Najnižšie prevádzkové náklady

vozidiel má Toyota.

2017-06-27

Portál yourmechanic.com, americká sieť profesionálov, porovnal náklady na údržbu a spoločnosť Toyota vyhlásil za výrobcu vozidiel s najlacnejšou údržbou.

Celkové prevádzkové náklady vozidla značky Toyota sú najnižšie medzi všetkými značkami automobilov


Na základe odhadov celkovej údržby automobilu počas 10 rokov minie majiteľ vozidla značky Toyota na údržbu v priemere 5 500 dolárov. V porovnaní s luxusnými značkami, ako sú napríklad BMW a Mercedes-Benz, ušetria majitelia vozidiel značky Toyota 10 000 dolárov na opravách a údržbe. Lexus a Scion – dcérske spoločnosti Toyota – sa okrem toho umiestnili na druhom a treťom mieste, čím ešte viac zvýraznili schopnosti japonského výrobcu vyrábať prevádzkovo efektívne vozidlá vo všetkých segmentoch.

Toyota Prius potvrdzuje svoju povesť spoľahlivého vozidla


Pri skúmaní jednotlivých modelov sa Toyota Prius dostala na čelo rebríčka s výdavkami iba 4 300 dolárov počas 10 rokov. Podľa údajov portálu yourmechanic.com sa ani jeden model Toyota nedostal na zoznam vozidiel s najdrahšou údržbou. Japonský výrobca automobilov obsadil polovicu z 10 najvyšších pozícií. Modely Yaris, Corolla, Camry a Tacoma sú lacnejšie pri prevádzke než ich konkurencia.

 
Spoločnosť Toyota bola vyhlásená za výrobcu vozidiel s najmenšími prevádzkovými nákladmi


Zdroj:
www.yourmechanic.com

Všetky prevádzkové náklady boli prevedené z USD na EUR na základe výmenného kurzu z 20. júna 2017.

Zistite viac

Naše zásady elektronického súkromia

Používame súbory cookies na našich stránkach, aby sme vám mohli poskytnúť lepšie služby. Ak ste s týmto spokojný, používajte naďalej túto stánku normálne, alebo zistite ako upraviť súbory cookies.