Prichádza elektrická Toyota bZ4X

Spoznajte novú Toyotu bZ4X

Inovatívna, efektívna a s dynamickým dizajnom vozidiel SUV, batériová-elektrická Toyota bZ4X prináša všetko, čo potrebujete. Vďaka svojej robustnej a štýlovej konštrukcii, vynikajúcim možnostiam pohonu všetkých kolies a vynikajúcemu dojazdu vás Toyota bZ4X s istotou dostane kamkoľvek budete chcieť. Choďte za hranice dnešnej elektromobility a vychutnajte si jedinečný zážitok z jazdy s týmto inovatívnym elektrickým SUV.

/
Skvelé jazdné vlastnosti

Skvelé jazdné vlastnosti

Užite si skvelý elektrický výkon s novou Toyotou bZ4X a zanechajte nulové emisie. Dokáže ponúknuť rýchlosť a krútiaci moment vždy, keď to potrebujete. A vďaka svojim vynikajúcim schopnostiam pohonu všetkých kolies poskytuje Toyota bZ4X skutočne bezproblémový zážitok z jazdy aj v teréne.

Vybavený na každú cestu

Vybavený na každú cestu

Jedinečný pohon všetkých kolies AWD XMODE zvyšuje výkon a bezpečnosť, aby umožnil novej Toyote bZ4X zdolávať akýkoľvek terén. Užite si istotu za každého počasia, bez ohľadu na typ cesty za Vaším dobrodružstvom.

Spoľahlivý výkon batérií

Spoľahlivý výkon batérií

Na základe takmer 25-ročných skúseností s vývojom batérií, dokáže nová Toyota bZ4X prejsť viac ako 450 km na jedno plné nabitie, a tiež s nulovými emisiami. Tento dojazd možno maximalizovať pomocou voliteľnej strechy so solárnym panelom. Tri možnosti nabíjania ponúkajú vodičom flexibilitu – s použitím rýchleho verejného nabíjania s výkonom až 150 kW dosiahnete 80% nabitie za približne 30 minút, alebo ho zapojte do domácej zásuvky či nástennej nabíjačky. Značka Toyota je zárukou kvality a spoľahlivosti batérie. Aj po 10 rokoch bude batéria stále schopná dosahovať svetových 90 % svojho pôvodného výkonu.

Bezpečnosť, ktorej môžete dôverovať

Bezpečnosť, ktorej môžete dôverovať

Či už ste v uliciach veľkomesta alebo mimo spevnených ciest, nová Toyota bZ4X Vám ponúka komplexný súbor bezpečnostných prvkov. Vrátane najnovšej verzie systému Toyota Safety Sense s funkciami, ako je asistent núdzového zastavenia (DESA) a bezplatné online aktualizácie softvéru vozidla (OTA).

Viac o Toyota Safety Sense

Inteligentný online kokpit

Inteligentný online kokpit

Preskúmajte svet multimédií a konektivity. Vďaka veľkej 12-palcovej dotykovej obrazovke, pokročilému systému rozpoznávania hlasu a bezproblémovej integrácii Vášho smartfónu ponúka Toyota Smart Connect výnimočne rýchle a intuitívne ovládanie. A vždy online, prostredníctvom zabudovanej bezdrôtovej technológie.
Aplikácia MyT vo vašom smartfóne vám pomôže skontrolovať úroveň nabitia batérie, naplánovať nabíjanie, skontrolovať údaje o ceste alebo dokonca diaľkovo ovládať vaše vozidlo – od klimatizácie až po odomykanie a zamykanie dverí.

Jedinečný štýl elektrickej súčasnosti

Jedinečný štýl elektrickej súčasnosti

Nová Toyota bZ4X spája elegantný a pokrokový vzhľad elektrického vozidla so sebavedomým dizajnom vozidiel SUV. Výsledkom je inovatívne elektrické vozidlo, ktoré zvláda akékoľvek cesty a pritom pritiahne pohľady, kamkoľvek s ním pôjdete.

Priestranný a vzdušný interiér

Priestranný a vzdušný interiér

Nová Toyota bZ4X bola navrhnutá tak, aby zlepšila zážitok z jazdy pre všetkých pasažierov. Ponúka vzdušný spoločenský priestor, ktorý si užijú naozaj všetci. Prepracovaný interiér je dominantou svojej triedy vďaka vynikajúcemu pohodliu a pocitu z priestoru. Poskytuje tiež bohatý priestor pre nohy všetkých pasažierov.

Komplexná ponuka služieb

Komplexný balík služieb k novej Toyote bZ4X prináša kúpu a prevádzku vozidla bez starostí. Či už pôjde o domáce a verejné nabíjanie, poistenie alebo úplne nový súbor online služieb dostupných prostredníctvom aplikácie MyT.

Dojazd elektromobilu

S novou Toyotou bZ4X nebudete musieť myslieť neustále na dojazd. Vynikajúci výkon batérie vám môže poskytnúť viac ako 450 km jazdy bez starostí, nech ste kdekoľvek.

Jednoduché nabíjanie

Či už doma, v práci alebo na cestách, dobíjanie vozidla je jednoduché a pohodlné. Nová Toyota bZ4X je napájaná modernou batériou a profitujte z nulových emisií a nižších prevádzkových nákladov.

Vaše možnosti nabíjania
/
Domáca nástenná nabíjačka

Špeciálne jednotky nabíjajú batérie elektromobilu oveľa rýchlejšie ako domáca zásuvka. Svoju Toyotu bZ4X môžete plne nabiť za 6,5*-10 hodín.
*11kW palubná nabíjačka bude dostupná od Októbra 2022.

/
Verejné rýchlonabíjanie

Pre rýchle nabíjanie stačí nájsť najbližšiu rýchlonabíjaciu stanicu, ktoré sú dnes už na mnohých verejných miestach, s čím Vám pomôže aj vyhľadávač staníc v aplikácii MyT. Tieto vysoko účinné jednotky sú schopné dobiť 80 % vašej batérie bZ4X už za približne 30 minút.

Často kladené otázky

Ako ďaleko prejdem s plne nabitou batériou?

S Toyotou bZ4X prejdete viac ako 450 km* bez akýchkoľvek obáv z dobíjania.
* Dojazd sa môže líšiť v závislosti od špecifikácie vozidla a jeho výbavy.

Kde môžem dobíjať batérie?

Nabíjať možete pomocou nástennej nabíjačky, domácej zásuvky alebo na rýchlom verejnom nabíjacom mieste. Taktiež Toyota Connected Services vo vozidle vám pomôže nájsť nabíjaciu stanicu vo vašej blízkosti, nech ste kdekoľvek v Európe.

Ako budem nabíjať svoju Toyotu bZ4X?

Nabíjanie je jednoduché, pohodlné a dokonale bezpečné pomocou originálneho kábla, či už cez domácu zásuvku, nástennú nabíjačku alebo verejnú rýchlonabíjačku.

Ako dlho bude trvať nabíjanie?

Doba nabíjania vozidla závisí od zvolného spôsobu nabíjania. Na verejných staniciach si vychutnáte rýchle nabíjanie za približne 25 minút. Nabíjanie z nástennej nabíjačky doma alebo cez zásuvku trvá 6,5 až 19 hodín.

Aké sú prevádzkové náklady elektromobilu?

Batériové-elektrické vozidlá vám môžu počas svojej životnosti ušetriť nemalé peniaze. Už nikdy nebudete musieť platiť za konvenčné palivo, pričom plné nabitie z domácej zásuvky je lacnejšie.

Aký je rozdiel medzi hybridom a batériovým-elektrickým vozidlom?

Medzi hybridmi a elektromobilmi je zásadný rozdiel. Hybrid prepína medzi benzínovým a elektrickým motorom, sú samonabíjacie, kým batériové-elektrické vozidlo jazdí len na batériu a neprodukuje žiadne emisie.

Aká je životnosť batérie?

Naše batériovo-elektrické vozidlá sa môžu pochváliť rovnakou spoľahlivosťou ako ktorákoľvek iná Toyota. Pri dodržaní pravidelných servisných úkonov, batérie Toyoty bZ4X pokrýva 10-ročná záruka, takže si môžete užívať úplný pokoj na duši.

Prečo si vybrať batériové-elektrické vozidlo od Toyoty?

S viac ako 25-ročnými skúsenosťami je Toyota lídrom na ceste k úplnej elektrickej budúcnosti. S viac ako 18 miliónmi elektrifikovaných vozidiel na cestách a ponukou 17 elektrifikovaných modelov, Toyota pokračuje v poskytovaní výnimočných inovácií, vďaka ktorým sú zákazníci po celom svete spokojní. Vďaka rozsiahlym skúsenostiam s vývojom technológie batérií a efektívnym riadením tokov energie ponúkajú batériové elektrické vozidlá Toyota spoľahlivý a pritom ekologický výkon.

Začnite svoju cestu za nulové hranice

Prihláste sa na odber noviniek Toyota bZ a dostávajte najnovšie správy a aktualizácie priamo do vašej e-mailovej schránky. Nepremeškajte nič v súvislosti s prvým modelom zo série, novou Toyotou bZ4X.

Prihlásiť sa