Z extrému do extrému

Toyota a jej cesta na Rallye Dakar 2017

Je tu opäť Dakar, konkrétne deviaty ročník tejto rallye v Južnej Amerike, tento rok navyše s rozšírením o Paraguay s mnohými mimoriadne náročnými terénnymi úsekmi.

Tohoročnej súťaže s dĺžkou 9000 kilometrov sa zúčastní 491 tímov, ktoré absolvujú najťažšie svetové terény v jednej z najvýznamnejších vytrvalostných súťaží na tejto planéte.

Dakar 2017 ponúkne súťažiacim zo 60 krajín náročné terénne úseky v Argentíne, Bolívii a Paraguayi na náročnej trase zahrňujúcej zradné duny a horské cesty vo vysokých nadmorských výškach.

/
/

Rallye vyžadujúca mesiace fyzických príprav, dolaďovania strojov a logistického plánovania sa rozprúdi 2. januára 2017 v Asuncióne, hlavnom meste Paraguaya. Po prvom selektívnom úseku prejdú posádky hranice do Argentíny, smerom do mesta Resistencia, kde odštartuje druhá etapa. Dramatickú zmenu prostredia bude sprevádzať aj nárast teplôt a nadmorskej výšky. Úspešné zdolanie bolívijskej náhornej plošiny Altiplano si vyžiada skvelú techniku šplhania do svahu, mimoriadnu pozornosť a intuíciu. Riadenie počas celých šesť dní v nadmorskej výške presahujúcej 3500 metrov vystaví posádky extrémnej záťaži.

Kvôli veľmi rôznorodému terénu budú selektívne úseky smerom do La Paz, najvyššie položeného hlavného mesta sveta, skutočne mimoriadne náročné. Program rallye potom po dni odpočinku zahŕňa maratónsku etapu s prejazdom piesočných ciest a úsekov plných dún cez soľnú pláň Uyuni smerom k mestu Salta. Deviata etapa do mesta Chilecito zahŕňa takmer 1000 kilometrov absolvovaných behom jediného dňa. Z pohľadu navigátorov to bude skutočne náročná skúška. Po dlhom maratóne prídu duny okolo mesta San Juan, ktoré jazdcov privedú do cieľa tejto jedinečnej súťaže.

/
/
/

Už 38. ročníka vytrvalostnej súťaže sa zúčastní tím Toyota GAZOO Racing South Africa s modernizovaným vozidlom Hilux 4WD v kategórii Super Production. Za tím TGRSA sa zúčastnia dve posádky: jazdec Nasser Al-Attiyah (Katar) a navigátor Matthieu Baumel (Francúzsko) s vozidlom č. 301, resp. jazdec Giniel de Villiers (Juhoafrická republika) a navigátor Dirk von Zitzewitz (Nemecko) s vozidlom č. 302.

V kategórii Production (sériové vozidlá) sa zúčastní Team Land Cruiser Toyota Auto Body (TLC) s vozidlami radu Toyota Land Cruiser 200. Zúčastnia sa dve posádky: veľmi skúsený francúzsky jazdec Christian Lavieille a navigátor Jean-Pierre Garcin s vozidlom č. 327, resp. japonský jazdec Akira Miura a francúzsky navigátor Laurent Lichtleuchter s vozidlom č. 332.

/

Ďalšie informácie o Toyote v motoristickom športe

Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie. Čím drsnejší, tým lepší. Čím drsnejší, tým lepší. Toyota na Dakarskej rely. Príbeh modelu Hilux Príbeh modelu Hilux Spoznajte legendu. Toyota Gazoo Racing v Mexiku Toyota Gazoo Racing v Mexiku Obe posádky v prvej desiatke. Batériové elektrické vozidlá Toyota Batériové elektrické vozidlá Toyota Zistite viac Rad Toyota GR Rad Toyota GR Séria Toyota GR je rad čistých športových automobilov. Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový Yaris Cross sa vyfarbil Toyota Hilux Toyota Hilux Nové ceny krytov nákladnej plochy Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie.