Vízia budúcnosti

História športových vozidiel Toyota (časť 8)

Podmanivý koncept Toyota FT-1, uvedený v roku 2014 na medzinárodnom autosalóne v Detroite, je vyjadrením dizajnu vozidiel Toyota nadväzujúceho na naše tradície športových vozidiel a zároveň je aj víziou možného smerovania značky.

Budúcnosť Toyoty

FT-1 používa usporiadanie s motorom vpredu a pohonom zadných kolies. S ohľadom na lepšie rozloženie hmotnosti sa kokpit posunul pomerne výrazne dozadu. Model sa tak môže pochváliť proporciami klasických športových vozidiel. Jasným odkazom na Toyotu 2000GT z roku 1967 je čelné sklo pretiahnuté do bokov plynulo prechádzajúce do okien na bočnej strane vozidla.

Dravší a čistejší dizajn konceptu FT-1 je výsledkom celofiremnej snahy vdýchnuť modelom Toyota viac energie a vášne. Tento prístup sa u FT-1 uplatnil vo vrcholnej miere a zároveň bol skvelo zladený so 40. výročím založenia firemného dizajnového štúdia Calty v Kalifornii, kde tento koncept vznikol.

/
/
 
/
Automobil a vodič sú rovnakí

Základný koncept S-FR z roku 2015 stavia na našej tradícii ľahkých a zábavných športových vozidiel, opäť s dôrazom na čo najlepšiu odozvu a potešenie za volantom. Cieľ: podporiť celú novú generáciu, aby v sebe prebudila tú pravú vodičskú vášeň.

Kompaktná a ľahká karoséria S-FR, ktorej návrh vychádzal z typických proporcií športových vozidiel s dlhou kapotou, širokým postojom a krátkymi prevismi, ide ruka v ruke s agilným motorom vpredu, pohonom kolies zadnej nápravy a systémom nezávislého zavesenia kolies.

Táto účelovo zameraná konštrukcia ponúka výhody hladkého riadenia s dobrou odozvou a mimoriadnou ovládateľnosťou prinášajúcou intenzívny pocit komunikácie a úzkeho prepojenia vodiča s jeho automobilom.

/
/
 
/

Vyzerá to, že budúcnosť športových vozidiel Toyota bude rovnako nezabudnuteľná ako bohaté a pozoruhodné tradície tejto značky. Lákavým nahliadnutím do budúcnosti je obnovené zameranie automobilky na výrobu stále lepších vozidiel, ktorých riadenie prináša ešte väčšiu radosť, vychádzajúc pritom z tradícií športových vozidiel, ktoré by mohol závidieť ktorýkoľvek výrobca automobilov.

Viac informácií o tradíciách automobilky Toyota

Z histórie športových vozidiel značky Toyota

Tradícia dlhšia ako 50 rokov

Naše zásady elektronického súkromia

Používame súbory cookies na našich stránkach, aby sme vám mohli poskytnúť lepšie služby. Ak ste s týmto spokojný, používajte naďalej túto stánku normálne, alebo zistite ako upraviť súbory cookies.