1. Objavte Toyotu
  2. Environmentálna Technológia
  3. Akcia Životného Cyklu

FÁZY ŽIVOTNÉHO CYKLU TOYOTY

MINIMALIZÁCIA DOPADU NAŠICH VOZIDIEL NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Od našich dizajnérov až po inžinierov zdokonaľujúcich naše modely tak, aby jazdné vlastnosti aj spotreba paliva boli lepšie než kedykoľvek predtým. Konštrukcia vozidiel, ktoré je radosť šoférovať dlhé roky, je len časťou našej práce na ceste k zákazníkovi.

Snažíme sa o minimalizáciu záťaže na životné prostredie spojenej s našimi produktmi naprieč ich životným cyklom. Od návrhu, cez produkciu, jazdenie až po recykláciu. Berieme do úvahy všetko a zo všetkých strán tak, aby sme mali pod kontrolou všetky dopady na životné prostredie a naše zdravie.


Návrh

Každý detail našich projektov a návrhov starostlivo analyzujeme, aby sme zaistili ich čo najnižší dopad na životné prostredie.


Výroba

Od roku 2001 sme znížili priemernú spotrebu energie potrebnej na výrobu jedného vozidla o 38 % a dosiahli sme najnižšiu spotrebu zo všetkých sériových výrobcov automobilov v Európe.

Doprava

Toyota sa vždy snaží zaviesť a aplikovať najúspornejšie a najekologickejšie logistické a prepravné metódy.


Predaj a servis

Usilujeme sa o to, aby predaj a servisná údržba našich vozidiel prebiehali v ekologicky nezávadných autosalónoch.


Jazda

Obchodní zástupcovia pre značky Toyota a Lexus sú vyškolení k tomu, aby mohli potenciálnym zákazníkom predviesť lepšie návyky pri šoférovaní automobilov ako súčasť predaja.


Recyklácia

Toyota svoje vozidlá vždy navrhuje a vyrába s dôrazom na tri základné myšlienky: redukovať, recyklovať a použiť znovu.