Nový Yaris nabil Ženevu energiou!

Toyota na ženevskom autosalóne 2017

V jednom z najdrahších miest Európy ponúkla tento rok Toyota návštevníkom autosalónu naozaj bohatú nádielku. Od prvého pohľadu na dynamický nový Yaris, jeho štýlového súrodenca GRMN a radikálny mestský koncept i-TRIL až po odhalenie najnovšieho pretekárskeho stroja TOYOTA GAZOO – medzinárodný autosalón v Ženeve je jednoznačne miestom, kde by nemal chýbať žiadny fanúšik značky Toyota.

Vychutnajte si energiu Toyoty Yaris
/
 

Všetky tváre rozžiari nový Yaris, modelový rok 2017. Dynamickejší pocitovo i na pohľad, tichší, plynulejší a bezpečnejší ako kedykoľvek predtým – nový Yaris bol navrhnutý tak, aby vám dodal energiu na každej ceste. Je to stále ten starý dobrý Yaris – nový model predvádza charakteristický vzhľad prednej masky aj zadnej časti, doplnený o typické LED reflektory a nový rad zliatinových kolies a odtieňov laku. S moderným interiérom, kabínou nabitou pokročilými technológiami a intenzívnym zážitkom z jazdy získate zdroj čírej radosti z jazdy, ktorú budete chcieť zdieľať so všetkými, ktorým ochotne ponúknete odvoz.

 
 
DNA cestného pretekára
/
 

Ak je vašou vášňou vysoký výkon, potom vám nový Yaris GRMN spoľahlivo zvýši frekvenciu tepu. Dokonale vyladený hatchback je inšpirovaný a ovplyvnený návratom Toyoty na svetový šampionát v rallye v roku 2017 s modelom Yaris WRC. Pod bezchybnou bielou, červenou a čiernou karosériou vládne dokonale reagujúci motor s objemom 1,8 litra s výkonom viac ako 210 koní, ktorý zaručuje najrýchlejšie zrýchlenie z nuly na 100 km/h vo svojej triede. S dynamickým ovládaním, vzhľadom rallye vozidla a výkonom pretekára predstavuje nový Yaris GRMN vrchol nového dynamického radu.

 
 
Nový prístup k  dochádzaniu do práce

Na ženevskom autosalóne debutoval nový koncept i-TRIL, ktorý dokazuje, že stop-štart jazda nemusí byť iba každodennou nudnou záležitosťou, ako ju poznáme dnes. Koncept je navrhnutý pre aktívne ženy s malými deťmi a dokazuje, že elektromobily budúcnosti budú schopné rozbúšiť srdce vodiča aj na rutinnej ceste do mesta. S dĺžkou necelých 3 000 mm, výškou takmer 1 500 mm a hmotnosťou iba 600 kg má plne elektrický koncept i-TRIL dojazd viac ako 300 km medzi dvomi dobitiami.

Vďaka technológii Active Lean sa karoséria a kolesá v zákrutách nakláňajú a prinášajú tak pasažierom jazdu, ktorá je stabilná, svižná a zábavná. Vo vnútri zas aktívna pozícia vodiča a ovládanie vozidla, akcelerácia a brzdenie vykonávané elektronicky promocou riadiacich uzlov na pravej a ľavej strane doprajú vodičovi zážitok z jazdy ako pri ovládaní hernej konzoly. Priestranné vnútorné usporiadanie „jedna plus dva“ so zadnými sedadlami na dosah umožňuje vodičkám-matkám získať trochu pokoja a času pre seba pri jazde osamote, zatiaľ čo pri plnom obsadení si deti vzadu užijú tú najzábavnejšiu jazdu na svete!

/
/
 
 
Na plný plyn

Po nedávnom zjednotení všetkých motoristických aktivít pod hlavičku TOYOTA GAZOO Racing prezentovala Toyota v Ženeve aj svoje čistokrvné pretekárske stroje, ktoré tento rok testuje na hraniciach možností v snahe vyrábať stále lepšie automobily.

Prvý tohtoročný závod prebiehal v nehostinných podmienkach rallye Dakar, kde tím TOYOTA GAZOO Racing South Africa odštartoval preteky v skvelej forme, avšak postihla ho pohroma, ktorá kruto zhatila potenciálne víťazstvo v celej rallye. V desiatke najlepších sa umiestnili tri vozidlá Toyota Hilux a preteky úspešne dokončilo 25 ďalších vozidiel značky Toyota – viac ako u ktorejkoľvek inej automobilky.

Skvelou správou je nepochybne senzačný návrat Toyoty do svetového rallyového šampionátu (WRC) po sedemnásťročnej odmlke, keď Toyota hneď v úvodnom preteku sezóny na Rallye Monte Carlo obsadila druhé miesto a následne na Švédskej rallye dokonca zvíťazila.

TOYOTA GAZOO Racing v rámci svetového šampionátu vytrvalostných súťaží (WEC) nasadí hneď tri svoje vozidlá TS050 HYBRID do dvoch z tohtoročných prestížnych kôl – vrátane legendárneho preteku 24 hodín Le Mans – a verí, že sa vráti na najvyšší stupienok víťazov. Spoločne s touto správou oslavujeme posilnenie tímu o argentínske pretekárske eso, ktorým je José María López. Všetkým našim tímom aj pretekárskym jazdcom želáme tento rok veľa šťastia!

Zistite viac o Toyota Gazoo Racing

/
/
 
 

Zistite viac

Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový Yaris Cross sa vyfarbil GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Apple CarPlay™ a Android Auto™ Apple CarPlay™ a Android Auto™ Riešenia, ktoré zjednodušia každú cestu Nový dizajn značky Toyota Nový dizajn značky Toyota Toyota predstavuje nový dizajn značky Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Pozrite si edíciu Y20 TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing víťazstvo v Rely Nemecko Rast značky Toyota Rast značky Toyota pokračuje aj v roku 2018