vyšší obsah prírodného kaučuku ako letné pneumatiky, takže zostávajú pružné pri nízkych teplotách, zlepšujú každodennú jazdu a prinášajú pokoj. Ich jedinečné vzory dezénu sú navrhnuté tak, aby vytláčali vodu a snehovú kašu spod pneumatiky, čím sa znížil riziko aquaplaningu a brzdná dráha. Majú tiež malé drážky v bloku dezénu, ktoré sa "zakusnú" do zasneženého, alebo ľadového povrchu pre zabezpečenie vynikajúcej priľnavosti.

 

Sneh

Winter tyres have lots of small grooves, called sipes, in the tread block that ‘bite’ into snow and slush, providing better grip and reducing braking distances.

 

Ľad

The combination of softer compounds and special tread patterns ensure winter tyres provide better grip and reduced braking distances on icy roads.

Ako môžem porovnať rôzne vlastnosti ponúkaných zimných pneumatík?

Od roku 2012 je povinné, aby pneumatiky pre vozidlá mali pri predaji v EÚ štandardizovaný štítok. To uľahčuje porovnanie priľnavosti, palivovej úspornosti a hluku pneumatík od rôznych výrobcov.

Ako porozumieť označeniam na EU štítkoch

 

Efektivita spotreby

The friction created by a tyre as it rolls along a road is called ‘rolling resistance’. The greater the rolling resistance, the more the engine uses fuel and produces emissions. Grade A tyres offer the least resistance and are best for fuel consumption.

Priľnavosť za mokra

Táto kategória odráža absolútnu brzdnú dráhu pneumatiky pri brzdení z 80 km/h za štandardizovaných mokrých podmienok na ceste. Rozdiel medzi jednotlivými stupňami, pričom A je najlepší a G najhorší, je približne 3 až 6 metrov.

Hlučnosť

Uvedené meranie je hluk, ktorý pneumatika vydáva, keď sa valí po ceste v skúšobných podmienkach. Je to hluk produkovaný externe v decibeloch s jednou čiernou vlnou, ktorá naznačuje najmenšiu hlučnosť a tri čierne vlny sú maximálnym povoleným hlukom.

Špeciálna ponuka

 

ORIGINÁLNE KOMPLETY ZIMNÝCH KOLIES

Ponuka zliatinových alebo oceľových diskov pre vozidlá Toyota so značkovými zimnými pneumatikami.

Cena od 450.-Eur (model Aygo)

Zimná sezóna 2021/2022

Okrem kompletov využite aj zvýhodnenú cenu na poistné matice Toyota kúpené spoločne so zimnými kompletmi! Cena od 30 €.

Opýtajte sa aj na obaly vhodné pre väčšinu kolies do veľkosti 19". Cena za sadu 46 €

Často kladené otázky

Neodporúča sa to. Na zvládnutie mrazivých podmienok sú zimné pneumatiky vyrobené zo špeciálnej zmesi, ktorá je mäkšia a flexibilnejšia ako zmes nachádzajúca sa v letných pneumatikách. V dôsledku toho sa v teplejších podmienkach zimné pneumatiky ľahšie opotrebujú, zvyšujú spotrebu paliva vášho vozidla a predlžujú brzdnú dráhu

Zimné pneumatiky by ste mali vždy udržiavať v chladnom, suchom a tmavom prostredí. Ak skladujete pneumatiky bez ráfikov, uistite sa, že stoja vzpriamene, zatiaľ čo pneumatiky s namontovanými ráfikmi by mali byť vždy položené na rovinu – vyhnite sa kontaktu s tukom, benzínom a olejom. Naši predajcovia Toyoty ponúkajú službu skladovania pneumatík, obráťte sa na svojho dílera a dozviete sa viac.

Depending on annual mileage, winter tyres are designed to last between one to five years if properly stored when not in use. Both physical and chemical reactions cause tyres to age, and this can happen to tyres that are rarely or never driven on. A winter tyre that been correctly stored should still meet the specifications of, and perform like, a new tyre.

Väčšina pneumatík s hrotmi má kovové kolíky uzavreté volfrámom vložené do ich robustných vzorov dezénov. Tie sa zarývajú do ľadového povrchu, aby sa zabezpečila priľnavosť v podmienkach, keď je cesta zamrznutá. Bežne sa používajú v regiónoch, kde teplota zostáva okolo mrazu alebo nižšia po dlhú dobu zimy.

Zimné pneumatiky

Moderné zimné pneumatiky sú vyrobené zo zmesi, ktorá zostáva pružná pri nízkych teplotách. Sú prispôsobiteľné v širokej škále chladných poveternostných podmienok, vrátane snehu, ľadu a mokrých a suchých povrchov. To z nich robí dobrú všestrannú voľbu od jesene do jari.

Bez ohľadu na to, aký typ pneumatiky si vyberiete, nezabudnite, že jazda v zime vyžaduje zručnosti nad rámec tých, ktoré sú potrebné v lete. Nechajte viac priestoru na spomalenie a zastavenie.