Nová Toyota C-HR získala v bezpečnostných testoch

organizácie Euro NCAP najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek

2017-03-03

Nová Toyota C-HR získala v bezpečnostných testoch nezávislej organizácie Euro NCAP najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek. Model nielenže ponúka cestujúcim výnimočnú úroveň ochrany pri nehode, ale dosiahol veľmi dobré výsledky aj v oblasti aktívnej bezpečnosti.

Toyota C-HR dosiahla skvelé skóre 95% za celkovú úroveň ochrany dospelých cestujúcich, 77% za ochranu detských cestujúcich, 76% za ochranu chodcov a 78% za výkonnosť bezpečnostných asistenčných systémov.

Vo svojej správe odporúča organizácia Euro NCAP nový model C-HR pre jeho dobré výsledky pri teste čelnej zrážky s presahom a tiež preto, že získal maximálny počet bodov pri bočnom náraze do bariéry aj pri závažnejšom bočnom náraze do stĺpa.

Výsledky modelu Toyota C-HR pri nárazových testoch dokazujú prirodzenú pevnosť modulárnej platformy TNGA a karosérie, ktoré ideálnym spôsobom využívajú strategicky umiestnené výstuhy a ocele s vysokou pevnosťou, ktorých úlohou je pohlcovať a odvádzať energiu nárazu preč od kabíny.

Automobilka Toyota sa snaží sprístupňovať pokročilé bezpečnostné vybavenie širokej verejnosti, a preto je celý modelový rad C-HR štandardne vybavený balíkom bezpečnostných systémov Toyota Safety Sense. Jeho súčasťou sú Predkolízny bezpečnostný systém s funkciou rozpoznávania chodcov (PCS+PD), Adaptívny tempomat (ACC), Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu s aktívnymi zásahmi do riadenia (LDA+SC), Automatické diaľkové svetlá (AHB) a Systém rozpoznávania dopravných značiek1 (RSA).

Protikolízny systém modelu C-HR získal maximálny počet bodov v testoch pri nízkej rýchlosti počas jazdy v meste, pričom zrážkam sa podarilo zabrániť pri všetkých testovaných rýchlostiach. Dokonca aj pri diaľničnej rýchlosti dosiahli systémy balíka Toyota Safety Sense výborné výsledky. Pri približovaní sa k pomalšie jazdiacemu vozidlu sa zrážke podarilo zabrániť pri všetkých testovaných rýchlostiach. Pri približovaní sa k stojacemu alebo spomaľujúcemu vozidlu sa zrážke predišlo vo väčšine prípadov a v ostatných sa zmiernili jej následky.

Funkcia rozpoznávania chodcov, ktorá tvorí súčasť spomínaného systému, tiež zaznamenala dobré výsledky. Zrážke s cieľom znázorňujúcim chodca sa totiž podarilo zabrániť pri všetkých testoch s nízkou rýchlosťou. Pri testoch s vyššou rýchlosťou systém nárazu zabránil alebo ho zmiernil.

„Tieto výborné výsledky v oblasti bezpečnosti, predovšetkým aktívnej bezpečnosti, dokazujú, že Toyota C-HR ponúka oveľa viac ako len skvelý dizajn. Naším cieľom bolo, aby model C-HR prinášal potešenie z dynamickej a bezpečnej jazdy,“ povedal Karl Schlicht, výkonný viceprezident spoločnosti Toyota Motor Europe pre oblasť predaja. „Bezpečnosť je a naďalej ostane veľmi dôležitá pri vývoji našich produktov. Balík Toyota Safety Sense prestavuje obrovský posun smerom k bezpečnejším vozidlám a momentálne ho zavádzame do celej našej ponuky vozidiel, vrátane jeho štandardizácie v novom modeli Toyota Yaris pre rok 2017,“ dodáva Karl.

1Systém rozpoznávania dopravných značiek nie je dostupný pre verzie so základnou výbavou.

Zistite viac

Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový Yaris Cross sa vyfarbil GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Apple CarPlay™ a Android Auto™ Apple CarPlay™ a Android Auto™ Riešenia, ktoré zjednodušia každú cestu Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac Toyota predstavila špeciálne vozidlo pre olympiádu v Tokiu Toyota predstavila špeciálne vozidlo pre olympiádu v Tokiu Program ProSport Program ProSport Spoľahlivý partner športovcov! Adaptívny tempomat Adaptívny tempomat Plynulá jazda aj pri nižších rýchlostiach Automatické prepínanie diaľkových svetiel Automatické prepínanie diaľkových svetiel Vaše vozidlo si automaticky volí najlepšie osvetlenie Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov Systém pre sledovanie mŕtvych uhlov Stará sa o bezpečnosť pri každej zmene jazdného pruhu Systém tiesňového volania Systém tiesňového volania Automatické tiesňové volanie Inteligentný adaptívny tempomat Inteligentný adaptívny tempomat Dodržiava rýchlostné obmedzenia Inteligentný sonar bezpečnej vzdialenosti Inteligentný sonar bezpečnej vzdialenosti Už žiadne preliačiny a škrabance pri parkovaní