TOYOTA C-HR RACING
Najtvrdšie preteky sveta

V roku 2007 sa tím GAZOO Racing prvýkrát zúčastnil vytrvalostného preteku 24 hodín Nürburgringu. "Najtvrdších pretekov sveta" sa každoročne zúčastnia tímy výrobcov aj súkromé tímy z celej planéty, ktoré sa vrhajú na nemecký okruh v dĺžke 25 km – neblaho preslávený označením Green Hell (zelené peklo) – v snahe zistiť, či táto výzva nie je predsa len nad ich sily.

/

Do tohoročného 44. ročníka pretekov nasadil tím TOYOTA GAZOO Racing v rámci svojej desiatej účasti v tomto preteku celkom tri vozidlá: celkom novú Toyotu C-HR Racing, Lexus RC a Lexus RC F. Za volantom špeciálu Toyota C-HR Racing – závodná verzia crossoveru Toyota C-HR, práve uvádzaného na trh – sa striedala štvorčlenná jazdecká zostava. Po vyčerpávajúcich 24 hodinách dorazil tím do cieľa na mimoriadne uspokojivom 84. mieste, resp. ako tretí vo svojej kategórii.

 
/

Preteky sú nielen skvelým zdrojom poznatkov pre ďalší vývoj sériových automobilov, ale aj prostriedkom rozvoja vlastných pracovníkov. Do vývoja pretekárskeho špeciálu na danú sezónu sa každoročne zapájajú naši vlastní konštruktéri a špecializovaní mechanici – ktorí v priebehu samotných pretekov získavajú nesmierne cenné skúsenosti, o ktoré sa delia so svojimi kolegami pri dolaďovaní a ďalšom zlepšovaní budúcich sériových vozidiel.

Zaujímavosti

Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu.