1. Nové vozidlá
  2. RAV4 2023

Toyota RAV4

hybridné SUV určené na každú cestu
Dokonalý hybrid, dokonalé SUV. Kultový štýl modelu RAV4 sa snúbi s novými, vylepšenými technológiami. Či už brázdite ulice miest alebo zdolávate drsnú krajinu, pohon bez nutnosti dobíjania tohto odvážneho SUV prináša výnimočný dojazd s nižšou produkciou emisií. Vďaka aplikácii MyT, ktorá zabezpečuje nepretržitú synchronizáciu vášho smartfónu s vozidlom, máte okrem servisných upozornení a prehľadných údajov o jazde prístup aj k svojim obľúbeným zoznamom skladieb. Toyota RAV4, ktorá vzbudzuje dôveru bez kompromisov, je stvorená pre moderný život.

Služby na diaľku

Technológie pre každodenný život.

Vďaka pokročilým palubným digitálnym funkciám, pohodlným službám na diaľku a množstvu bezpečnostných a asistenčných systémov T-Mate sa vždy budete cítiť o krok vpred. Intuitívne technológie dokážu pozdvihnúť každú cestu. Zoznámte sa so súpravou inteligentnej konektivity Toyota Smart Connect. K dispozícii máte cloudovú navigáciu, hlasového agenta, ako aj aktuálne dopravné informácie a informácie o situácii na cestách.

Multimediálna obrazovka

Vo vnútri modelu Toyota RAV4 nájdu vodiči nový multimediálny balík, ktorý ponúka širokú škálu rozšírených možností pripojenia a komfortných funkcií, vrátane bezdrôtových aktualizácií (OTA). Na novom multimediálnom prístrojovom paneli s 10,5-palcovou dotykovou obrazovkou zažijete revolučnú konektivitu na dosah ruky. Najnovšie modely smartfónov sa plynule integrujú do vozidla prostredníctvom bezdrôtového systému Apple CarPlay. Pomocou inteligentného hlasového agenta môžete svojmu smartfónu zadávať povely a využívať výhody udeľovania príkazov bez používania rúk, ako je napríklad zmena teploty kabíny atď. Jednoduché frázy inteligentne prebudia systém a umožnia vám využiť cloudovú navigáciu na stiahnutie najnovších dostupných máp, dopravných informácií a informácií o trasách – stačí jednoducho vysloviť „hej, Toyota“.

Digitálny prístrojový štít

Modernizovaný 12,3-palcový plne digitálny prístrojový štít v modeli Toyota RAV4 vám umožňuje prispôsobiť si štýl a obsah podľa vlastných potrieb a preferencií. Vybrať si môžete zo štyroch rôznych motívov: Casual (bežný), Smart (inteligentný), Sport (športový) a Tough (drsný) a tiež prepínať medzi troma rôznymi typmi grafického rozloženia, ktoré vám zaistia maximálne osobné prispôsobenie obrazovky. Prispôsobiť si môžete aj informácie, ktoré sa vám budú zobrazovať, a vytvoriť si tak recept na to, čo je pre vás najlepšie.

 

Zobrazenie je ilustratívne, finálne prevedenie sa môže líšiť.

Toyota T-Mate. S vami na bezpečnejšiu cestu
Na zaistenie špičkových bezpečnostných funkcií vo svojej triede je Toyota RAV4 vybavená systémom T-Mate – vaším užitočným partnerom pri riadení vozidla. Jeho súčasťou je bezpečnostný systém Toyota Safety Sense, ako aj ďalšie asistenčné funkcie, ktoré pomáhajú pri riadení a parkovaní vozidla.
  • Toyota Safety Sense Model RAV4 je vybavený systémom Toyota Safety Sense, ktorý obsahuje najnovšie technológie určené na predchádzanie najčastejším typom nehôd. Patrí k nim náš predkolízny bezpečnostný systém, ktorý rozpoznáva iné vozidlá, chodcov a cyklistov a pomáha vodičom vyhnúť sa zrážkam s nimi. Funguje tak, že upozorní vodiča zvukovou a vizuálnou výstrahou a pomáha mu s brzdením. Ak vodič nestihne včas zabrzdiť, brzdy sa automaticky aktivujú, aby sa zabránilo zrážke alebo dosiahlo jej zmiernenie. Okrem toho podpora pri predchádzaní zrážkam na križovatke a asistenčný systém núdzového riadenia pomáhajú vodičovi cez deň pri odbočovaní na križovatke a pri vyhýbacích manévroch.
  • Pomoc pri riadení vozidla Náš systém monitorovania mŕtveho uhla upozorní vodiča na vozidlá, ktoré by nemusel vidieť vo vonkajších spätných zrkadlách. Užitočné je to najmä pri predbiehaní. Systém Toyota Smart Connect – Udalosti na cestách tiež upozorňuje vodiča na miestne nebezpečenstvá, ako je napríklad nehoda na trase, klzká vozovka atď., a to pomocou informácií od ostatných vodičov a ich zobrazením na multimediálnej obrazovke. V závislosti od multimediálneho systému umožňuje aj nahlasovanie nebezpečenstiev, čím prispieva k celkovému zvýšeniu bezpečnosti premávky.
  • Pomoc pri parkovaní Toyota RAV4 je vybavená aj ďalšími inovatívnymi asistenčnými funkciami pre parkovanie T-Mate, ako je napríklad upozornenie na premávku za vozidlom s automatickým brzdením. Keď cúvate z parkovacieho miesta, systém rozpozná všetky vozidlá, ktoré sa k vám blížia zľava alebo sprava, upozorní vás na ne a začne brzdiť, aby vám pomohol vyhnúť sa zrážke.

Toyota Enhanced Security System

Nový bezpečnostný systém Toyota Enhanced Security System je inteligentný imobilizér, ktorý využíva najmodernejšie technológie na zablokovanie štartovacieho okruhu motora, pokiaľ nie je druhý transpondérový kľúč v dosahu auta.