Mirai Executive - 4-dv.

 • Bezdrôtová nabíjačka mobilných telefónov
 • Dynamické vodiace čiary na displeji zadnej parkovacej kamery
 • Zatmavené zadné okná
 • Aktívne ovládanie zvuku
Porovnať
Toyota Mirai - Executive - 4-dv.
  • Modrá – nočná (8S6) Nie je kompatibilné s výberom motora
 • Červená - karmínová (3U5) Nie je kompatibilné s výberom motora
 • Strieborná - zamatová (1J6) Nie je kompatibilné s výberom motora
 • Biela - ľadová (090) Nie je kompatibilné s výberom motora
 • Striebornosivá (1L5) Nie je kompatibilné s výberom motora
 • Čierna – klasická (219) Nie je kompatibilné s výberom motora
 • Modrá – žiarivá (8Y7) Nie je kompatibilné s výberom motora
Od
67 890 €
Výkon
182 k
Maximálna rýchlosť
175 km/h
Sedadlá
5 s.
0 g/km

nulové emisie

650 km

dojazd na jedno natankovanie

5 minút

krátky čas tankovania

182 k

celkový výkon

Hlavné vlastnosti novej Toyoty Mirai

 • Dizajn

  Nový Mirai je postavený na úplne novej platforme s dlhším rázvorom, vďaka čomu je širší a nižší. Navodzuje tak pocit nižšej gravitácie a zaručuje najvyššiu možnú stabilitu. Dlhší predný previs završuje skvelé aerodynamické vlastnosti.

 • Jazda

  Mirai sa vyznačuje pozoruhodne tichým chodom, ako aj neprekonateľným jazdným komfortom. Revolučná technológia vodíkových palivových článkov ponúka jazdenie úplne bez emisií a s mimoriadne dlhým dojazdom 650 km.

 • Technológie v interiéri

  Toyota Mirai vám poskytuje úplnú kontrolu nad špičkovou technológiou na každom kroku. Vďaka mimoriadne veľkému head-up displeju premietajúcemu na čelné sklo môžete sledovať váš smer cesty, dopravné značky, varovania o rýchlosti a tiež vašu polohu na ceste.

Vodíková technológia

Vodík predstavuje až 75 % hmoty vo vesmíre, je prítomný vo všetkých živých organizmoch a vo vode, odkiaľ sa dá získať elektrolýzou iniciovanou za pomoci obnoviteľných zdrojov. Je to prírodný, široko dostupný zdroj energie, ktorý sa môže stať základom pre budovanie ekologickej spoločnosti budúcnosti.

Toyota Mirai

Ako funguje palivový článok?

Elektrinu vyrábajú palivové články väzbou vodíka odobratého z nádrží s kyslíkom vo vzduchu. Táto energia poháňa elektromotor a nabíja batériu. Autá na vodíkový pohon za jazdy nevypúšťajú žiadne škodlivé plyny ani iné znečisťujúce látky, iba vodu.

Toyota Mirai

Aké má vodík využitie?

Vodík môže byť vynikajúcim zdrojom energie nielen pre automobily, ale aj pre ťažkú, námornú a verejnú dopravu. Už teraz poháňa rakety vypustené do vesmíru, servery najväčších technologických spoločností na svete a je vhodný na vykurovanie vášho domova.

Toyota Mirai

Budovanie zodpovednej spoločnosti

Plány spoločnosti Toyota idú nad rámec výroby vozidiel s nulovými emisiami. Spoločnosť Toyota Hydrogen Society v Európe sa snaží o prechod k spoločnosti založenej na vodíku, čím mení podobu dopravy. Počnúc vykurovaním domácností na báze vodíka až po svoj vodíkom poháňaný model Mirai.

Pohľad zo všetkých strán

Pozrite sa na kľúčové vlastnosti Toyoty Mirai. Otáčajte vozidlo, aby ste ho videli zo všetkých uhlov.

 • Pozoruhodný dizajn, dokonalý výkon

  Vďaka svojmu športovému postoju a dynamickým proporciám zanecháva nová Toyota Mirai trvalý dojem. Každý aspekt bol starostlivo navrhnutý tak, aby upútal pozornosť a poskytoval efektívny výkon.

 • 650 km čistého pôžitku

  Nová Toyota Mirai je plná noviniek navrhnutých pre maximalizáciu zážitku z jazdy. Efektívna technológia vodíkových palivových článkov vás vezme na vzrušujúcu jazdu. Toyota Mirai vás dostane za nulovú hranicu.

 • Inovácie na dosah ruky

  Či už cestujete do práce alebo na dlhší výlet, Toyota Mirai so svojimi špičkovým technológiami vám poskytuje dokonalú kontrolu v každej zákrute.

 • Dva kroky napred

  Vybavené najnovšími technológiami Toyota Safety Sense, vrátane prednárazového bezpečnostného systému s asistentom núdzového riadenia, ktorý pomáha vodičovi pri rýchlom manévrovaní a pri zachovaní stability vozidla. Nový Mirai poskytuje ochranu zodpovedajúcu jeho výkonu.

Čistejší vzduch, kamkoľvek cestujete

Prvý systém na čistenie vzduchu od spoločnosti Toyota eliminuje škodlivé znečisťujúce látky, ako je oxid siričitý a oxid dusíka. Dospelý človek každý rok dýcha približne 4 730 400 litrov. Každých 10 000 kilometrov Mirai čistí rovnaké množstvo vzduchu.
Toyota Mirai

Tankovanie vodíkového auta je náročnejšie než v prípade benzínového auta.

Rovnako ako pri používaní čerpadla na benzín aj na vodíkovej stanici dokážete natankovať za menej ako 5 minút.

Toyota Mirai

Autá na palivové články produkujú dvojnásobne viac vody než benzínové autá.

Vozidlá na palivové články produkujú približne rovnaké množstvo vodnej pary na kilometer ako autá na benzínový pohon.

Toyota Mirai

Výroba vodíka je náročná a drahá.

Vodík, ktorý sa v súčasnosti považuje za priemyselnú komoditu, je ľahko dostupný z rôznych prírodných zdrojov.

Toyota Mirai

Palivové články sú drahé a nikdy sa nestanú štandardom.

Od roku 2007 klesli ceny palivových článkov až o polovicu. Vďaka zvýšenému vývoju možno očakávať, že sa s vodíkovými palivovými článkami budeme stretávať všade.

Toyota Mirai

Vodík nie je bezpečný.

Vodíkové nádrže sa vyrábajú z uhlíkových vláken a dôkladne sa testujú. Sú rovnako bezpečné ako iné automobilové palivá, napríklad nafta alebo zemný plyn.

Toyota Mirai

Vodík je nový zdroj paliva.

Vodík sa v oblasti priemyslu už dlhé roky využíva ako zdroj paliva pre autobusy, vysokozdvižné vozíky, lode či dokonca rakety.

Najvyspelejší parkovací systém značky Toyota

Tento plne automatizovaný parkovací systém preberá kontrolu nad vaším radením, pedálmi a volantom, a zastaví, kedykoľvek sa rozhodnete.