TOYOTA C-HR

Ohromujúci vzhľad, pozoruhodný pohon

Na tohtoročnom autosalóne vo Frankfurte nad Mohanom bude mať svetovú premiéru nové koncepčné vozidlo C-HR. Tento budúci kompaktný crossover automobilky Toyota prináša výrazný dizajnový jazyk, ktorému dominuje motív diamantového tvaru, plnohybridný pohon, ktorý ponúka podmanivý zážitok z jazdy, a novú architektúru platformy, čím sa približuje o ďalší krok ku konečnej verzii sériovo vyrábaného modelu, ktorý automobilka predstaví na budúci rok v Ženeve.


Významný pokrok

/

Tento budúci kompaktný crossover automobilky Toyota prináša výrazný dizajnový jazyk, ktorému dominuje motív diamantového tvaru, plnohybridný pohon, ktorý ponúka podmanivý zážitok z jazdy, a novú architektúru platformy, čím sa približuje o ďalší krok ku konečnej verzii sériovo vyrábaného modelu, ktorý automobilka predstaví na budúci rok v Ženeve.

V novom, päťdverovom koncepčnom vozidle C-HR pokračuje automobilka Toyota v skúmaní nového, expresívneho motívu dizajnu diamantovej architektúry. Špeciálne tvarovaná spodná časť karosérie pod kabínou, ktorej kompaktný profil je zameraný na zmyslové vnemy, symbolizuje fazety vysoko odolného a precízne vybrúseného drahokamu.

/
/

Koncepčné vozidlo C-HR nielenže vyniká svojím jedinečným dizajnom, ale zároveň uvádza do segmentu technológiu hybridného pohonu. V tomto prípade novú a kompaktnejšiu plnohybridnú pohonnú sústavu s ľahšími komponentmi. Odráža významný pokrok v oblasti technológií akumulátora, elektromotora a zážihového motora, ktoré prinášajú ďalšie zníženie spotreby paliva a emisií CO2.

Nový motív dizajnu

Kultivovaný motív dizajnu diamantovej architektúry

/

Veľkú spodnú mriežku chladiča s diamantovým vzorom lemujú výrazne tvarované, nadol smerujúce projektorové svetlomety, ktoré zvýrazňujú rohy vozidla.

Tým ešte viac umocňujú jeho pevný postoj a nízke ťažisko, ktoré je vlastné novej architektúre TNGA. Tieto výrazné prvky prednej časti crossoveru podčiarkuje aerodynamicky riešený plávajúci predný spojler.

Spojenie vyspelej technológie a dizajnových prvkov s motívom diamantu.

Pri pohľade zboku sa vyníma spodná časť karosérie s fazetovou úpravou, nápadne hranatá zadná línia a mohutné podbehy kolies, ktoré ladia s mimoriadne elegantným profilom kabíny.

/


Strecha, ktorej „plávajúci“ charakter zvýrazňuje lesklý čierny náter, je doplnená vzorovanými otvormi, ktoré v priestore kabíny konceptu C-HR vytvárajú jedinečnú živú hru svetla.

Pri pohľade zozadu sa presklená časť kabíny dramaticky zužuje smerom nadol do spodnej časti karosérie s výraznou fazetovou úpravou, ktorú vyzdvihuje nápadný difúzor, integrované hmlové svetlá a mimoriadne osobité, aerodynamicky riešené plávajúce zadné združené svetlá s priehľadnými krytmi s diamantovým vzorom.

/


Nový koncept C-HR je ďalším hmatateľným príkladom novej globálnej vízie spoločnosti Toyota, ktorej zásady po prvý raz predstavil prezident koncernu Akio Tojoda v roku 2011.

Automobilka Toyota pochopila, že Európa je najnáročnejším trhom pre vozidlá malej a strednej triedy, a preto využíva tento región ako meradlo pre formulovanie charakteristík budúcich vozidiel kategórie A, B a C určených pre svetové trhy.

Zistite viac

Toyota na autosalóne v Bratislave Toyota na autosalóne v Bratislave Pozrite si Toyotu C-HR Hy-Power Premiéry Toyoty Premiéry Toyoty Toyota na autosalóne vo Frankfurte 2017 Mestské vozidlá Mestské vozidlá Vozidlá pre váš život v meste Rodinné vozidlá Rodinné vozidlá Splnia všetky vaše potreby Toyota C-HR Toyota C-HR Zoznámte sa s modelom navrhnutým s vášňou Toyota C-HR – The Night That Flows Toyota C-HR – The Night That Flows Svetová premiéra „tranzitného“ divadelného zážitku. Toyota #UrbanReflectionsMadrid #UrbanReflectionsMadrid Európski fotografi zachytávajú príbeh Toyoty C-HR v odraze mesta. Terénne a športové vozidlá Terénne a športové vozidlá Pripravené na čokoľvek Nová Toyota C-HR Nová Toyota C-HR Finalistom súťaže Auto roka 2017. Toyota na autosalóne v Paríži Toyota na autosalóne v Paríži Posúvame hranice k lepšiemu. Hybridná technológia od Toyoty Hybridná technológia od Toyoty očami Auto magazínu. Toyota C-HR získala päť hviezdičiek EuroNCAP Toyota C-HR získala päť hviezdičiek EuroNCAP Zistite viac o spoľahlivosti Toyoty.