Najnovšia verziu špeciálu Toyota Yaris WRC

pre sezónu 2018

2018-01-12

Súťažný tím TOYOTA GAZOO Racing WRT (World Rally Team) na prehliadke Autosport International v Birminghame otvoril svoje tohtoročné pôsobenie vo svetovom šampionáte v rely a slávnostne odhalil najnovšiu verziu špeciálu Toyota Yaris WRC.

Toyota štartuje druhý ročník v rely, v ktorom chce nadviazať tak na vlaňajšiu úspešnú premiéru svojho modelu Yaris WRC. Jej súčasťou bolo aj víťazstvo na Švédskej rely a Rely Fínska, štvrté miesto v šampionáte súťažných jazdcov pre Jari-Mattiho Latvalu alebo tretie miesto v súťaži o pohár konštruktérov.

Toyota Yaris WRC 2018

Tento týždeň sa na prehliadke Autosport International zhromaždili všetky tímy WRC kvôli oficiálnemu otvoreniu súťažnej sezóny 2018. Toyota ukázala najnovšiu verziu vozidla Yaris WRC s celým radom konštrukčných vylepšení, ktoré vzišli zo skúseností nazbieraných počas minulej sezóny.

Toyota Yaris WRC 2018

Predná časť zaujme modernizovaným aerodynamickým paketom, zahŕňajúcim aj nový predný nárazník a nové blatníky. Cieľom zmien bolo optimalizovať aerodynamické vyváženie vozidla zvýšením prítlaku na prednú nápravu. Modernizácia sa dotkla aj chladiacej sústavy, ktorá sa prejaví počas podnikov WRC prebiehajúcich za vysokých teplôt.

Toyota Yaris WRC 2018

Novinky boli v závere roka 2017 riadne otestované v rámci príprav na prvé kolo sezóny, ktorým bude 25. – 28. januára Rely Monte Carlo.

Toyota Yaris WRC 2018

„Je skvelé otvoriť sezónu 2018 na prehliadke Autosport International pred motoristickými fanúšikmi. Po sezóne 2017 sa nemôžeme dočkať, ako na ňu nadviažeme v tomto roku. Vlani sme sa presvedčili, že Toyota Yaris WRC dokáže v pretekoch vyhrávať, čo možno považovať za tímový úspech, avšak vďaka súťaži sme odhalili aj niekoľko oblastí na zlepšenie. Vďaka analýze skúseností sme mohli modernizovať predné partie vozidla v prospech lepšej aerodynamiky, a navyše sme vylepšili systém chladenia. Mám radosť, že v získavaní skúseností budeme pokračovať aj v tomto roku v rámci nášho poslania vyrábať stále lepšie automobily.“ – Tommi Mäkinen (šéf tímu).

Zistite viac

Rely Poľsko Rely Poľsko TOYOTA GAZOO Racing sa chystá na rýchlu jazdu na šotoline Toyota Gazoo Racing v Mexiku Toyota Gazoo Racing v Mexiku Obe posádky v prvej desiatke. TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing Pretekáme na každom povrchu. Rad Toyota GR Rad Toyota GR Séria Toyota GR je rad čistých športových automobilov. Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. GR 86, príbeh pokračuje GR 86, príbeh pokračuje Víta vás tretí model GR Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Nový dizajn značky Toyota Nový dizajn značky Toyota Toyota predstavuje nový dizajn značky Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020 Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar