Toyota C-HR

Navrhnutá tak, aby vás nadchla

Zoznámte sa s návrhárom jedinečného crossoveru[%alt%]TOYOTA C-HRStvorená s vášňou
Do sveta, v ktorom sa väčšina vozidiel líši iba drobnými detailmi, uvádza Toyota smelé vozidlo, ktoré si rozhodne nespletiete so žiadnym iným. Návrhári, ktorí sa podieľali na stvárnení Toyoty C-HR, zmieňujú úchvatný dizajn, inšpiráciu a kreatívne postupy.Toyota C-HR si získala priazeň návštevníkov už na autosalónoch v Paríži (2014) a Frankfurte (2015), kde zaujala hladkými krivkami kupé v kombinácii s atletickými tvarmi, čím do segmentu crossoverov vniesla nový štýl. Od koncepčných modelov prezentovaných na autosalónoch sa dnes vyrábané vozidlo odlišuje iba nepatrne. Vďaka odhodlanosti a vízii hlavného dizajnéra Kazuhika Isawy tento model na ceste do predajní nestratil prakticky nič z pôvodných inšpirujúcich tvarov.


Toyota C-HR výrazne upevní pozíciu automobilky Toyota v stále obľúbenejšom segmente crossoverov. Zmieňovaný model bol navrhnutý s cieľom vyvolať v tomto automobilovom segmente celkom nový trend. „Práve preto sme mu chceli vnuknúť jedinečnú osobnosť,” komentoval japonský návrhár.

Toyota C-HR bola vytvorená tak, aby vyčnievala z davu – nielen v rámci segmentu crossoverov, ale aj z pohľadu modelového radu tejto značky. Samotné označenie CH-R (Compact Hybrid Revolution) odráža odhodlanie Akia Toyody, prezidenta spoločnosti Toyota Motor Corporation, poskytnúť návrhárom a konštruktérom vyššiu mieru slobody. Výsledkom ich kreativity je pútavý dizajn a vynikajúce jazdné vlastnosti.

Majitelia crossoverov volajú po niečom mimoriadnom. Zaujímajú sa o zvýšenú polohu za volantom a atraktívne krivky karosérie. Dôraz kladú aj na agilitu a dynamiku jazdy. Prostredníctvom C-HR uvádzame do segmentu crossoverov celkom novú hodnotu. „Namiesto toho, aby sme vyvíjali SUV so športovými vlastnosťami, sme sa rozhodli navrhnúť dynamické vozidlo s vlastnosťami typickými pre segment SUV”, komentoval Kazuhiko Isawa.

Interiér novej Toyoty C-HR je navrhnutý v súlade s novou koncepciou stvárnenia. Koncepcia Sensual Tech spája funkčné prednosti moderných technológií s najkvalitnejšími materiálmi a podnetným štýlom. Návrh priestrannej kabíny bol postavený okolo vodiča s dôrazom na jeho pohodlie.

Cieľom návrhárskeho štúdia European Design & Development (ED2) bolo ponúknuť výnimočný štýl. Súčasný a zároveň zmyselný. Jedinečný charakter interiéru Toyoty C-HR stavia na dvoch pilieroch, ktoré definujeme ako ‘emocionálny priestor’ a ‘pokrokové detaily’. K návrhu Toyoty C-HR sme sa rozhodli pristupovať nevšedným spôsobom. Vďaka tomu sa nám podarilo vytvoriť interiér, ktorý z emočného hľadiska dokonale reprezentuje smer, ktorým sa bude dizajn vozidiel Toyota ďalej uberať,” zhŕňa Alexandre Gommler z návrhárskeho štúdia ED2.

Model C-HR sa postaví súperom v segmente prémiových crossoverov, a preto sa Toyota usilovala o čo najvyššiu zmyslami vnímanú kvalitu v celom interiéri. Tím pracovníkov z európskej divízie zameranej na zmyslami vnímanú kvalitu sa preto do návrhu vozidiel zapojil v neobvykle ranej fáze. Originálna koncepcia uzrela svetlo sveta iba vďaka tesnej spolupráci tímu zodpovedného za dizajn interiéru so špecialistami na kvalitu štylistických prvkov, vrátane textúry, tvaru, farebného prevedenie a osvetlenia.

Pracovníci z európskej divízie už pracovali na mnohých modernizovaných modeloch a nových generáciách, avšak toto bolo po prvý raz, kedy išlo o celkom nový automobil. Starostlivo sme sa venovali návrhu každého detailu, aby výsledok tvoril harmonický celok. “Podľa našej mienky je to najlepší dizajn interiéru v rámci všetkých modelov v doterajšej histórii našej značky,” uviedol Mehmet Fatih Kale, starší technik automobilky Toyota zodpovedný za kvalitu interiérov.

Zistite viac

Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový Yaris Cross sa vyfarbil GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Apple CarPlay™ a Android Auto™ Apple CarPlay™ a Android Auto™ Riešenia, ktoré zjednodušia každú cestu Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac Program ProSport Program ProSport Spoľahlivý partner športovcov! Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Rast značky Toyota Rast značky Toyota pokračuje aj v roku 2018 Nový vodíkový kamión Nový vodíkový kamión prejde 480 km na jedno natankovanie Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty! Nová Toyota Supra A90 Nová Toyota Supra A90 Legenda je späť!