1. Majitelia
  2. Diely A Príslušenstvo
  3. Letné pneumatiky a komplety

Obujte Vaše vozidlo do našich letných pneumatík

Akciová ponuka

Bez ohľadu na to, aké vozidlo Toyota šoférujete, nájdeme pre vás vždy tie správne letné pneumatiky, zaistíme vám všetku podporu a poradíme, ako ich udržať v skvelom stave.

Aramidové bočnice

Extrémne odolné aramidové vlákna vystužujú bočnice tak, že sú vysoko odolné voči opotrebeniu a prierazom alebo prepichnutiu.

Informačné pole

Do informačného poľa je možné zapísať údaje o správnom tlaku hustenia a pozíciu pneumatiky na vozidle.

Leštené drážky

Leštené stredové drážky majú ako estetický, tak funkčný charakter. Drážky odvádzajú ľahko a efektívne vodu z kontaktnej plochy pneumatiky.

Dezén s tichým efektom

Polkruhové drážky v stenách priečnych drážok odvádzajú vzduchový prúd. Chráni tak pred nepríjemným pískaním pneumatiky.

Mobilita po defekte

Po defekte a náhlej strate tlaku je možné bezpečne pokračovať 80 km, rýchlosťou až 80 km/h.

Optimalizovaná gumová vložka v bočnici

Podopiera vozidlo pri náhlej strate tlaku, umožňuje zachovanie ovládateľnosti vozidla a je možné bezpečne pokračovať 80 km, rýchlosťou až 80 km/h.

Vylepšená polyesterová radiálna vrstva

Vysoká odolnosť voči tvorbe tepla zvyšuje odolnosť pneumatiky.

Vyspelá technológia chladiacich rebier Cooling-Fin

Znižuje tvorbu tepla pri jazde s nízkym tlakom, vďaka presmerovaniu vzduchu prúdiaceho okolo pneumatiky a tým zvyšuje odolnosť a bezpečnosť.

Hodnotenie A pre priľnavosť za mokra

Hodnotenie A za výkon priľnavosti na mokrom povrchu, je to najvyššie hodnotenie, ktoré môžu pneumatiky dosiahnuť v rámci Nariadenia hodnotiacich štítkov EÚ.

Kratšia brzdná dráha na mokrých a suchých vozovkách

Inovatívne 3 dimenzionálne bloky dezénu vnútri behúňa zvyšujú pri brzdení kontakt pneumatiky s vozovkou.

Kratšia brzdná dráha a nižšia spotreba paliva

Použitie dvoch rôznych zmesí ponúka vyvážený pomer medzi priľnavosťou za mokra a valivým odporom po celú dobu životnosti pneumatiky.

Znížená spotreba paliva a emisie CO2

Funkcionalizované polyméry generujú menej tepla a spolu s nižším valivým odporom zaisťujú nižšiu spotrebu a nižšie emisie CO2.

Maximálny brzdný výkon na mokrej vozovke

Pridaním kryštalickej siliky do zmesi sa podarilo vyriešiť konflikt cieľov (bezpečnosť vs. životnosť), zachovať maximálny brzdný výkon a súčasne vylepšiť ostatné parametre. Hodnotu A v EÚ štítku tak dopĺňa výrazne vyšší kilometrový výkon.

Lepší komfort jazdy, vyššia životnosť a tichšia prevádzka

Tuhší dezén znamená nižšie opotrebenie a výborný kilometrový výkon. Vylepšený profil kontaktnej plochy pneumatiky prináša komfortnejšiu jazdu a tichšiu prevádzku. A to všetko pri zachovaní výbornej bezpečnosti.

Maximálna kontrola a stabilita v zákrutách

Asymetrický dizajn drážok absorbuje veľké bočné sily, a tým pádom zabraňuje vychýleniu vozidla z daného smeru. To má za následok väčšiu istotu aj stabilitu najmä v zákrutách.

Pre maximálnu priľnavosť a skvelé potešenie z jazdy

Veľmi flexibilná behúňová zmes, ktorá kopíruje mikronerovnosti na povrchu vozovky, zaručuje špičkový kontakt medzi pneumatikou a povrchom vozovky. To umožňuje vynikajúce zrýchlenie a kratšiu brzdnú dráhu na suchej i mokrej vozovke.