Technológie

Moderné riešenia Toyoty

Toyota je bezpečnou investíciou, ktorá presahuje súčasnosť. Najnovšie technológie a inovácie používané v modeloch Toyota zaisťujú, že sú tieto vozidlá spoľahlivé za všetkých prevádzkových podmienok. Spoznajte tie najvýznamnejšie inovácie od Toyoty!

Hybridy

Toyota je svetovým priekopníkom a lídrom v oblasti hybridnej technológie. Od premiéry Toyoty Prius v roku 1997 sa na celom svete predalo už viac ako 10 miliónov hybridných vozidiel. Modely s týmto spoľahlivým pohonom tak už niekoľko rokov získavajú prvé miesta v nezávislých rebríčkoch spoľahlivosti a spotreba paliva v nich je natoľko nízka, že úspory spojené s doplňovaním paliva môžu dosiahnuť dokonca niekoľko tisíc eur ročne. Navyše zostatková hodnota týchto vozidiel je na vysokej úrovni, čo má zásadný význam pre podniky využívajúce hybridy ako firemné vozidlá.

Toyota Safety Sense

Od roku 2015 Toyota do svojich modelov postupne zavádza technologicky pokročilý systém aktívnej bezpečnosti Toyota Safety Sense založený na inovatívnej elektronike, ktorá značne minimalizuje riziko kolízie. Tento systém je už vo väčšine modelov k dispozícii v štandardnej výbave, prípadne ho ponúkame za veľmi nízky príplatok.

Systémy bezpečnosti, ktoré sú súčasťou revolučnej technológie
Toyota Safety Sense:

  • Pre-Collision System (PCS) - Predkolízny bezpečnostný systém
  • Pre-Collision System with Pedestrian Detection (PCS + PD) - Predkolízny bezpečnostný systém s funkciou rozpoznávania chodcov
  • Lane Departure Alert (LDA) - Upozornenie na opustenie jazdného pruhu
  • Lane Departure Alert with Steering Control (LDA+SC) - Upozornenie na opustenie jazdného pruhu s aktívnym zásahom do riadenia
  • Road Sign Assist (RSA) - Systém rozpoznávania dopravných značiek
  • Automatic High Beam (AHB) - Automatické prepínanie diaľkových svetiel
  • Adaptive Cruise Control (ACC) - Adaptívny tempomat
Mirai

Po hybridnej technológii, ktorú priniesla Toyota Prius v roku 1997, prišiel čas na ďalšiu revolúcii Toyoty v oblasti pohonov budúcnosti - prvý masovo vyrábaný automobil na vodík. Toyota Mirai je výsledkom 20-ročnej intenzívnej práce na alternatívnych zdrojoch energie.

Ponúka dojazd 550 kilometrov, možnosť natankovania plnej nádrže za menej ako štyri minúty a nulové emisie. Už čoskoro má Toyota Mirai šancu stať sa štandardom na cestách po celom svete.

AKTUALITY

Nový dizajn značky Toyota Nový dizajn značky Toyota Toyota predstavuje nový dizajn značky Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový model Yaris Cross sa ukázal v pravom svetle. Zistite viac. Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac Míľnik 10 miliónov predaných vozidiel Toyota RAV4 Míľnik 10 miliónov predaných vozidiel Toyota RAV4 Priekopnícka Toyota RAV4 dosiahla míľnik 10 miliónov predaných kusov v priebehu 26 rokov existencie a piatich generácií modelov. Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota Mirai druhej generácie Toyota Mirai druhej generácie Zistite viac Športovci, ktorí nás inšpirujú k pohybu Športovci, ktorí nás inšpirujú k pohybu Zistite viac Projekty mobility Projekty mobility Zistite viac Mobilita pre všetkých Mobilita pre všetkých Vízia spoločnosti Toyota do budúcnosti