Toyota Camry sa vracia do Európy

s novým hybridným pohonom

2018-06-21

Po 14 rokoch sa Toyota vracia do Európy s modelom Camry. Cieľom je udržať si doterajšie postavenie v európskom automobilovom segmente D/E (stredná/vyššia stredná trieda).

Nová Toyota Camry, poháňaná hybridnou elektrickou sústavou bez nutnosti dobíjania zo zásuvky, rozširuje európsku ponuku hybridných vozidiel Toyota na celkovo osem modelov.

Hybridné elektrické ústrojenstvo s objemom 2,5 litra má nízku spotrebu aj emisie, tichý chod, vyšší výkon a dynamickejšiu odozvu.

Úplne nová Toyota Camry je ôsmou generáciou vozidla, ktoré od svojej premiéry v roku 1982 získalo množstvo ocenení a uznaní. Model sa predáva vo viac ako 100 krajinách celého sveta a jeho celkové historické predaje už prekročili 19 miliónov kusov.

S každoročným predajom na úrovni vyše 700 tisíc vozidiel zostáva Camry celosvetovo najpredávanejším sedanom v automobilovom segmente D/E.

Najnovšia generácia Camry ukazuje praktické výhody návrhárskej a konštrukčnej platformy TNGA (Toyota New Global Architecture). Tá kladie dôraz na „potešenie za volantom“ aj na špičkovú kvalitu dielenského spracovania, mimoriadne efektívne využitie priestoru a pokrokové technológie s intuitívnym ovládaním.

Úplne nová Toyota Camry tak stavia na všetkých kľúčových hodnotách, ktorými si vydobyla dnešnú popularitu – najvyššej kvalite v danej triede, odolnosti a spoľahlivosti, tichom chode a kvalite jazdy. Spoločne s novým atraktívnym dizajnom exteriéru a interiéru, mimoriadnym pohodlím a priestrannosťou, najmodernejšími technológiami pohonu a potešením z jazdy vďaka jazdnej dynamike špeciálne vyladenej pre európsky trh.

Elegantný exteriér so športovým charakterom upúta kabínou s predĺženou líniou strechy v záujme pohodlia všetkých cestujúcich. Nový model prináša jedinečný štýlový a športový vzhľad.

Interiér vozidla predstavuje ideálne spojenie štýlu, pohodlia a kvality remeselného spracovania. Krivky nového panela prístrojov obklopujú vysoko ergonomický kokpit zameraný na vodiča, zatiaľ čo pasažieri na zadných sedadlách sa môžu nechať rozmaznávať pozoruhodnou priestrannosťou a vysokým pohodlím.

Nová Toyota Camry Hybrid sa v Európe začne predávať v priebehu prvého štvrťroka 2019.

Zistite viac

Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Nový vodíkový kamión Nový vodíkový kamión prejde 480 km na jedno natankovanie Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty! Nová Toyota Supra A90 Nová Toyota Supra A90 Legenda je späť! Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie. Zoznámte sa s európskymi vlastníkmi vozidiel Mirai Zoznámte sa s európskymi vlastníkmi vozidiel Mirai Mirai 0% emisie Premiéry Toyoty Premiéry Toyoty Toyota na autosalóne vo Frankfurte 2017 Toyota C-HR Toyota C-HR Zoznámte sa s modelom navrhnutým s vášňou Olympijské a paralympijské partnerstvo Olympijské a paralympijské partnerstvo Toyota verí v silu pohybu.