Martin-De-La-Puente – Tenis na vozíku

PARALYMPIJSKÁ NÁDEJ V TENISE NA VOZÍKU
MARTÍN
DE LA PUENTE
Martin Image

Myslím si, že na podujatí v Riu som zistil, že za ten týždeň je možné všetko.

MARTÍN DE LA PUENTE

Zdolávanie prekážok s úsmevom.
Na sociálnych sieťach sa zdá, že Martín de la Puente sa vždy usmieva. Je to preto, lebo našiel neukojiteľnú lásku na celý život, ktorá mu pomohla prekonať aj najťažšie časy. Zabrzdiť ho nemohlo ani to, že sa narodil s Proteusovým syndrómom – poruchou rastu kostí, jednou z najvzácnejších na svete. Takže ani po 16 operáciách nemohol očakávať, že to zvládne a bude ďalej žiť. Martín naďalej vynikal v plávaní. Vo vodnom póle. V basketbale a dokonca aj v šachu. Ale práve vďaka svojej láske k tenisu na invalidnom vozíku sa z neho stal jeden z najlepších hráčov na svete.

GLOBÁLNY TÍM TOYOTA
Príbeh nemožného
Martína de la Puenteho
22. júna 1999
Dátum narodenia
Španielsko
Krajina
Tenis na vozíku
Šport
4
Počet titulov Národného majstra
Choďte za tým, čo vás napĺňa, a dajte do toho všetko.
Martín všetko venoval tenisu. A vo svojich iba 17 rokoch mal už tri národné tituly a bol trojnásobným juniorským majstrom sveta. Potom sa mu splnil sen ísť na paralympijské hry v Riu v roku 2016. A aby splnil svoj cieľ získať medailu na paralympijských hrách v Tokiu v roku 2020, priniesol veľkú obeť: Odišiel od svojich priateľov a rodiny, aby mohol trénovať na plný úväzok. Pretože Martín nedokázal nenechať na kurte aj nemožné – ale oveľa ťažšie bolo odísť od rodičov a zistiť, či si dokáže splniť svoje sny.

TEST NIE JE
NA KURTE.
JE VO VAŠEJ
HLAVE.

Snaha získať slávu a zlato.
Martín teraz mieri do Tokia. A nepociťuje len šťastie, že sa tam dostal – je radosťou celý bez seba. Globálny tím Toyota je hrdý na to, že Martína môže označiť za spoluhráča a podporuje jeho snahu dostať sa nielen na pódium, ale aj naďalej pokračovať v tenise na invalidnom vozíku na najvyššej úrovni. Vďaka svojej neutíchajúcej pozitivite a motivácii súťažiť je Martín inšpiráciou pre nás všetkých, aby sme išli za svojimi snami.

POZRITE SI NAJNOVŠIU KAMPAŇ
Začnite nemožné
jediným krokom.

Bebe-Vio – Šerm na vozíku

ZLATÁ MEDAILISTKA
V ŠERME NA PARALYMPIJSKÝCH
HRÁCH
BEBE
VIO
Bebe -vio Image

O tomto zlate som snívala už dlho. A teraz ho mám. Teraz sú na rade iní ľudia. Choďte von a trochu si zašportujte, bez ohľadu na to, či ste [hendikepovaní] alebo telesne zdatní. Je to veľmi dôležité.

BEBE VIO

Bojovníčka od začiatku.
Bebe Vio je ako malé klbko pozitívnej energie. Zapálená a inšpiratívna. Riadi sa mottom „Život je príliš dobrý“. A zakaždým, keď vyhrá zápas a vydá oslavný výkrik, všetci začneme veriť.
Bebe už ako päťročná prejavila nefalšovaný talent pre šerm. Prirodzená s fleuretom v ruke – vrtké nohy s bleskurýchlymi reflexmi. V 11 rokoch však nastúpila na vrcholný zápas, keď jej diagnostikovali zápal mozgových blán. Choroba si vyžiadala daň v podobe amputácie rúk a nôh, odmietla sa však vzdať svojho sna stať sa šampiónkou. A vďaka neutíchajúcej pracovnej motivácii netrvalo dlho a odniesla si domov zlato a zároveň inšpirovala svet.

GLOBÁLNY TÍM TOYOTA
Príbeh nemožného
Bebe Vio
4. marca 1997
Dátum narodenia
Benátky, Taliansko
Rodné mesto
Šerm na vozíku
Šport
2
Počet zlatých medailí
Prvé kroky na dlhej ceste.
Cesta k uzdraveniu by nebola ľahká, ale Bebe brala rehabilitáciu ako každú inú výzvu, ktorej čelila: s urputnou pozitivitou. A po troch mesiacoch intenzívnej fyzickej terapie urobila prvé kroky na protézach. V tom okamihu sa Bebe zamerala na zisk paraolympijského zlata v šerme. Niektorí pochybovali, a mali dobrý dôvod: Nikdy predtým sa paralympijských hier nezúčastnil šermiar bez rúk alebo nôh. Bebe ich však nepočúvala a povedala: „Skúsim to.“ Spolu s otcom vyrobili fleuret na mieru a už o tri roky neskôr získala miesto v talianskom národnom tíme.

SĽUBUJEM, ŽE VŠETKO,
ČO MÁŠ, JE VŠETKO,
ČO POTREBUJEŠ.

Dievčaťu s kordom nehovor, čo je nemožné.
Bebe s trénerkou, zlatou medailistkou Simonou Vanni. Šermiarsky svet vzala útokom a v roku 2013 si pripísala prvé víťazstvo na majstrovstvách sveta v Montreale a následne v roku 2014 svoje prvé víťazstvo na majstrovstvách Európy. V každom zápase Bebe zdokonaľovala svoje schopnosti a pripravila sa na paralympijské hry v Riu v roku 2016. V Riu sa jej tvrdá práca aj odhodlanie vyplatili. Prvým súťažným kolom prešla bez straty bodu a následne po ohromujúcom víťazstve 15 : 7 proti obhajcovi titulu Bebe získala zlato.

POZRITE SI NAJNOVŠIU KAMPAŇ
Začnite nemožné
jediným krokom.

Alexis Hanquinquant - Paratriathlon

Najlepší surfer na svete
ALEXIS
HANQUINQUANT
ALEXIS HANQUINQUANT

Odvaha pre mňa znamená veriť sám v seba a nebáť sa prekročiť svoje limity

ALEXIS HANQUINQUANT

Vášeň, ktorá nikdy nezhasne.
Už od mladosti sa Alexis venoval len jedinej veci: športu. Otvorený všeumelec, ktorý bol rovnako šťastný na kurte, keď dával esá, aj na palubovke, keď skóroval trojbodové koše. Sústreďovanie tejto energie ho priviedlo ku kontaktným bojovým športom – ako 24-ročný sa stal francúzskym národným šampiónom (86 kg). S výškou 1,95 m bolo jasné, že v prvom kole sa s ním nechcel stretnúť žiadny súper! Tragická pracovná nehoda neskôr v tom istom roku posunula Alexisov život novým smerom.

GLOBAL TEAM TOYOTA
Alexis Hanquinquant’s
Príbeh nemožného
28. decembra 1985
Dátum narodenia
Francúzsko
Krajina
Triatlon
Šport
7
Majster sveta a Európy
Šport, ktorý bol stvorený pre mňa.
August 2010 predstavoval pre Alexisa začiatok novej výzvy. Po nehode a chirurgickom zákroku strávil niekoľko mesiacov v nemocnici. Aj keď lekári mu zachránili pravú nohu, následné krívanie a bolesť boli pre športovca ako Alexis príliš obmedzujúce, a tak sa v septembri 2013 rozhodol nechať si nohu amputovať.

Alexis možno prišiel o končatinu, ale nestratil svoj elán. V roku 2015 si vyskúšal paratriatlon a rozhodol sa prijať výzvu stať sa šampiónom v troch disciplínach. Dnes ako viacnásobný majster Európy a sveta v paratriatlone sa Alexis sústredí na nový cieľ: Tokio.

NEMÁM
HANDIKEP,
SOM
INÝ.

Splnený detský sen.
Po vstupe na scénu s trénerom Nicolasom Pouleauom v roku 2016 Alexisovi len tesne unikla kvalifikácia na športový paralympijský debut v Riu de Janeiro. Po tvrdej práci a odhodlaní, pričom získal niekoľko národných, európskych a svetových šampionátov, je Alexis pripravený zvládnuť najťažšiu výzvu svojho života. Získať zlato na paralympijských hrách v Tokiu.

Záväzok spoločnosti Toyota

Spoločnosť Toyota je celosvetovým partnerom Medzinárodného olympijského výboru a Medzinárodného paralympijského výboru pre mobilitu, pretože chceme posúvať ľudí ďalej – až za cieľovú čiaru, za hranice ich možností.Spolupráca s Medzinárodným olympijským a paralympijským výborom a pomoc športovcom pri dosahovaní ich snov sú len jednou časťou našej úprimnej snahy o uvoľnenie ľudského potenciálu prostredníctvom sily pohybu.

Akio Toyoda s roztvorenými rukami počas nadšeného prejavu.
quotation mark begin
Pod touto olympijskou a paralympijskou vlajkou máme možnosť znovu dokázať, že šport spája ľudí.
quotation mark end
AKIO TOYODA
Prezident spoločnosti Toyota Motor Corporation
Sme hrdí na to, že sme prvým celosvetovým partnerom Medzinárodného olympijského výboru a Medzinárodného paraolympijského výboru pre mobilitu a zakladajúcim členom kanála Olympic Channel. Pozrite si náš seriál Is It Possible?(Je to možné?) a zistite, čo všetko je možné vo vašich obľúbených športoch.
Pozrieť