Toyota Land Cruiser

Naďalej bezkonkurenčný

Ozajstná legenda

Land Cruiser, ako ikona značky Toyota, sa vyrába už viac ako 68 rokov. Jeho bezkonkurenčnú spoľahlivosť, s ktorou môžete počítať aj v tých najnáročnejších terénoch a neobyčajný štýl priťahujúci širokú pozornosť okolia, mohlo oceniť už viac ako 10 miliónov vodičov. Nové prevedenie tohto reprezentatívneho modelu s pohonom 4x4 ponúka najmodernejšie technológie pre vašu ochranu a bezpečnú jazdu v teréne, ale tiež vás ohromí prémiovou kvalitou spracovania a luxusným prevedením interiéru. Toyota Land Cruiser sa vďaka svojmu odvážnemu charakteru a nekompromisnému štýlu stáva dokonalým spoločníkom do mestskej premávky a aj na terénne výpravy do neznáma..

Hlavné prvky

Bezpečnosť

Bezpečnosť

Toyota Land Cruiser je štandardne vybavený revolučným paketom technológií aktívnej bezpečnosti Toyota Safety Sense, ktoré za vás sledujú situáciu na cestách a umožňujú rýchlejšie a efektívnejšie rozhodovanie s cieľom minimalizovať riziko kolízie pri riadení.

Terénne schopnosti

Terénne schopnosti

Široká ponuka revolučných technológií novej Toyoty Land Cruiser jedinečným spôsobom kombinuje terénne schopnosti s dynamickými kvalitami na cestách. Prepracované systémy dovoľujú naplno využívať potenciál vozidla kedykoľvek sa rozhodnete vydať mimo spevnené cesty. Riadenie v akýchkoľvek podmienkach uľahčuje robustná rámová štruktúra karosérie.

Všestrannosť

Všestrannosť

Mimoriadne flexibilná a všestranná Toyota Land Cruiser sa vždy dokonale prispôsobí vašim potrebám. Problémom nie je prevoz objemnejších nákladov, ani ťahanie prívesov s hmotnosťou až 3 tony. A keď vyrazíte na dovolenku, vďaka strešným priečnikom si môžete zobrať ešte viac batožiny. Navyše sú tu sklopné sedadlá v druhom a treťom rade, čo dovoľuje veľké množstvo variant.

Pohodlie

Pohodlie

Vstúpte do luxusného priestoru. V interiéri novej Toyoty Land Cruiser na nás čakajú iba prémiové materiály. Bezchybne navrhnuté sedadlá premenia každú jazdu na uvoľňujúci zážitok. Intuitívne rozmiestnené ovládacie prvky sprostredkujú pohodlný prístup ku všetkým vyspelým funkciám vozidla. Zábavný systém zaručuje zadným cestujúcim nekonečnú zábavu.

  • Asistent pre schádzanie príkrych svahov (DAC)
  • Systém Crawl Control pre jazdu s nízkou konštantnou rýchlosťou
  • Systém aktívneho riadenia trakcie (A-TRC)
  • Asistent rozjazdu do kopca (HAC)
Kineticko-dynamický systém zavesenia (KDSS)
KDSS

Kineticko-dynamický systém zavesenia (KDSS)
Elektronicky riadená sústava zavesenia ponúka maximálne záberové schopnosti v teréne. KDSS pri jazde mimo spevnené cesty odpája stabilizátor a rozširuje celkový rozsah opruženia kolies. Kolesá Land Cruiseru tak silnejšie priľnú k podkladu a zaistia dokonalé záberové schopnosti vozidla aj v tom najnáročnejšom teréne.

Monitor typu terénu so 4 kamerami
Multi-terrain Monitor

Monitor typu terénu so 4 kamerami
Systém pomocou štyroch kamier sleduje okolie vozidla s cieľom zamedziť prípadnému nebezpečenstvu. Na displeji v interiéri Land Cruiseru je zachytené panoramatické zobrazenie 360° z pohľadu štyroch vonkajších kamier. Pohľad na okolie vozidla sa zobrazí ihneď po stlačení tlačidla na volante.

Volič typu terénu MTS – výber typu povrchu
Multi-terrain Select

Volič typu terénu MTS – výber typu povrchu
Po zošliapnutí plynového pedálu sa automaticky reguluje výkon vozidla, intenzita brzdenia a systém riadenia trakcie v závislosti od terénnych podmienok v záujme čo najlepších záberových schopností a kontroly. Je možné vyberať zo šiestich režimov pre rôzne terény.

Zobrazovanie náklonu karosérie
Body Angle Display

Zobrazovanie náklonu karosérie
Pri jazde v teréne môže vodič kedykoľvek sledovať uhol náklonu karosérie. Na multi-funkčnom displeji sa zobrazuje presná poloha Land Cruiseru voči podkladu, vrátane pomocných symbolov.

Stúpanie do svahu
 

Stúpanie do svahu
Jazda v teréne si často žiada stúpanie do prudkých svahov. Land Cruiser také situácie zvláda bez zaváhania a jednoducho zdolá i kopce so sklonom až 42 stupňov.

Systém ABS pre rôzne druhy terénu
Multi-terrain ABS

Systém ABS pre rôzne druhy terénu
Keď vodič aktivuje volič typu terénu MTS, systém ABS pre rôzne druhy terénu automaticky rozpozná typ povrchu, aby bolo brzdenie čo najúčinnejšie.