Spoľahlivosť Toyoty

Zistite viac o spoľahlivosti modelov Toyota

Už legendárna kvalita značky Toyota pramení z našej filozofie neustáleho zlepšovania. Všetky vozidlá navrhujeme s mimoriadnym dôrazom na každý detail. Zákazníci, ktorí sa rozhodli pre vozidlo značky Toyota, sa tak môžu spoľahnúť na to, že cestujú bezpečným automobilom, ktorý dokáže ponúknuť pocit bezpečia a užívateľský komfort už dlhé roky. Spoľahlivosť Toyoty sa odráža ako v oficiálnom hodnotení nezávislých výskumných inštitútov, tak aj v testoch realizovaných za tých najextrémnejších podmienok.

V aktuálnom rebríčku najhodnotnejších značiek časopisu Forbes obhájila Toyota prvú pozíciu v automobilovom odvetví, v celkovom hodnotení sa potom umiestnila na 9. pozícii. Hodnota japonskej značky tento rok predstavuje 44,7 miliárd dolárov, čo je o 9 % viac ako v minulom roku.

Najhodnotnejšie automobilové značky v roku 2018 podľa časopisu Forbes Najhodnotnejšie značky v roku 2018 podľa časopisu Forbes

Rebríček hodnoty značiek BrandZ 2018

V rebríčku stovky najhodnotnejších značiek BrandZ™ zverejnenom analytickou spoločnosťou Kantar Millward Brown sa Toyota šiestykrát za sebou a jedenástykrát v histórii umiestnila na prvej pozícii medzi motoristickými značkami. V odôvodnení bolo vyzdvihnuté renomé, ktorému sa Toyota medzi svojimi užívateľmi teší, kvalita a spoľahlivosť jej produktov a rozvoj technológií, ako i dominantné postavenie na trhu hybridných vozidiel.

Rebríček hodnoty značiek BrandZ 2018

Consumer Reports 2017

Toyota je najhodnotnejšou automobilovou značkou

Interbrand Logo

Toyota sa už tradične umiestnila na popredných miestach rebríčka najhodnotnejších automobilových značiek Best Global Brands 2017 od spoločnosti Interbrand. Hodnota značky Toyota je v tomto roku 50,291 mld. dolárov. Toyota sa zaradila medzi najhodnotnejšie značky sveta spolu s takými firmami, ako je Microsoft, Amazon, Coca-Cola alebo Samsung. Najväčší výrobca hybridných automobilov predstihol o. i. Facebook, Disney a Intel. Autori rebríčka zdôraznili zapojenie Toyoty do vývoja nízkoemisných automobilov.

Toyota :: Best Global Brands 2017

Náklady na údržbu

Toyota
Toyota sa umiestnila na prvom mieste v rebríčku najlacnejších producentov náhradných dielov - hlási americký portál yourmechanic.com, zastupujúci špecialistov na opravy vozidiel.

ADAC

Vplyvný nemecký automotoklub, skúmajúci spokojnosť vodičov na základe hodnotenia otázok pohodlia, ergonómie, jazdy, hospodárnosti, ceny, zostatkovej hodnoty a imidžu značky.

Rebríček spokojnosti vodičov
kompaktné vozidlá

 • 1

  Toyota Auris
 • 2

  Audi A3
 • 3

  Alfa Romeo Giulietta

Rebríček spokojnosti vodičov
vozidlá MPV

 • 1

  Toyota Verso
 • 2

  VW T5
 • 3

  Seat Alhambra

J.D. Power 2016

Americká spoločnosť využívajúca štúdiu kvality novo obstaraných vozidiel (IQS - Initial Quality Study) pri hodnotení spoľahlivosti celkom nových automobilov v priebehu prvých 90 dní po zakúpení.

 • 1

  Lexus CT 200h
 • 2

  BMW radu 2
 • 3

  Mercedes CLA

Kategória
malých vozidiel prémiových značiek

 • 1

  Lexus GS
 • 2

  Audi A7
 • 3

  Hyundai Genesis

Kategória
veľkých luxusných vozidiel

 • Toyota Scion tC

 • Toyota Camry

 • Toyota Corolla

 • Toyota Highlander

Víťazstvo Toyoty v príslušných
kategóriách

Milión kilometrov Toyoty PriusO hybridných automobiloch koluje rad rôznych mýtov, ale skutočnosťou je, že aj napriek pokrokovosti technológie tejto hybridnej Toyoty si môžete vychutnávať celkom bezproblémové cestovanie po mnoho dlhých rokov. Najlepším príkladom je vodič taxi Manfred Dvorak z Viedne, ktorý na svojej Toyote Prius najazdil viac ako milión kilometrov. Vozidlo sa nikdy nepokazilo a nepotrebovalo ani výmenu akumulátorov. Vlastne stále jazdí ulicami Viedne v dokonale prevádzkyschopnom stave.

Nezničiteľná Toyota HiluxZaradenie Toyoty Hilux do rebríčkov spoľahlivosti je vlastne trochu nefér voči ostatným značkám. Skutočne, ako môžete držať krok s vozidlom, ktoré odolalo požiaru, zaplaveniu a demolácii budovy, a tiež ako vôbec prvý automobil v histórii dorazilo až na severný pól?