TS050 hybrid

Navrhujeme genetickú výbavu budúcich vozidiel TOYOTA

Atraktívny, vzrušujúci a fascinujúci svetový šampionát vytrvalostných súťaží (WEC) predstavuje absolútny vrchol inovácií, spoľahlivosti a tímovej práce. Do súťaže, v ktorej je zahrnutých deväť pretekov po celom svete – vrátane preslávených 24 hodín Le Mans – sa TOYOTA GAZOO Racing opäť zapojila v roku 2012, napriek tomu sa môže pochváliť svojou aktívnou účasťou na Le Mans už od roku 1985.

V roku 2016 sa Toyota pretekov 24 hodín Le Mans zúčastnila už osemnástykrát, avšak víťazstvo jej bolestne uniklo v posledných minútach pred odmávnutím šachovnicovou zástavou. TOYOTA GAZOO Racing však nepoľaví a bude usilovať o ešte významnejšie úspechy.

/

S extrémnymi podmienkami pretekov trvajúcich 6 až 24 hodín sa musia vyrovnať dva naše najmodernejšie špeciály TS050 HYBRID určené pre vytrvalostné súťaže, disponujúce výkonom takmer 1000 koní. Tieto prepracované pretekárske vozidlá využívajú potenciál hybridnej technológie pre výbušnú akceleráciu, nižšiu spotrebu a dosahovanie rýchlosti viac ako 330 km/h. Vďaka svojmu hybridnému pohonu (podobne ako bežne predávané modely Toyota) spätne získavajú energiu pri brzdení a ukladajú ju do batérie pre neskoršie využitie.

 
/

V období medzi našimi prvými pretekmi WEC v roku 2012 a ziskom majstrovského titulu v tomto šampionáte v roku 2014 sme získali cenné skúsenosti, ktoré značne urýchlili aj vývoj technológie hybridného pohonu pre homologizované modely Toyota, napr. v otázke downsizingu alebo chladenia motora – v súlade s naším cieľom vyrábať stále lepšie automobily a sprostredkovať radosť z riadenia všetkým zákazníkom.

Zaujímavosti

Naše zásady elektronického súkromia

Používame súbory cookies na našich stránkach, aby sme vám mohli poskytnúť lepšie služby. Ak ste s týmto spokojný, používajte naďalej túto stánku normálne, alebo zistite ako upraviť súbory cookies.