6 vozidiel pre

Slovenský olympijsky výbor

Spoločnosť Toyota Motor Corporation uzavrela v roku 2015 sponzorskú dohodu s Medzinárodným olympijským výborom (MOV), a stala sa tak oficiálnym celosvetovým TOP-partnerom olympijského hnutia.

  • Od roku 2017 Toyota spolupracuje s MOV, organizačnými výbormi olympijských hier (OVOH) a s národnými olympijskými výbormi (NOV) po celom svete pri zaisťovaní mobility
  • Spoločnosť Toyota Central Europe Slovakia dnes odovzdala Slovenskému olympijskému výboru 6 vozidiel značiek Toyota a Lexus

Spoločnosť Toyota Central Europe – Slovakia dňa 4.1.2017 odovzdala flotilu vozidiel Toyota a Lexus vedeniu Slovenského olympijského výboru. Odovzdanie vozidiel sa uskutočnilo v Bratislave za účasti prezidenta SOV Antona Siekela a riaditeľa spoločnosti Toyota Central Europe Slovakia, Milana Kočku.

Dohoda o spolupráci automobilky Toyota Motor Corporation a národnými olympijskými výbormi v kategórii „mobilita“ bola uzavretá až do konca roku 2024. Súčasťou dohody sú vozidlá a riešenia pri zaisťovaní mobility.

Odovzdané vozidlá prinášajú najmodernejšie technológie, vrátane hybridnej, ktorá spája výhody benzínového motora a elektromotora na zaistenie nízkoemisnej dopravy SOV. Dohoda o spolupráci automobilky Toyota Motor Corporation a národnými olympijskými výbormi v kategórii „mobilita“ bola uzavretá až do konca roku 2024. Súčasťou dohody sú vozidlá a riešenia pri zaisťovaní mobility.

Slovenský olympijský výbor bude využívať modely Toyota Auris TS hybrid, Toyota Avensis, Proace Verso Family, a Lexus RX 450h.

„Naše partnerstvo s NOV si veľmi vážime a som rád, že môžeme aj na Slovenku prispieť k organizácii OH poskytnutím riešenia bezpečnej a vysoko efektívnej mobility“ povedal Milan Kočka, riaditeľ spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia.

/
/

Po prevzatí vozidiel prezident SOV Anton Siekel uviedol: „Sme veľmi radi, že celosvetové partnerstvo Toyota Motor Corporation s olympijským hnutím sa priamo vzťahuje aj na národné olympijské výbory a budeme môcť využívať vozidlá Toyota a Lexus.“

Oficiálneho odovzdávania sa zúčastnil aj úspešný slovenský vodnoslalomár Matej Beňuš. V Riu 2016, kde reprezentoval Slovenskú republiku, získal v tomto náročnom športe striebornú medailu. Toyota je jeho oficiálnym partnerom od januára 2016. Vzájomná spolupráca Mateja Beňuša so značkou Toyota spočíva vo využívaní vozidla modelu RAV 4 hybrid pre cestovné účely v rámci športovej prípravy.

Zistite viac

Systém e- Call. Keď záleží na každej sekunde Systém e- Call. Keď záleží na každej sekunde Zistite viac Rast značky Toyota Rast značky Toyota pokračuje aj v roku 2018 Toyota Toyota Toyota Najhodnotnejšia motoristická značka Rodinné vozidlá Rodinné vozidlá Splnia všetky vaše potreby Celkové prevádzkové náklady Toyoty Celkové prevádzkové náklady Toyoty najnižšie medzi značkami automobilov! Úžitkové vozidlá Toyoty Úžitkové vozidlá Toyoty Zoznámte sa s vozidlami predurčenými na prácu Olympijské a paralympijské partnerstvo Olympijské a paralympijské partnerstvo Toyota verí v silu pohybu. Stánok Toyota - Geneva Motor Show 2016 Stánok Toyota - Geneva Motor Show 2016 Svetová premiéra vozidla, ktoré zmení zavedený poriadok a zbúra stereotypy. Nová Toyota C-HR!