RAV4 Plug-in Hybrid, nová hybridná vlajková loď spoločnosti Toyota

Dedičstvo SUV s duálnou DNA

Model RAV4 Plug-in Hybrid vychádza z viac ako 20-ročného vedúceho postavenia spoločnosti Toyota v oblasti technológie hybridnej pohonnej jednotky. Je výkonnejší, avšak čistejší a efektívnejší ako akékoľvek iné vozidlo v danej triede. Postaví sa na vrchol piatej generácie modelového radu RAV4, jedného z najpopulárnejších európskych SUV.

Cenník Konfigurátor

Efektívny hybridný výkon

Model RAV4 Plug-in Hybrid je postavený na platforme Toyota GA-K a je vybavený inteligentným systémom elektrického pohonu všetkých kolies Toyota AWD-i. Kombinuje najnovšiu hybridnú technológiu Toyota s mimoriadne efektívnym 2,5-litrovým zážihovým motorom Dynamic Force. Celkový výkon systému je 306 koní, takže model RAV4 Plug-in Hybrid zrýchli z 0 na 100 km/h za iba 6 sekúnd.

Napriek pôsobivému výkonu je model RAV4 Plug-in Hybrid aj pozoruhodne čistý – vďaka novému vysokokapacitnému
lítiovo-iónovému akumulátoru a zdokonalenej jednotke riadenia výkonu hybridného systému má emisie CO2 22 g/km.

/
/
Skutočné schopnosti EV

Vďaka štyrom jazdným režimom môžu vodiči plynulo prepínať z hybridného režimu do režimu čisto elektrickej jazdy, takže model RAV4 Plug-in Hybrid dokáže prejsť až 75 km* len na elektrickú energiu, čo presahuje 50 km vzdialenosť každodenného dochádzania priemerného Európana. V čisto elektrickom režime EV dokáže model RAV4 Plug-in Hybrid dosiahnuť rýchlosť až 135 km/h bez zásahu spaľovacieho motora, a to aj pri plnom zrýchlení.

* Ak to dovoľuje stav nabitia akumulátora a jazdné podmienky.

Prepracovaný dizajn

Model RAV4 Plug-in Hybrid oznamuje svoj príchod s radom jedinečných exteriérových prvkov, medzi ktoré patrí tmavší povrch mriežky chladiča, okolie mriežky a predných svetiel. V prednej časti je na spodnej lište nárazníka nový kovový povrch, ktorý ešte viac zvýrazňuje jeho šírku a mohutný vzhľad. Vzadu je pod zadným sklom kovový povrch spolu s čiernym vyhotovením spodnej časti vozidla, ktoré vyjadrujú pocit diskrétnej sily. Mohutný vizuálny balík završujú nové vzory 18- a 19-palcových diskov kolies, ktoré kombinujú kontrastné svetlé, strojom opracované a sivé alebo čierne povrchy.

Komfort a štýl v interiéri, bez kompromisu

Dizajnéri zvážili každý detail v interiéri, vrátane nových dizajnov čalúnenia s rebrovaným vzorom a kontrastnými červenými detailmi, odvetrávaných sedadiel a voliteľných luxusných prešívaných čiernych kožených sedadiel s neobyčajnými a výraznými detailmi červených prúžkov.

V strede sa vyníma deväťpalcový multimediálny dotykový displej. Poskytuje čisté, intuitívne prostredie a plnú kontrolu nad funkciami zábavy, informáciami a pripojením vozidla.

Vďaka kompaktným rozmerom lítiovo-iónového akumulátora ho bolo možné úplne umiestniť pod podlahu vozidla. Akumulátor zasahuje do batožinového priestoru len v minimálnej miere, takže jeho objem je veľkorysých 520 litrov. Okrem toho je umiestnený nízko vo vozidle, aby mal model RAV4 Plug-in Hybrid nízke ťažisko, lepšiu stabilitu pri ovládaní a pohodlie počas jazdy.

/
/
Vybavenie a pripojenie pre vás

Model RAV4 Plug-in Hybrid bol navrhnutý tak, aby vám uľahčil život. Je pripojený viac ako kedykoľvek predtým a prináša najnovší multimediálny balík Toyota, ktorý umožňuje integráciu smartfónov cez Apple CarPlay a Android Auto. Okrem toho je k dispozícii celý rad online služieb Toyota, aby vodič mohol skontrolovať stav akumulátora vo vozidle, programovať nabíjanie vozidla a ovládať klimatizáciu na diaľku.

Pohodlie* cestujúcich zabezpečujú voliteľné vyhrievané a chladené predné sedadlá, vyhrievané zadné sedadlá a panoramatická strecha, ktorá zaplavuje kabínu prirodzeným svetlom. Medzi technologické a praktické prvky patrí vyhrievaný volant, elektricky ovládané dvere batožinového priestoru s bezdotykovým snímačom pohybu nohy, užitočná 230 V zásuvka v batožinovom priestore a plnofarebný projekčný displej, na ktorom sa zobrazujú základné informácie pre vodiča.

* Úrovne vybavenia závisia od výbavy a voliteľných prvkov.