Corolla Hatchback

Hybridné vozidlo a športové emócie

Corolla

Dynamika a pohodlie

Toyota Corolla Hatchback už na prvý pohľad vyvoláva predstavu skutočne športovej jazdy. Kompaktná, dynamická línia karosérie v štýle hot-hatch s dvojitým výfukom, ktorá je založená na podvozkovej platforme TNGA, zanecháva v kombinácii s hybridným pohonom úžasný dojem.

Corolla

Dve verzie hybridného pohonu

Spoločnosť Toyota s príchodom generácie modelu Corolla prináša duálnu hybridnú stratégiu – na výber ponúka dva hybridné pohony – úsporný pohon 1.8 Hybrid s výkonom 122 k a prevodovkou e-CVT, ideálny do mesta, a úplne, dynamický 2.0 Hybrid Dynamic Force s výkonom 184 k a prevodovkou e-CVT. Obe jednotky zaručujú jedinečný výkon, plynulú jazdu a neporovnateľne nízku spotrebu paliva.

stripes

Najpredávanejšie vozidlo na svete v dynamickej verzii

Corolla Hatchback má výrazne športovejší, dynamickejší a osobitejší dizajn, vďaka čomu vás hneď pozýva na pohodlnú, dynamickú jazdu plnú pozitívnych emócií. Pohodlne sa usaďte do športového sedadla, položte ruky na volant a vyrazte na cestu.

Toyota Corolla Hatchback - V dobrom štýle

01. Dynamický štýl

Dynamickú siluetu Corolly Hatchback zvýrazňujú expresívne krivky na kapote, zaujímavo navrhnuté svetlá s technológiou LED alebo predná mriežka chladiča v tvare včelieho plástu. Atraktívne športové vzory hliníkových diskov alebo čierna strecha dostupná vo verzii GR-Sport dodávajú tomuto kompaktnému vozidlu ešte viac dravosti.

Toyota Corolla Hatchback - Komfortný interiér

02. Komfortný interiér

Interiér Corolly Hatchback sa vyznačuje mimoriadnym pohodlím v kombinácii s funkčnosťou. Mäkké materiály použité pri vyhotovení palubnej dosky, vyhrievaný multifunkčný volant s páčkami radenia prevodových stupňov vo verzii s  dvojlitrovým hybridom alebo chrómované prvky pútajú pozornosť každého.

Toyota Corolla Hatchback - Viac motorov na výber

03. Viac motorov na výber

Corolla Hatchback je dostupná s tromi motormi na výber. Dva z nich predstavujú úsporné a dynamické hybridné pohony – 1.8 Hybrid s výkonom 122 k a prevodovkou e-CVT a 2.0 Hybrid Dynamic Force s výkonom 184 k a prevodovkou e-CVT. V ponuke je tiež spaľovací motor 1.2 Turbo D-4T s výkonom 116 k a manuálnou alebo automatickou bezstupňovou prevodovkou.

[%stripes-alt%]

Objavte najobľúbenejšie vozidlo na svete

Pustite sa do dobrodružstva s ikonou, ktorá odhaľuje svoju hybridnú tvár. Oboznámte sa s detailmi, vďaka ktorým je jazda týmto jedinečným vozidlom jednoducho obrovský pôžitok.

//t1-cms.images.toyota-europe.com/toyotaone/sksk/stripes-357x134_tcm-3047-1584936.png
Toyota Corolla Hatchback - Zamilujte si jazdu hybridným vozidlom
//t1-cms.images.toyota-europe.com/toyotaone/sksk/stripe-red-33x31_tcm-3047-1589468.png

Zamilujte si jazdu hybridným vozidlom

Riadenie všetkých hybridných vozidiel od spoločnosti Toyota je skutočný pôžitok. Hybridný pohon 1.8 Hybrid s výkonom 122 k a prevodovkou e-CVT nadchne svojím charakterom a pružnosťou počas jazdy v meste. Motor 2.0 Hybrid Dynamic Force s výkonom 184 k a prevodovkou e-CVT zaručuje ešte väčší výkon a mimoriadne plynulé riadenie. Bez ohľadu na to, aký motor si vyberiete, obidva vám umožnia šetriť palivo a znížiť emisie – pri jazde iba s elektrickým pohonom dokonca na nulu.

//t1-cms.images.toyota-europe.com/toyotaone/sksk/stripe-red-33x31_tcm-3047-1589468.png

Platforma TNGA

Konštrukcia Corolly Hatchback je založená na jedinečnej podvozkovej platforme TNGA. Vďaka nej sa podarilo znížiť ťažisko, čo spolu s viacprvkovým zavesením zadných kolies rozhodne zlepšuje dynamiku jazdy a zmenšuje bočné náklony. Karoséria je navyše pevnejšia a širšia, vodič sedí trochu nižšie a má širší zorný uhol.

Toyota Corolla Hatchback - Platforma TNGA
Toyota Corolla Hatchback - Pohodlne sa usaďte a uvoľnite sa
//t1-cms.images.toyota-europe.com/toyotaone/sksk/stripe-red-33x31_tcm-3047-1589468.png

Pohodlne sa usaďte a uvoľnite sa

Kabína Corolly Hatchback bola navrhnutá tak, aby vám zaistila jedinečné pohodlie. Športové sedadlá poskytujú pohodlnú, stabilnú a prirodzenú polohu dokonca aj pri dlhej ceste. Tlačidlá ovládania funkcií jazdy, multimediálneho systému Toyota Touch® 2 a audiosystému sú umiestnené pri volante, aby ste ho nemuseli pustiť z ruky. Funkcia vyhrievania volantu sa zasa výborne osvedčí počas chladných dní.

Paski - Corolla

Pokoj mysle po celý čas

Balík systémov aktívnej bezpečnosti Toyota Safety Sense dvíha podporu pre vodiča na oveľa vyššiu úroveň. Vylepšenie niektorých funkcií pomáha vodičovi vyhnúť sa zrážke ešte efektívnejšie. Jazdite pokojne – situáciu máte stále pod kontrolou.

Corolla

Galéria

[%stripes-alt%]

Objavte ďalšie varianty modelu Corolla

//t1-cms.images.toyota-europe.com/toyotaone/sksk/stripes-800x53_tcm-3047-1584939.png

Zaujímavosti

Nová Toyota Corolla a RAV4 Nová Toyota Corolla a RAV4 5 hviezdičiek od Euro NCAP Autosalón Paríž 2018 Autosalón Paríž 2018 Spoznajte nové modely Toyota! Nová Toyota Corolla Touring Sports Nová Toyota Corolla Touring Sports Štýlové a praktické kombi Nová Toyota Corolla Nová Toyota Corolla prichádza nová generácia segmentu C Toyota Toyota Toyota Najhodnotnejšia motoristická značka Mestské vozidlá Mestské vozidlá Vozidlá pre váš život v meste Rodinné vozidlá Rodinné vozidlá Splnia všetky vaše potreby Celkové prevádzkové náklady Toyoty Celkové prevádzkové náklady Toyoty najnižšie medzi značkami automobilov! 1.2 Turbo D-4T 116 K 1.2 Turbo D-4T 116 K Zoznámte sa s novou jednotkou s turbodúchadlom História športových vozidiel Toyota História športových vozidiel Toyota Tradícia dlhšia ako 50 rokov. História športových vozidiel História športových vozidiel Corolla odhaľuje svoju menej známu tvár. Toyota Corolla oslavuje päťdesiatku Toyota Corolla oslavuje päťdesiatku Životná púť najobľúbenejšieho vozidla sveta.