Rast značky Toyota

pokračuje aj v roku 2018

2018-08-09

Rekordne úspešný prvý polrok s počtom 2 805 objednaných vozidiel predstavuje takmer 25% nárast oproti prvému polroku 2017.

Spoločnosť Toyota Central Europe-Slovakia má za sebou historicky rekordné výsledky za prvý polrok 2018. Doposiaľ najvyšší počet objednaných vozidiel, a to 2 805, za prvých šesť mesiacov znamenal oproti porovnaniu s minulým rokom takmer 25% nárast a poukázal na dobre nastavenú stratégiu značky a jej silný potenciál na slovenskom trhu. Marec sa s počtom objednávok 758 stal pre Toyotu dokonca historicky najúspešnejším mesiacom vôbec.

Počas prvých šiestich mesiacov roku 2018 sa slovenskej Toyote podarilo pokoriť hneď dva vlastné rekordy. Od začiatku roku 2018 si vozidlo japonskej automobilky kúpilo o takmer 25 % viac zákazníkov (2 805) než v rovnakom období minulého roku (2 154 objednávok). Najúspešnejším mesiacom v histórii Toyoty na tuzemskom trhu sa stal tohtoročný marec, ktorý priniesol 758 objednávok čím sa zároveň prekonal rekord z novembra minulého roku, ktorý priniesol 589 objednaných vozidiel.

„Výsledky prvého polroka 2018 nadväzujú na úspechy, ktoré sme dosiahli v roku 2017. Je to dôkaz dobrého nastavenia obchodnej politiky značky Toyota, vysokej úrovne kvality a služieb a v neposlednom rade veľmi atraktívnej ponuky modelov, ktorá nebola nikdy taká dobrá ako v súčasnosti. Značka Toyota má obrovský potenciál a z roka na rok si získava stále viac Slovenských zákazníkov.“ komentuje úspech Milan Kočka, riaditeľ spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia.

Toyota C-HR
Toyota Yaris

Medzi najobľúbenejšie modely prvého polroka 2018 patrila suverénne Toyota Auris (613 objednaných vozidiel), hneď po nej nasledoval Yaris (562 objednávok) a trojicu uzatvára model C-HR s počtom 355 objednaných vozidiel. Hybridný pohon tvorí takmer 45% predaja.

„Hybridy tvoria stále väčší podiel na predajoch, a to je jasný signál, že zákazníci na Slovensku skutočne vnímajú potenciál a nesporné výhody hybridného pohonu, s ktorým má Toyota ako jediná značka viac ako 20 ročné skúsenosti a pohon je dostupný takmer v každom modelovom rade “ dopĺňa Milan Kočka.

Zistite viac

Systém e- Call. Keď záleží na každej sekunde Systém e- Call. Keď záleží na každej sekunde Zistite viac Program ProSport Program ProSport Spoľahlivý partner športovcov! Toyota Toyota Toyota Najhodnotnejšia motoristická značka Premiéry Toyoty Premiéry Toyoty Toyota na autosalóne vo Frankfurte 2017 Mestské vozidlá Mestské vozidlá Vozidlá pre váš život v meste Olympijské a paralympijské partnerstvo Olympijské a paralympijské partnerstvo Toyota verí v silu pohybu. Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. Nový dizajn značky Toyota Nový dizajn značky Toyota Toyota predstavuje nový dizajn značky Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Pozrite si edíciu Y20