Systém eCall

Keď záleží na každej sekunde

ecall_ico.png

Systém eCall v prípade vážnej dopravnej nehody automaticky volá na tiesňovú linku 112, čím šetrí vzácne sekundy času a odosiela žiadosť o pomoc vždy, keď to nie ste schopní urobiť sami.

Systém eCall sa automaticky aktivuje vtedy, keď dôjde k vystreleniu airbagov vo vozidle, prípadne pri iných okolnostiach, kedy systém rozpozná, že došlo k vážnej nehode. Systém eCall používa vlastnú SIM kartu na vytočenie čísla tiesňovej linky a zabudovaný modul GPS na určenie polohy a smeru jazdy vozidla.

Systém eCall je tiež možné spustiť manuálne stlačením tlačidla v situáciách, kedy je potrebné privolať zložky integrovaného záchranného systému, napríklad ak ste svedkami vážnej dopravnej nehody.

Podľa odhadov dokáže automatický systém eCall skrátiť dobu odozvy v mestských oblastiach o 40 %, resp. o 50 % mimo mesta, čím napomáha znižovať počty smrteľných nehôd a prípadov závažných zranení.

eCall je navrhnutý tak, aby pri bežnej prevádzke nebol sledovateľný a nepodliehal žiadnemu stálemu zaznamenávaniu polohy.

eCall je navrhnutý tak, aby údaje v internej pamäti systému boli automaticky a systematicky odstraňované.

Služba eCall sa poskytuje bezplatne.

Icon

Ako funguje eCall pri nehode?

Icon

Systém eCall je k dispozícii pre nasledujúce vozidlá Toyota:

Zistite viac

Najpredávanejšie vozidlo na svete v 1 polroku 2016 Najpredávanejšie vozidlo na svete v 1 polroku 2016 Opäť Toyota Corolla. Nová Toyota RAV4 a Camry Nová Toyota RAV4 a Camry Pozrite si aktuálnu ponuku Rast značky Toyota Rast značky Toyota pokračuje aj v roku 2018 Toyota Toyota Toyota Najhodnotnejšia motoristická značka Olympijské a paralympijské partnerstvo Olympijské a paralympijské partnerstvo Toyota verí v silu pohybu. Toyota predstavuje Toyota predstavuje Kľúčové európske modely na rok 2017. Hybridná technológia od Toyoty Hybridná technológia od Toyoty očami Auto magazínu. Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. Míľnik 10 miliónov predaných vozidiel Toyota RAV4 Míľnik 10 miliónov predaných vozidiel Toyota RAV4 Priekopnícka Toyota RAV4 dosiahla míľnik 10 miliónov predaných kusov v priebehu 26 rokov existencie a piatich generácií modelov. Program ProSport Program ProSport Spoľahlivý partner športovcov! Toyota RAV4 Toyota RAV4 Jasná voľba pre Mateja Tótha Matej Beňuš Matej Beňuš Majiteľ novej Toyoty RAV4 Hybrid