PARATECHNOLÓGIE TOYOTA

Konštruktéri spoločnosti Toyota a viacnásobná paralympijská zlatá medailistka Andrea Eskauová sa spojili, aby posunuli hranice možného v cyklistickom športe.
PREDSTAVUJEME
Andrea Eskau
Andrea Eskauová získala na paralympiáde štyri zlaté a jednu striebornú medailu v kategórii bicyklov na ručný pohon. Okrem toho má štyri zlaté, štyri strieborné a dve bronzové trofeje zo Zimných paralympijských hier. Teraz sa spojila so spoločnosťou Toyota, aby mohla podávať ešte ostrejší výkon.
Sila paratechnológií
Konštruktér Roger Kirschner sa narodil s paralyzovanou ľavou polovicou tela. Obaja jeho rodičia boli profesionálni pretekári a on chcel držať krok s ich rýchlym životným štýlom. Andrea Eskauová utrpela pri nehode na bicykli poranenie chrbtice. Nenechala sa tým spomaliť a rozhodla sa, že bude pretekať na Paralympijských hrách.

Ani keď na Paralympijských hrách získala štyri zlaté medaily v lete a ďalšie štyri zlaté v zime, jej odhodlanie jazdiť rýchlejšie nepoľavilo. Roger a Andrea spolu s tímom konštruktérov spoločnosti Toyota naďalej pracovali na vylepšovaní jej bicykla na ručný pohon. Dnes je jej nový bicykel na ručný pohon o 30 percent ľahší a optimalizovaný tak, aby mohla podávať čo najlepší výkon.
Pozrel som si jej súčasný bicykel na ručný pohon a hneď mi to udrelo do očí. Potrebuje nový koncept – tuhšiu konštrukciu a nižšiu hmotnosť. Je to vzrušujúce, že sa môžem rozprávať s pretekárom a pretekárskym strojom v jednej osobe, pretože ona sama je motor.
Roger Kirschner
Konštruktér
The curved, multicolored lines of a Toyota race car reflect track lights. A driver waits behind the wheel.

Technológie mobility
Tím konštruktérov spoločnosti Toyota využil technológie používané tímom TOYOTA GAZOO Racing na to, aby pre Andreu vyrobil bicykel na ručný pohon, ktorý je ľahší a tuhší než ktorýkoľvek z tých, na ktorých jazdila v minulosti.


Vízia mobility
Toyota verí v rovnosť prístupu vďaka mobilite. Pozdvihnutie športovcov ako Andrea je len jedným z príkladov, ako Toyota pomáha ľuďom s najrôznejšími schopnosťami dosiahnuť ich plný potenciál.

Určené pre športovcov
Za posledných sedem rokov spolupracovala Toyota s Andreou na viacerých projektoch vrátane jej na mieru vytvorených lyžiarskych sánok. Zaviazali sme sa dať našim športovcom potrebné nástroje na to, aby mohli precítiť silu pohybu.


Olympijské a Paralympijské hry
Ako celosvetový oficiálny partner Medzinárodného olympijského výboru a Medzinárodného paralympijského výboru pre mobilitu sa Toyota zaviazala uvoľňovať ľudský potenciál prostredníctvom sily pohybu a pomáhať nádejným olympijským a paralympijským športovcom dosiahnuť ich ciele. A to zlepšovaním prístupu, zviditeľňovaním a zdokonaľovaním technológií. Prostredníctvom partnerstiev sa Toyota snaží povzbudzovať ľudí na celom svete, aby urobili prvé kroky k dosiahnutiu svojich cieľov, bez ohľadu na pohlavie, vek, národnosť alebo postihnutie. V spoločnosti Toyota totiž veríme, že keď sa človek môže slobodne pohybovať, možné je čokoľvek.

Slicing through the wind, Paralympian Andrea Eskau cranks her custom handbike forward.

TOYOTA GAZOO Racing
Účasťou na motoristickom športe sleduje Toyota osobitý cieľ – a to nielen jemné dolaďovanie svojich vozidiel, ale aj schopností ľudí, ktorí ich vyrábajú. Touto výrobnou filozofiou sa Toyota riadi už od čias svojho zakladateľa Kiičira Tojodu. Extrémne podmienky motošportu odhaľujú plný potenciál vozidiel. Potenciál, ktorý sa pri každodennej jazde neprejaví. Motoristické súťaže nám umožňujú testovať konečné hranice vozidla a posúvať ich ešte ďalej. Vďaka tomu môžeme vyrábať stále lepšie vozidlá.