1. Nové vozidlá
  2. RAV4 plug-in 2023

Toyota RAV4 Plug-in Hybrid

bohatá tradícia SUV sa snúbi s čistým elektrickým pohonom
RAV4 PHEV
Objavte nový plug-in pohon v rámci odvážneho a sofistikovaného dizajnu RAV4. Vďaka vysokokapacitnému lítiovo-iónovému akumulátoru a 2,5-litrovému zážihovému motoru Hybrid Dynamic Force môžete brázdiť ulice miest alebo zdolávať drsnú krajinu s menšou produkciou emisií a pozoruhodným predĺženým dojazdom. Pripojené služby MyT vám zaistia prístup k novým pokročilým multimediálnym technológiám, bezdrôtovým aktualizáciám softvéru a dôležitým informáciám o jazde. Vychutnajte si ohromujúci prenos krútiaceho momentu a okamžité zrýchlenie v tomto najnovšom počine, ktorý je prvotriednym príkladom vedúceho postavenia značky Toyota na trhu hybridných pohonov.

Služby na diaľku

Technológie pre každodenný život
Vďaka pokročilým palubným digitálnym funkciám, pohodlným službám na diaľku a množstvu bezpečnostných a asistenčných systémov T-Mate sa vždy budete cítiť o krok vpred. Intuitívne technológie dokážu pozdvihnúť každú cestu. Zoznámte sa so súpravou inteligentnej konektivity Toyota Smart Connect. K dispozícii máte integrovanú cloudovú navigáciu*, hlasového agenta, ako aj aktuálne dopravné informácie a informácie o situácii na cestách.

* v závislosti od výbavy

Multimediálna obrazovka

RAV4 Plug-In Hybrid ponúka v rámci svojho sofistikovaného vonkajšieho dizajnu integrovaný balík multimédií. Intuitívny multimediálny prístrojový panel sa môže pochváliť 10,5-palcovou dotykovou obrazovkou s najnovšou integráciou smartfónov prostredníctvom bezdrôtového systému Apple CarPlay. V tomto výkonnom hybridnom modeli, pre ktorý je prioritou konektivita, sa funkcie ako hlasový agent či cloudová navigácia prehľadne zobrazujú na farebnom displeji s vysokým rozlíšením. Jednoduché frázy, ako napríklad „hej, Toyota“, inteligentne prebudia systém a umožnia vám využiť cloudovú navigáciu na stiahnutie najnovších dostupných máp, dopravných informácií a informácií o trasách.

 

Digitálny prístrojový štít

Nový 12,3-palcový modernizovaný digitálny prístrojový štít v modeli RAV4 Plug-In Hybrid vám poskytuje možnosť vybrať si zo štyroch rôznych motívov: Casual (bežný), Smart (inteligentný), Sport (športový) a Tough (drsný), a prispôsobiť si tak zážitok z jazdy. Vyberte si svoj obľúbený štýl, a potom prepínajte medzi troma rôznymi typmi grafického rozloženia, ktoré vám zaistia maximálne osobné prispôsobenie obrazovky. Môžete si tiež vybrať, aké informácie a v akom množstve sa vám budú zobrazovať.

 

Zobrazenie je ilustratívne, finálne prevedenie sa môže líšiť.

Toyota T-Mate. S vami na bezpečnejšiu cestu
Na zaistenie špičkových bezpečnostných funkcií vo svojej triede je Toyota RAV4 vybavená systémom T-Mate – vaším užitočným partnerom pri riadení vozidla. Jeho súčasťou je bezpečnostný systém Toyota Safety Sense, ako aj ďalšie asistenčné funkcie, ktoré pomáhajú pri riadení a parkovaní vozidla.
  • Toyota Safety Sense Model RAV4 je vybavený systémom Toyota Safety Sense, ktorý obsahuje najnovšie technológie určené na predchádzanie najčastejším typom nehôd. Patrí k nim náš predkolízny bezpečnostný systém (PCS), ktorý rozpoznáva iné vozidlá, chodcov a cyklistov a pomáha vodičom vyhnúť sa zrážkam s nimi. Funguje tak, že upozorní vodiča zvukovou a vizuálnou výstrahou a pomáha mu s brzdením. Ak vodič nestihne včas zabrzdiť, brzdy sa automaticky aktivujú, aby sa zabránilo zrážke alebo dosiahlo jej zmiernenie. Okrem toho podpora pri predchádzaní zrážkam na križovatke a asistenčný systém núdzového riadenia pomáhajú vodičovi cez deň pri odbočovaní na križovatke a pri vyhýbacích manévroch.
  • Pomoc pri riadení vozidla Náš systém monitorovania mŕtveho uhla upozorní vodiča na vozidlá, ktoré by nemusel vidieť vo vonkajších spätných zrkadlách. Užitočné je to najmä pri predbiehaní. Systém Toyota Smart Connect – Udalosti na cestách tiež upozorňuje vodiča na miestne nebezpečenstvá, ako je napríklad nehoda na trase, klzká vozovka atď., a to pomocou informácií od ostatných vodičov a ich zobrazením na multimediálnej obrazovke. V závislosti od multimediálneho systému umožňuje aj nahlasovanie nebezpečenstiev, čím prispieva k celkovému zvýšeniu bezpečnosti premávky.
  • Pomoc pri parkovaní Toyota RAV4 je vybavená aj ďalšími inovatívnymi asistenčnými funkciami pre parkovanie T-Mate, ako je napríklad upozornenie na premávku za vozidlom s automatickým brzdením. Keď cúvate z parkovacieho miesta, systém rozpozná všetky vozidlá, ktoré sa k vám blížia zľava alebo sprava, upozorní vás na ne a začne brzdiť, aby vám pomohol vyhnúť sa zrážke.