Toyota novinky

pre modelový rok 2017

Toyota predstavuje úpravy kľúčových európskych modelov na rok 2017.

  • Nový červený odtieň karosérie Tokyo Red a nové vyhotovenie zliatinových kolies získajú všetky kľúčové modely 
  • Bezpečnostný balík Toyota Safety Sense možný už v základnej výbave pre Auris a Auris TS 
  • Športové sedadlá čalúnené čiernym materiálom Alcantara pre vybrané verzie modelu Auris 
  • Verso v prostrednom stupni výbavy s novým čalúnením sedadiel s červenými akcentmi

Automobilka Toyota každý rok inovuje a osviežuje svoju ponuku kľúčových modelov. Produktové zlepšenia sa zameriavajú na nový vzhľad a nové prvky výbavy. Novinkou pre modelový rok 2017 je predovšetkým nový červený odtieň karosérie Tokyo Red a nový dizajn zliatinových kolies pre modely Toyota navrhované, konštruované a vyrábané priamo v Európe. Ide teda o Yaris, Auris, Verso a Avensis.

Toyota Yaris


Vozidlo, ktoré sa vyrába vo francúzskom Valenciennes, za posledných päť rokov posilnilo svoje zastúpenie v automobilovom segmente B vďaka nárastu predaja zo 144 tis. vozidiel v roku 2011 na viac než 160 tis. vozidiel počas prvých 9 mesiacov roku 2016.

Na tomto predajnom úspechu sa z veľkej časti podieľala verzia Yaris Hybrid. Uvedený plne hybridný variant v súčasnosti tvorí vyše 40 % predaja modelu Yaris na európskych trhoch. Navyše možno očakávať, že tento percentuálny podiel bude v budúcnosti ešte rásť.

Na rok 2017 je pre model pripravený nový červený odtieň karosérie Tokyo Red (pre jednofarebný aj dvojfarebný lak karosérie). Yaris v dvojfarebnom lakovaní Bi-Tone zaujme aj metalickým čiernym lakom po celom obvode, ktorý je aplikovaný na streche, predných A-stĺpikoch, vonkajších spätných zrkadlách, v hornej časti predných blatníkov a na nábežnej hrane kapoty.

Toyota Auris


V rámci aktuálneho roku Toyota Auris (vrátane verzie kombi Touring Sports) zaznamenala nárast predaja o 7 % na cca. 125 tis. vozidiel. Z toho 60 % boli vozidlá s hybridným pohonom. Auris tak opäť upevnil svoje postavenie najpredávanejšieho hybridného modelu v Európe.

Auris v modelovej verzii 2017 môže okrem nového odtieňa karosérie ponúknuť aj nové 17" zliatinové kolesá s brúseným povrchom a športové sedadlá s novým čiernym čalúnením z materiálu Alcantara.

Odteraz môže Auris a Auris Touring Sports ponúknuť v základnej výbave modelov aj bezpečnostný balík Toyota Safety Sense. Uvedený bezpečnostný balík zvyšuje úroveň aktívnej bezpečnosti a systémov na podporu riadenia, pretože zákazníkom ponúka predkolízny bezpečnostný systém (PCS), systém na sledovanie jazdných pruhov (LDA), automatické prepínanie diaľkových svetiel (AHB) a systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA).

/
/
/
/
Toyota Verso


Tento model je obľúbeným zástupcom kategórie MPV nižšej strednej triedy, čo potvrdzuje úhrnný predajný objem 730 tisíc vozidiel (od uvedenia modelu v roku 2002).

Verso príkladne spája povestnú kvalitu, trvanlivosť a spoľahlivosť vozidiel Toyota s vynikajúcou protihodnotou za investované peniaze. Bolo navrhnuté tak, aby dokázalo uspokojiť stále náročnejšie požiadavky dnešných záujemcov o vozidlo kategórie MPV. Verso sa aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom môže pochváliť mimoriadnou priestrannosťou a v danej triede jednou z najlepších hodnôt rozstupu medzi prednými a zadnými pasažiermi. Okrem toho ponúka príkladnú všestrannosť vďaka systému sedadiel Toyota Easy Flat.

Sedadlá modelu Verso 2017 v prostrednom stupni výbavy zaujmú novým, vysokokvalitným čalúnením alebo operadlami s reliéfnym červeným poľom, ktoré je farebne zladené s novým odtieňom karosérie Tokyo Red. Okrem toho sú v ponuke aj nové 17" zliatinové kolesá s brúsenými povrchmi.

Toyota Avensis


Faceliftovaná Toyota Avensis, uvedená v roku 2015, sa na trhu už pevne etablovala ako silný a atraktívny hráč. Model navrhnutý a vyrábaný v Európe pre európskych zákazníkov ponúka reprezentatívne a dynamické štylistické stvárnenie, rovnako ako vysokú úroveň zmyslami vnímanej kvality zvnútra aj zvonku. A vďaka presne vyladenému podvozku a celej sústave riadenia sprostredkuje mimoriadny pôžitok za volantom.

Avensis 2017 rovnako ako ostatné modernizované európske kľúčové modely ponúka nový červený odtieň karosérie Tokyo Red a nové 18" zliatinové kolesá s brúsenými povrchmi.

Modelová verzia 2017 vozidiel Toyota Yaris, Auris, Verso sa bude na európskych trhoch ponúkať od decembra tohto roku a pri modeli Avensis to bude od nového roku.

Zistite viac

Celkové prevádzkové náklady Toyoty Celkové prevádzkové náklady Toyoty najnižšie medzi značkami automobilov! Olympijské a paralympijské partnerstvo Olympijské a paralympijské partnerstvo Toyota verí v silu pohybu. 6 kusov vozidiel Toyota a Lexus 6 kusov vozidiel Toyota a Lexus Pre Slovenský olympijský výbor. Hybridná technológia od Toyoty Hybridná technológia od Toyoty očami Auto magazínu. Nový dizajn značky Toyota Nový dizajn značky Toyota Toyota predstavuje nový dizajn značky Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Program ProSport Program ProSport Spoľahlivý partner športovcov! Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Toyota Yaris oslavuje 20 rokov Pozrite si edíciu Y20 TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing víťazstvo v Rely Nemecko Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty!