TS050 hybrid
Navrhujeme genetickú výbavu budúcich vozidiel TOYOTA

Atraktívny, vzrušujúci a fascinujúci svetový šampionát vytrvalostných súťaží (WEC) predstavuje absolútny vrchol inovácií, spoľahlivosti a tímovej práce. Do súťaže, v ktorej je zahrnutých deväť pretekov po celom svete – vrátane preslávených 24 hodín Le Mans – sa TOYOTA GAZOO Racing opäť zapojila v roku 2012, napriek tomu sa môže pochváliť svojou aktívnou účasťou na Le Mans už od roku 1985.

V roku 2016 sa Toyota pretekov 24 hodín Le Mans zúčastnila už osemnástykrát, avšak víťazstvo jej bolestne uniklo v posledných minútach pred odmávnutím šachovnicovou zástavou. TOYOTA GAZOO Racing však nepoľaví a bude usilovať o ešte významnejšie úspechy.

/

S extrémnymi podmienkami pretekov trvajúcich 6 až 24 hodín sa musia vyrovnať dva naše najmodernejšie špeciály TS050 HYBRID určené pre vytrvalostné súťaže, disponujúce výkonom takmer 1000 koní. Tieto prepracované pretekárske vozidlá využívajú potenciál hybridnej technológie pre výbušnú akceleráciu, nižšiu spotrebu a dosahovanie rýchlosti viac ako 330 km/h. Vďaka svojmu hybridnému pohonu (podobne ako bežne predávané modely Toyota) spätne získavajú energiu pri brzdení a ukladajú ju do batérie pre neskoršie využitie.

 
/

V období medzi našimi prvými pretekmi WEC v roku 2012 a ziskom majstrovského titulu v tomto šampionáte v roku 2014 sme získali cenné skúsenosti, ktoré značne urýchlili aj vývoj technológie hybridného pohonu pre homologizované modely Toyota, napr. v otázke downsizingu alebo chladenia motora – v súlade s naším cieľom vyrábať stále lepšie automobily a sprostredkovať radosť z riadenia všetkým zákazníkom.

Zaujímavosti

Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu.