6 vozidiel pre

Slovenský olympijsky výbor

Spoločnosť Toyota Motor Corporation uzavrela v roku 2015 sponzorskú dohodu s Medzinárodným olympijským výborom (MOV), a stala sa tak oficiálnym celosvetovým TOP-partnerom olympijského hnutia.

  • Od roku 2017 Toyota spolupracuje s MOV, organizačnými výbormi olympijských hier (OVOH) a s národnými olympijskými výbormi (NOV) po celom svete pri zaisťovaní mobility
  • Spoločnosť Toyota Central Europe Slovakia dnes odovzdala Slovenskému olympijskému výboru 6 vozidiel značiek Toyota a Lexus

Spoločnosť Toyota Central Europe – Slovakia dňa 4.1.2017 odovzdala flotilu vozidiel Toyota a Lexus vedeniu Slovenského olympijského výboru. Odovzdanie vozidiel sa uskutočnilo v Bratislave za účasti prezidenta SOV Antona Siekela a riaditeľa spoločnosti Toyota Central Europe Slovakia, Milana Kočku.

Dohoda o spolupráci automobilky Toyota Motor Corporation a národnými olympijskými výbormi v kategórii „mobilita“ bola uzavretá až do konca roku 2024. Súčasťou dohody sú vozidlá a riešenia pri zaisťovaní mobility.

Odovzdané vozidlá prinášajú najmodernejšie technológie, vrátane hybridnej, ktorá spája výhody benzínového motora a elektromotora na zaistenie nízkoemisnej dopravy SOV. Dohoda o spolupráci automobilky Toyota Motor Corporation a národnými olympijskými výbormi v kategórii „mobilita“ bola uzavretá až do konca roku 2024. Súčasťou dohody sú vozidlá a riešenia pri zaisťovaní mobility.

Slovenský olympijský výbor bude využívať modely Toyota Auris TS hybrid, Toyota Avensis, Proace Verso Family, a Lexus RX 450h.

„Naše partnerstvo s NOV si veľmi vážime a som rád, že môžeme aj na Slovenku prispieť k organizácii OH poskytnutím riešenia bezpečnej a vysoko efektívnej mobility“ povedal Milan Kočka, riaditeľ spoločnosti Toyota Central Europe – Slovakia.

/
/

Po prevzatí vozidiel prezident SOV Anton Siekel uviedol: „Sme veľmi radi, že celosvetové partnerstvo Toyota Motor Corporation s olympijským hnutím sa priamo vzťahuje aj na národné olympijské výbory a budeme môcť využívať vozidlá Toyota a Lexus.“

Oficiálneho odovzdávania sa zúčastnil aj úspešný slovenský vodnoslalomár Matej Beňuš. V Riu 2016, kde reprezentoval Slovenskú republiku, získal v tomto náročnom športe striebornú medailu. Toyota je jeho oficiálnym partnerom od januára 2016. Vzájomná spolupráca Mateja Beňuša so značkou Toyota spočíva vo využívaní vozidla modelu RAV 4 hybrid pre cestovné účely v rámci športovej prípravy.