Vízia budúcnosti

História športových vozidiel Toyota (časť 8)

Podmanivý koncept Toyota FT-1, uvedený v roku 2014 na medzinárodnom autosalóne v Detroite, je vyjadrením dizajnu vozidiel Toyota nadväzujúceho na naše tradície športových vozidiel a zároveň je aj víziou možného smerovania značky.

Budúcnosť Toyoty

FT-1 používa usporiadanie s motorom vpredu a pohonom zadných kolies. S ohľadom na lepšie rozloženie hmotnosti sa kokpit posunul pomerne výrazne dozadu. Model sa tak môže pochváliť proporciami klasických športových vozidiel. Jasným odkazom na Toyotu 2000GT z roku 1967 je čelné sklo pretiahnuté do bokov plynulo prechádzajúce do okien na bočnej strane vozidla.

Dravší a čistejší dizajn konceptu FT-1 je výsledkom celofiremnej snahy vdýchnuť modelom Toyota viac energie a vášne. Tento prístup sa u FT-1 uplatnil vo vrcholnej miere a zároveň bol skvelo zladený so 40. výročím založenia firemného dizajnového štúdia Calty v Kalifornii, kde tento koncept vznikol.

/
/
 
/
Automobil a vodič sú rovnakí

Základný koncept S-FR z roku 2015 stavia na našej tradícii ľahkých a zábavných športových vozidiel, opäť s dôrazom na čo najlepšiu odozvu a potešenie za volantom. Cieľ: podporiť celú novú generáciu, aby v sebe prebudila tú pravú vodičskú vášeň.

Kompaktná a ľahká karoséria S-FR, ktorej návrh vychádzal z typických proporcií športových vozidiel s dlhou kapotou, širokým postojom a krátkymi prevismi, ide ruka v ruke s agilným motorom vpredu, pohonom kolies zadnej nápravy a systémom nezávislého zavesenia kolies.

Táto účelovo zameraná konštrukcia ponúka výhody hladkého riadenia s dobrou odozvou a mimoriadnou ovládateľnosťou prinášajúcou intenzívny pocit komunikácie a úzkeho prepojenia vodiča s jeho automobilom.

/
/
 
/

Vyzerá to, že budúcnosť športových vozidiel Toyota bude rovnako nezabudnuteľná ako bohaté a pozoruhodné tradície tejto značky. Lákavým nahliadnutím do budúcnosti je obnovené zameranie automobilky na výrobu stále lepších vozidiel, ktorých riadenie prináša ešte väčšiu radosť, vychádzajúc pritom z tradícií športových vozidiel, ktoré by mohol závidieť ktorýkoľvek výrobca automobilov.

Viac informácií o tradíciách automobilky Toyota

Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu.
Z histórie športových vozidiel značky Toyota
Tradícia dlhšia ako 50 rokov