Čo je to

Plug-In Hybrid?

Vozidlo Plug-in Hybrid (PHV) od spoločnosti Toyota v sebe spája výhody elektrickej a hybridnej technológie, vďaka čomu predstavuje ďalší veľký krok v našom úsilí vytvoriť dokonale ekologické auto.

Vozidlo Plug-in Hybrid (PHV) od spoločnosti Toyota predstavuje „to najlepšie z dvoch svetov“, pretože v sebe spája výhody elektrickej a hybridnej technológie, vďaka čomu predstavuje ďalší veľký krok v našom úsilí vytvoriť dokonale ekologické auto. Táto technológia sa v súčasnosti pripravuje na uvedenie na trh a podstupuje overovacie testy v Európe, USA a Japonsku.

Ako vozidlo PHV funguje?


Vozidlo Plug-In Hybrid (PHV) je plne hybridné vozidlo vybavené batériou, ktorú možno dobiť pripojením zástrčky do zdroja elektrickej energie. PHV funguje na krátke vzdialenosti ako elektrické vozidlo s nulovými emisiami a na dlhšie trasy ako konvenčné hybridné vozidlo.

Jeho výhodou je, že v prípade vybitia batérie nemusíte mať starosti s hľadaním zásuvky na dobitie. Vozidlo sa automaticky prepne na hybridný režim a odvezie vás kamkoľvek, rovnako ako konvenčné hybridné vozidlo.

/

PHV bude ideálnym doplnokom našich hybridov. Umožňuje prejsť dlhšie vzdialenosti na elektrinu s nulovými emisiami s využitím všetkých výhod hybridu.

Tadaši Arašima, prezident a generálny riaditeľ