1. Elektrifikovaný
  2. Hybrid

Spoznajte hybridy

Zistite viac o hybridnej technológii Toyota

ČO JE TO HYBRID

Hybridné autá produkované Toyotou sú moderné vozidlá s dvomi vzájomne prepojenými pohonnými jednotkami – benzínovým motorom a elektromotorom, vybavené veľkokapacitnou batériou, ktorá uchováva energiu. Vďaka súčinnosti týchto troch prvkov je hybrid veľmi úsporný, pokiaľ ide o spotrebu pohonných hmôt.

1
2
3
4
1
AKUMULÁTOR
Na rozdiel od lítium-iónových batérií, ktoré poznáme napríklad z mobilných telefónov a notebookov, sa batéria hybridného pohonu nikdy nemôže vybiť. Dobíja sa vždy, keď vozidlo spomaľuje a – podľa potreby – využíva generátor pre svoje dobíjanie aj pomocou zážihového motora.
2
ELEKTROMOTOR
Poháňa kolesá, čím sa zaručuje rýchly štart s maximálnym krútiacim momentom dostupným na požiadanie a rekuperácia energie pri brzdení.
Generátor
Nabíja hybridný akumulátor.
Planétová prevodovka
Rozdeľuje výkon medzi zážihový motor a elektromotor a nahrádza tradičnú prevodovku.
3
Menič prúdu
Menič prúdu je zariadenie, ktoré riadi tok elektriny z akumulátora a do akumulátora a upravuje energiu dodávanú do elektromotora, čím zvyšuje jeho výkon na maximum. Toto zariadenie navyše poháňa klimatizačný systém a udržiava optimálnu teplotu vo vozidle aj vtedy, keď nie je spustený zážihový motor.
4
ZÁŽIHOVÝ MOTO
Mimoriadne účinný zážihový motor prenáša výkon prostredníctvom prevodového ústrojenstva e-CVT.Tento hospodárny a neuveriteľne dynamický motor produkuje potrebný výkon a súčasne dodáva energiu generátoru na dobíjanie batérií.

Ako hybrid funguje

Vozidlo môže poháňať zážihový motor, elektromotor, alebo obidva súčasne. Všetky súčasti hybridného pohonu spolu navzájom spolupracujú. Systém automaticky zvolí najlepší zdroj energie z hľadiska čo najvyššej hospodárnosti a výkonu. Elektromotor je ako šprintér, ktorý rýchlo akceleruje a na krátke trate je neprekonateľný. Zážihový motor je skôr vytrvalostný bežec, ktorý dokáže efektívne riadiť svoje zdroje.

Hybridné modely

Zoznámte sa s najlepšími hybridnými vozidlami na trhu; Toyota v súčasnej dobe ponúka už 9 modelov. Nižšie nájdete všetky najdôležitejšie údaje, ako sú informácie o výbave, výsledkoch a cene hybridných automobilov.

divider

Fakty a mýty

Hybridy sú už takou samozrejmosťou, že o nich kolujú najrôznejšie názory. Bohužiaľ, iba časť z nich je pravdivá. Tie ostatné vznikli v dôsledku nevedomosti alebo neoverených informácií. Zoznámte sa s celou pravdou o hybridnom pohone Toyoty.

Toyota Camry Hybrid

Absolútna efektívnosť

Vlastníctvo hybridného vozidla znamená menej znečistenia, väčšie úspory, konkurencieschopnú cenu vo vzťahu k výbave vozidla, nízke náklady na vlastníctvo a spoľahlivosť zaručenú kvalitou značky Toyota.

Spoznajte fakty
Toyota Corolla Sedan Hybrid

Odhaľte mýty

Hybridné vozidlá Toyota si vyberajú vodiči z celého sveta. K rastúcej popularite hybridov prispievajú ich lepšie dynamické vlastnosti a vyššia hodnota pri opätovnom predaji.

Odhaľte mýty

História hybridov

História hybridných vozidiel siaha do roku 1997, kedy sa začala masovo vyrábať Toyota Prius. Od tej doby prestal byť hybrid od Toyoty vnímaný iba ako automobil budúcnosti a zásadne sa zmenili moderné motoristické dejiny.