PARK PRE KOLESOVÉ ŠPORTY TOYOTA

Odhalením úplne prvého parku pre kolesové športy na svete Toyota posilňuje svoj záväzok poskytovať stále lepšiu mobilitu pre všetkých.
PREDSTAVUJEME
Lily Riceová
Lily Riceová je prvou ženou vo Veľkej Británii, ktorá dokáže na vozíčku urobiť salto dozadu. A zvládla to, keď mala len 13 rokov. Vie, že keď sa človek môže slobodne pohybovať, možné je čokoľvek. Svojím úspechom inšpiruje aj ďalšie dievčatá, aby sa začali venovať WCMX. Jedného dňa sa Lily chce dočkať toho, aby jej šport uznali na Paralympijských hrách, kde by rada súťažila.
Park pre kolesové športy Toyota
Na dráhe sa spúšťa ďalšia športovkyňa a tlmené buchotanie jej kolies sa rozlieha po drevených stĺpikoch. Zvuk oznamuje divákom, že v parku sa nachádza ďalší jazdec. Nejazdí však na bicykli, skejtborde ani kolieskových korčuliach. Spúšťa sa po plne prístupnom hybridnom skejtparku; a je na vozíčku.

A nie je jediná, kto má úsmev na tvári. Rozširovanie WCMX do pozície športu je dôležité pre každého. Dokonca aj športovci bez postihnutia sa striedajú na poskytnutých invalidných vozíkoch. Zdá sa, že stigma fyzického postihnutia nie je až taká silná ako túžba po pohybe.
Pre automobilku Toyotu je to prvý počin takéhoto druhu a je dokonale symbolický pre jej víziu stále lepšej mobility pre všetkých. Víziou spoločnosti Toyota je ponúkať riešenia integrovanej mobility pre každého vrátane ľudí s fyzickým postihnutím, vďaka čomu sa môžu lepšie začleniť do spoločnosti.
Mauro Caruccio
Generálny riaditeľ Toyota Motor Italia
/

Inkluzívny hybridný park
Tento park, zameraný na slobodu a radosť pohybu na kolesách, bol vybudovaný pre športy ako jazda na BMX bicykloch či na skejtbordoch a tiež pre jeden z najmladších akčných športov na planéte, vozičkársky motokros (WCMX).


Budujeme lepšiu spoločnosť
Toyota sa zaviazala presadzovať slobodu pohybu, či už naprieč prírodou, mestom alebo parkom pre kolesové športy, pretože keď sa človek môže slobodne pohybovať, možné je čokoľvek.

Mobilita pre všetkých
Park pre kolesové športy dáva väčšiemu množstvu ľudí príležitosť pohybovať sa spôsobmi, ktoré sú príliš často dostupné len pre zdravých. Toyota dúfa, že svojou víziou rovnakého prístupu prinesie mobilitu, radosť a vášeň všetkým ľuďom bez rozdielu.


Pustite sa do nemožného
Toyota pomáha jazdcom, ako je Lily Riceová z Veľkej Británie, zmeniť svoj sen na skutočnosť. Poskytuje im zdroje a zviditeľnenie, aby mohli bojovať za svoju kampaň a urobiť z WCMX oficiálny paralympijský šport.

/