Toyota Prius Plug-in Hybrid

Líder medzi eko-automobilmi

Priekopnícky model s plug-in hybridným pohonom bol uvedený už pred ôsmimi rokmi. Napriek tomu je Prius Plug-in Hybrid stále revolúciou vo svete osobných automobilov. To vďaka svojím rekordne nízkym emisiám CO2 na úrovni 29g/km a s priemernou spotrebou paliva 1,3l/100km. Objavte nové možnosti jazdy na hybridnom elektromobile od Toyoty.

150 g/km
emise CO2
10.0 l/100 km
Priemerná spotreba paliva
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Prius Plug-in Hybrid môže byť, podobne ako iné hybridné modely od Toyoty, poháňaný samotným benzínovým motorom, samotným elektromotorom alebo obidvomi ústrojenstvami naraz. Brzdová sústava disponuje funkciou rekuperácie energie, a slúži tak na dobíjanie batérie hybridného pohonu.

Toyota Prius Plug-in Hybrid Toyota Prius Plug-in Hybrid
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Tichý a agilný Prius Plug-in Hybrid s jednoduchým ovládaním vychádza z modelu Toyota Prius poslednej generácie a ponúka ešte dynamickejšiu jazdu a nižšie prevádzkové náklady plne hybridného automobilu. Je dokonalým riešením pre tých, ktorí túžia po hybridnom modeli, ktorý ponúka ako ďalšiu výhodu dobíjanie batérie z vonkajšieho zdroja.

Hlavné prvky

Dojazdová vzdialenosť

0 km pri rýchlosti až 0 km/h

Dojazd na elektrinu predstavuje až 50 km, pričom maximálna rýchlosť jazdy so samotným elektromotorom môže dosahovať až 135 km/h.

Toyota Prius Plug-in Hybrid
Toyota Prius Plug-in Hybrid

Dobíjanie

2–3 hodiny

Dobíjanie batérie do plnej kapacity trvá cca 2 hodiny (pri použití dobíjacieho kábla Mennekes), resp. 3 hodiny a 10 minút pri použití štandardnej domovej zásuvky.

Solárny panel

ďalších 1 km

Solárny panel na streche vozidla slúži na dobíjanie batérie vozidla a predlžuje dojazdovú vzdialenosť o ďalších 5 km.

Toyota Prius Plug-in Hybrid
Toyota Prius Plug-in Hybrid - Klimatizácia

Klimatizácia

Toyota Prius Plug-in Hybrid Toyota Prius Plug-in Hybrid

Vďaka funkcii časovača sústavy klimatizácie môžete vychladiť alebo naopak vyhriať kabínu vozidla na dokonalú teplotu bez ohľadu na podmienky panujúce vonku.

Technológia

Prius Plug-in Hybrid v cestnej prevádzke jasne vynikne svojimi maticovými LED svetlometmi, ktoré sa automaticky prispôsobujú okolitým podmienkam. Svetlomety sa prispôsobujú rýchlosti jazdy a intenzite svetla, a tak celkovo vidíte lepšie, bez toho, aby dochádzalo k oslňovaniu ostatných vodičov.

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Súčasťou štandardnej výbavy je aj bezpečnostný paket Toyota Safety Sense, ktorý zahŕňa adaptívny tempomat (ACC). Adaptívny tempomat sleduje odstup od vpredu idúceho vozidla a podporuje automatické brzdenie aj zrýchľovanie podľa ostatných vodičov.

Toyota Prius Plug-in Hybrid

Všetko na dosah ruky. Súčasťou modernej kabíny Toyoty je aj systém pre bezdrôtové dobíjanie smartfónov. Farebný Head-Up displej (HUD) zobrazuje všetky dôležité informácie na čelnom skle. Tlačidlom režimu „Charge“ sa aktivuje dobíjanie batérie hybridného pohonu prostredníctvom benzínového motora.

Toyota Prius Plug-in Hybrid
Toyota Prius Plug-in Hybrid - BSM

BSM

Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov

Toyota Prius Plug-in Hybrid - RCTA

RCTA

Systém pre monitorovanie prevádzky za vozidlom

Toyota Prius Plug-in Hybrid - SIPA

SIPA

Jednoduchý inteligentný parkovací asistent

O to, aby bol váš automobil dokonale pripravený na bezpečné cestovanie, sa stará systém pre sledovanie mŕtvych uhlov (BSM) v spätných zrkadlách, systém RCTA pre monitorovanie prevádzky za vozidlom a jednoduchý inteligentný parkovací asistent (SIPA).