Zmenili sme definíciu mainstreamu

Predaj hybridov Toyota prekročil hranicu 10 miliónov vozidiel

Dvadsať rokov po uvedení nášho prvého hybridného vozidla Prius na trh neustále stúpa počet predaných hybridov. S hrdosťou oznamujeme, že Toyota dosiahla ďalší míľnik v rozvoji hybridných technológií – v celosvetovom meradle prekročil počet našich predaných vozidiel s hybridným pohonom 10 miliónov kusov.

Desať miliónov predaných hybridných modelov – obrázky

Sme jasní lídri v predaji a výrobe vozidiel s hybridnou technológiou v Európe. Hybridné modely Toyota tvoria viac ako 70 percent všetkých vozidiel s alternatívnym pohonom, ktoré boli predané na kontinente – je to viac ako všetky ostatné hybridy, vozidlá s technológiou plug-in hybrid a elektromobily dohromady.

V skutočnosti sa náš úspech v rámci hlavnej tendencie európskej časti trhu prejavil v objeme predaja v roku 2016. Hybridy tvoria 60 percent z predaných modelov Auris, 42 percent z predaných modelov Yaris a 41 percent z predaných modelov RAV4.

Takmer 80 percent objednávok našej novej Toyoty C-HR sa tiež týka hybridnej verzie!

Desať miliónov predaných hybridných modelov v číslach

S najväčšou zostavou hybridných modelov v priemyselnom odvetví, ktorú tvorilo 15 modelov Toyoty a Lexusu, narastal objem predaja našich hybridov takmer do polovice roka 2016. Dnes predaj hybridov predstavuje 1/3 zo všetkých vozidiel predaných na európskom trhu v roku 2016. Sme na najlepšej ceste k splneniu nášho cieľa dosiahnuť do roku 2020 50-percentný pomer predaja hybridných vozidiel.

Zaväzujeme sa vyvíjať a poskytovať stále lepšie a lepšie produkty a služby v rámci Európy – v súlade s filozofiou vízie „Toyota Global Vision“. Hybridy budú aj naďalej zohrávať významnú úlohu pri znižovaní dopadov používania vozidiel na životné prostredie.

Z celosvetového hľadiska prispeli hybridné modely Toyota k tomu, že sa vyprodukovalo o 77 miliónov ton emisií CO2 menej a ušetrilo sa približne 29 miliónov kilolitrov pohonných hmôt.

Spolu s plánmi uviesť rad nových hybridných vozidiel počas nasledujúcich rokov, budú naše inovatívne modely aj naďalej prinášať úsmevy na tváre našich zákazníkov po celom svete.

Desať miliónov predaných hybridných modelov – obrázky

Ďalšie informácie

Zoznámte sa s hybridnou technológiou Zoznámte sa s hybridnou technológiou Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Nový vodíkový kamión Nový vodíkový kamión prejde 480 km na jedno natankovanie Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Aký je najlepší hybrid pre vaše podnikanie? Aký je najlepší hybrid pre vaše podnikanie? Zistite viac. Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty! Nová Toyota Supra A90 Nová Toyota Supra A90 Legenda je späť! Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Toyota Camry Toyota Camry sa vracia do Európy. Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie. Zoznámte sa s európskymi vlastníkmi vozidiel Mirai Zoznámte sa s európskymi vlastníkmi vozidiel Mirai Mirai 0% emisie Premiéry Toyoty Premiéry Toyoty Toyota na autosalóne vo Frankfurte 2017