YARIS GRMN

Zažite adrenalín

Toyota prenáša skúsenosti získané počas pretekov WRC do ulíc a vytvára efektný hot hatch. Civilná verzia pretekárskeho vozidla bude ponúkať nekompromisný výkon s mimoriadne dynamickým dizajnom vozidla. Pokiaľ si ceníte naozajstné emócie za volantom, je premiéra Toyota YARIS GRMN udalosťou, ktorú si nemôžete nechať ujsť!

0 koní
zrýchlenie 0,0 s do 100 km/h
maximálna rýchlosť 0 km/h
motor 0,0 litra s kompresorom

Sila. Výkon. Presnosť.

Toyota Yaris GRMN s preplňovaným agregátom 1,8 litra je mimoriadnym spestrením kategórie hot hatchov.
212-215 koní, generovaných benzínovým motorom, sa prenáša na predné kolesá pomocou šesťstupňovej manuálnej prevodovky, ktorá zabezpečuje v danej triede najlepšiu akceleráciu z 0 na 100 km/h, a taktiež z 80 na 120 km/h na štvrtom prevodovom stupni. Hnacie ústrojenstvo vybavené diferenciálom Torsen a presným zavesením používajúcim tlmiče nemeckej firmy Sachs, 17'' disky BBS a brzdy so štvorpiestikovými strmeňmi pomôžu skrotiť silu a naplno využiť všetky možnosti auta.

Yaris GRMN jazdí presne tak, ako vyzerá. Po testoch na pretekárskom okruhu Nürburgring a pretekárskych skúsenostiach tímu GAZOO RACING navrhla Toyota vozidlo, ktoré nestráca kontakt s vozovkou a poskytuje vodičovi nefalšovanú radosť z jazdy.

Yaris GRMN vznikol vďaka skúsenostiam získaným pri pretekoch WRC
YARIS GRMN
YARIS WRC
Pohonná
jednotka
Sila
Zrýchlenie
0-100 km/h
Pohon
4-valcová benzínová jednotka s objemom 1,8 l s mechanickým kompresorom
212 koní
6,5 s
Predná náprava, diferenciál Torsen
4-valcová
benzínová jednotka s objemom
1,6 l s turbínou
380 koní
3,7 s
4 kolesá, 2 diferenciály

Úplná kontrola

Vďaka jedinečnej kombinácii výkonu a skúseností získaných počas pretokov  WRC, Toyota Yaris GRMN ponúka silu, s ktorou skrotíte každú cestu.

Limitovaná edícia

Špeciálne verzie Gazoo Racing Masters of Nürburgring, čiže GRMN, boli doteraz známe iba v Japonsku. Pretekárska verzia modelu Yaris je prvým športovým vozidlom divízie Toyota, ktoré je dostupné v Európe, a pripomína úspechy dosahované značkou v pretekoch šampionátu WRC. Dostupnosť limitovanej edície novej Toyoty YARIS GRMN bude obmedzená. Vyrobilo sa iba 400 kusov!

Zistite viac

Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN Pretekárska dráha vs mestské ihrisko Nový dizajn značky Toyota Nový dizajn značky Toyota Toyota predstavuje nový dizajn značky Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Pozrite si edíciu Y20 TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing víťazstvo v Rely Nemecko Rast značky Toyota Rast značky Toyota pokračuje aj v roku 2018 Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty! Rely Sardínia Rely Sardínia Esapekka Lappi vybojoval tretie miesto Portugalská rely Portugalská rely zakončená víťaznými jazdami. TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing vyhrala argentínsku rely.