GR Supra Racing Concept
Koncepčné pretekárske vozidlo

Duch legendárnej značky Supra sa obnovuje v novom koncepčnom modeli Toyoty. GR Supra Racing Concept ukazuje, že Toyota je pripravená vrátiť sa ku svojmu vlastnému športovému autu. Kompaktný pretekársky koncept plný skutočných emócií ponúka silu možností a obrovský potenciál, ktorý sa osvedčí nielen na dráhe, ale aj v uliciach.

Toyota GR Supra Racing Concept

Preverené usporiadanie - motor vpredu, pohon zadnej nápravy a gracilná karoséria typická pre vozidlá typu grand tourer - sa vracia v modernom rúchu. Je to prirodzené, pretože posledná generácia Toyoty Supra aj po takmer 16 rokoch od ukončenia výroby stále vyvoláva mimoriadne emócie medzi milovníkmi rýchlosti po celom svete.

Toyota GR Supra Racing Concept

Automobil, ktorý sa predstavil na tohtoročnom Ženevskom autosalóne má vyspelú ľahkú konštrukciu a interiér prispôsobený na extrémnu jazdu. Predný a zadný nárazník, difúzor, bočné prahy, zrkadlá a zadné spojlery boli vyrobené z ľahkých kompozitných materiálov.

Vo vnútri nájdeme pretekársku prístrojovú dosku, športové sedadlo vodiča značky OMP s 5 bodovými bezpečnostnými pásmi a rýchle demontovateľným volantom s radiacimi páčkami. Dvojdverové kupé predstavuje stelesnenie filozofie Toyoty, hlásajúcej, že jazda má prinášať skutočnú radosť.

Zaujímavosti

Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu.