TS050 Hybrid v Mexiku

6 hodín vytrvalostnej súťaže FIA (WEC)

2017-08-28

Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing tento víkend odštartuje druhú polovicu tohtoročnej sezóny svetového šampionátu vytrvalostnej súťaže FIA (WEC) a vyrazí na cestu cez Atlantik na piate kolo pretekárskej sezóny, ktorým je podujatie Šesť hodín v Mexiku.

Tím v roku 2017 zatiaľ vybojoval víťazstvo v dvoch podnikoch zo štyroch, a aj naďalej čelí súperom z tímu Porsche v boji o zisk majstrovského pohára konštruktérov. Pred mexickým podnikom delí Toyotu od súpera 39,5 boda, pričom v každom zo súťažných víkendov možno získať maximálne 44 bodov.

TOYOTA GAZOO Racing :: FIA WEC

Jazdecká zostava v zložení Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López, tvoriaca posádku vozidla TS050 HYBRID č. 7, v tohtoročnej sezóne už trikrát štartovala z pole position. Všetci jazdci odchádzajú do Mexika s cieľom vybojovať svoje prvé tohtoročné víťazstvo.

TOYOTA GAZOO Racing :: FIA WEC

Posádka vozidla TS050 HYBRID č. 8 v zložení Sébastien Buemi, Anthony Davidson a Kazuki Nakajima po predchádzajúcom víťazstve na okruhu Silverstone a v Spa bojuje o zisk majstrovského titulu pre závodných jazdcov. V celkovom poradí je 30 bodov za posádkou vozidla Porsche č. 2.

TOYOTA GAZOO Racing :: FIA WEC

Pre okruh Autodromo Hermanos Rodriguez ležiace v nadmorskej výške 2285 m je typický oveľa redší vzduch než na väčšine závodných tratí, čo bráni dosahovať potrebný prítlak. Tím preto podobne ako na predchádzajúcich pretekoch na Nürburgringu v polovici júla použije aerodynamický balík pre vysoký prítlak.

Okruh s dĺžkou 4304 m v Mexico City bol do kalendára WEC znovu zaradený v roku 2016 po prestávke trvajúcej 25 rokov. Tím TOYOTA GAZOO Racing si tu s vozidlom č. 6 vybojoval pódiové umiestnenie, a to v pozoruhodnej súťaži, ktorá nasledovala po tréningovej pauze kvôli nehode a nutným opravám monokoku.

TOYOTA GAZOO Racing :: FIA WEC
TOYOTA GAZOO Racing :: FIA WEC

V tohtoročnom podniku sa tiež prvýkrát predstaví Hisatake Murata v úlohe prezidenta tímu. Tím je odhodlaný začať prvé neeurópske kolo sezóny dobrým výsledkom s oboma autami, ktoré následne poputujú ešte do Spojených štátov, Japonska, Číny a Bahrajnu.

„Na Mexiko sa už teším; je to moje prvé podujatie v úlohe prezidenta tímu, takže by som ho chcel osláviť dobrým výsledkom. Zamestnanci našich technických centier v Higashi-Fuji a Kolíne nad Rýnom v medziobdobí od závodu na Nürburgringu tvrdo pracovali, aby naše vozidlá TS050 HYBRID dobre pripravili nielen pre Mexiko, ale aj ďalšie neeurópske okruhy, ktoré našim vozidlám pomerne vyhovujú. Stále bojujeme o oba majstrovské tituly, takže si uvedomujeme, aké dôležité je v každom závode získať čo najviac bodov. To je naším jasným cieľom pre Mexiko.“

Hisatake Murata, prezident tímu

TOYOTA GAZOO Racing :: FIA WEC

„Vlani som si to v Mexiku naozaj užil. Je to úzka trať plná zákrut, čo situáciu v hustej premávke a pri predbiehaní celkom komplikuje, ale páči sa mi priebeh zákrut. Teším sa už na fanúšikov, pretože sú to skutoční nadšenci a pohľad na ich davy v úseku na štadióne je jednoducho úžasný. Som si istý, že to bude ďalší tesný súboj s Porsche, a tiež dúfam, že sa vyšplháme hore.“

Mike Conway (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7)

„Po zisku pole position a pódiového umiestnenia na Nürburgringu sa do Mexika už naozaj tešíme. Súdiac podľa minuloročných skúseností v Mexiku si myslím, že táto trať nášmu vozidlu veľmi vyhovuje, takže sa na to veľmi teším. Keďže okruh leží v Latinskej Amerike neďaleko od Argentíny, mýslím, že sa tam objaví aj veľa nadšených fanúšikov, ktorí dokážu vytvoriť skvelú atmosféru.“

José María López (TS050 HYBRID, vozidlo č. 7)

„Okruh v Mexiku mám naozaj veľmi rád, takže sa na návrat tam už teším. Je tam veľa dlhá rovinka s dobrými možnosťami pre predbiehanie. Skvelým úsekom okruhu je aj štadión, keď tam vojdete a vidíte všetkých tých fanúšikov sediacich na tribúnach, je to úžasné. Po Nürburgringu a Le Mans sa naozaj chcem vrátiť do hry a v Mexiku bojovať o víťazstvo.“

Sébastien Buemi (TS050 HYBRID, vozidlo č. 8)

Zistite viac

Jeden nádych - nekonečné možností Jeden nádych - nekonečné možností Pozri sa, čo športovci majú spoločné Môžete to byť vy Môžete to byť vy Budúcnosť produktov na zaistenie mobility Rad Toyota GR Rad Toyota GR Séria Toyota GR je rad čistých športových automobilov. Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový Yaris Cross sa vyfarbil Toyota VODÍK VODÍK Prirodzene dokonalé palivo Revolúcia Revolúcia Technológia, ktorou sa všetko od základu mení Nekonečné možnosti využitia vodíka Nekonečné možnosti využitia vodíka Zistite, ako Toyota revolučným spôsobom mení celý automobilový priemysel Toyota Budúcnosť Budúcnosť Vodíková spoločnosť GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Toyota Hilux Toyota Hilux Nové ceny krytov nákladnej plochy Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie.