Rad Toyota GR

Rýdzo športové automobily zrodené z DNA motoristického športu

Pre vodičov, ktorí milujú jazdu

Spoločnosť Toyota viac ako 60 rokov posúva hranice svojich vozidiel i ľudí v motoristickom športe, aby vyrábala čoraz lepšie cestné vozidlá. Stelesnením tejto filozofie je séria GR. Rýdzo športové automobily majú v sebe zakomponované znalosti a technológie získané v motoristických súťažiach, vďaka čomu prinášajú vodičom pri každej jazde fantastickú zábavu a vzrušenie, ktoré im rozprúdi krv v žilách.

Skutočné spojenie: od pretekov na cesty

Séria Toyota GR je rad čisto športových automobilov, ktorých súčasťou sú znalosti a technológie zrodené z pretekov tímu TOYOTA GAZOO Racing. Vychutnajte si radosť z každej jazdy.

Pocit rýdzo športového auta

Od modelu GR Yaris až po GR 86 – naše modely GR sú čistokrvné športové automobily vyrobené s cieľom prinášať vzrušujúce „waku-doki“. Toto vzrušenie, ktoré vám rozprúdi krv v žilách, na vás pôsobí od okamihu, ako nasadnete, až do chvíle, kým s vozidlom splyniete do absolútnej jednoty. Presné. Vyvážené. Plné radosti z jazdy. Toto nie sú autá, ktoré idú len z bodu A do bodu B; sú prirodzeným rozšírením vašej osobnosti a vďaka nim cítite, že žijete. Autá, ktoré jednoducho nechcete prestať šoférovať.

Preskúmajte rad GR

Séria GR bola vyvinutá s využitím znalostí a skúseností získaných v motoristickom športe.

/
GR 86

Už čoskoro

/
GR Yaris s paketom VIP
 • Výkon: 261 k
 • Max. rýchlosť: 230 km/h // Zrýchlenie 0 – 100 km za 5,5 s
 • Emisie CO2: 186 g/km (kombinované podľa WLTP) // Spotreba paliva: 8,2 l/100 km (kombinovaná podľa WLTP)
 • Najdôležitejšie prvky: Pohon GR-FOUR AWD, navi, senzory, monitor mŕtveho uhla, JBL
/
GR Yaris s paketom Sport
 • Výkon: 261 k
 • Max. rýchlosť: 230 km/h // Zrýchlenie 0 – 100 km za 5,5 s
 • Emisie CO2: 186 g/km (kombinované podľa WLTP) // Spotreba paliva: 8,2 l/100 km (kombinovaná podľa WLTP)
 • Najdôležitejšie prvky: pohon GR-FOUR AWD, samosvorný diferenciál (LSD) Torsen
/
GR Supra 3,0 l Executive
 • Výkon: 340 k
 • Max. rýchlosť: 250 km/h // Zrýchlenie 0 – 100 km za 4,3 s
 • Emisie CO2: 185 g/km (kombinované podľa WLTP) // Spotreba paliva 8,1 l/100 km (kombinovaná podľa WLTP)
 • Najdôležitejšie prvky: Systém adaptívneho variabilného odpruženia
/
GR Supra 2,0 l Dynamic
 • Výkon: 258 k
 • Max. rýchlosť: 250 km/h // Zrýchlenie 0 – 100 km za 5,2 s
 • Emisie CO2: 167 g/km (kombinované podľa WLTP) // Spotreba paliva 7,3 l/100 km (kombinovaná podľa WLTP)
 • Najdôležitejšie prvky: Multimediálny systém (8,8" displej) s navigáciou
GR 86

Model GR 86 sa zrodil s jediným cieľom: prinášať čistú radosť z jazdy. Po dlhom rade športových automobilov značky Toyota s motorom vpredu a pohonom zadných kolies prichádza model GR 86 s aerodynamikou inšpirovanou motoristickým športom v spojení s dokonalým rozložením hmotnosti a niekoľkými opatreniami na úsporu hmotnosti, ktoré každému vodičovi vyčaria úsmev na tvári v každej zákrute.

Zoznámte sa s modelom GR 86

GR Yaris

Model GR Yaris nie je žiadny obyčajný hot hatch. Bol vyvinutý v spolupráci s odborníkmi pretekárskeho tímu TOYOTA GAZOO Racing na Majstrovstvách sveta v rely a prináša na cesty špičkovú motoristickú technológiu a znalosti. Vďaka pokročilému systému pohonu všetkých kolies GR-FOUR 4WD je výkonný, obratný a spoľahlivo stabilný, čo zaisťuje nekonečné potešenie.

Zoznámte sa s modelom GR Yaris

GR Supra

Toyota GR Supra ako prvý globálny model GR je absolútnym vyjadrením potešenia z jazdy. Náš exkluzívny športový automobil, ktorý je v ponuke buď s 2-litrovým alebo s 3-litrovým preplňovaným motorom a v rade limitovaných edícií, sľubuje vzrušujúcu zmes výkonu a precíznosti, ktorá vytvára pocit ako žiadne iné vozidlo.

Zoznámte sa s modelom GR Supra

Zoznámte sa s pretekárskym tímom TOYOTA GAZOO Racing

TOYOTA GAZOO Racing je stelesnením záväzku spoločnosti Toyota prekračovať všetky hranice, aby vyrábala „stále lepšie“ automobily. Keďže chceme vytvárať nové technológie a riešenia v extrémnych podmienkach motoristického športu, nikdy neprestaneme inovovať.

Na našich automobiloch pretekáme preto, aby sme sa poučili z tých najťažších výziev.

Súťaženie na všetkých možných cestách bez ohľadu na to, aké sú, nás inšpiruje k tomu, aby sme vyrábali „stále lepšie“ vozidlá. Vytvárame budúcu DNA značky Toyota.

V pretekaní budeme pokračovať, aby sme všetkým prinášali slobodu, dobrodružstvo a radosť z jazdy.

Viac informácií o pretekárskom tíme TOYOTA GAZOO Racing

/
Rad Toyota GR Sport

Rad modelov GR SPORT je inšpirovaný tímom TOYOTA GAZOO Racing a vnáša do každodenného života iskru dynamického štýlu. Každý model je dôsledne navrhnutý tak, aby z neho vyžaroval osobitý charakter, v ktorom sa spája jedinečný atletický exteriér so športovým interiérom a luxusnými prvkami.

Objavte viac

Viac informácií o pretekárskom tíme TOYOTA GAZOO Racing

Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Toyota s Alonsom Toyota s Alonsom vyhrala preteky 24 Le Mans Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans