Koncepčný model GR Super Sport

na pretekoch 24 hodín Le Mans

2018-06-18

Tím Toyota GAZOO Racing v rámci 86. ročníka pretekov 24 hodín Le Mans odhalil koncepčný model GR Super Sport Concept.

Superšport budúcej generácie, prvýkrát predstavený tento rok v januári na autosalóne v Tokiu 2018, používa technológiu hybridného elektrického pohonu, ktorú Toyota vylaďuje v rámci svetového šampionátu vytrvalostných súťaží (WEC) FIA.

Le Mans 2018 - Toyota GR Super Sport Concept

Súbežne s tým začala Toyota vývoj budúcej generácie svojho superšportu. Využíva pritom najmodernejšie hybridné elektrické systémy a technológie na znižovanie spotreby paliva, ktoré tím TGR WEC otestoval a postupne vyladil v priebehu šiestich rokov účasti vo vytrvalostných automobilových súťažiach a teraz ich predstavuje v konečnom špičkovom balení.

Le Mans 2018 - Toyota GR Super Sport Concept

Koncepčný model GR Super Sport Concept je poháňaný dvojito preplňovaným agregátom V6 a systémom Toyota Hybrid System-Racing (THS-R), ktorý disponuje systémovým výkonom 1000 koní, rovnako ako závodný špeciál TS050 Hybrid LMP1.

„Účasť v súťažiach svetového vytrvalostného šampionátu, ktorý je jednou z najnáročnejších sérií naprieč celým motoristickým športom a účasť v pretekoch Le Mans, ktoré patria k najkultovejším pretekárskym podnikom vôbec, nám pomáha posúvať vývoj našej špičkovej technológie hybridného elektrického pohonu a umožňuje prenášať takto získané poznatky do vlastných sériových vozidiel. (...) Zabezpečíme, aby sa z našich vozidiel nestal len ďalší spotrebný tovar – bez ohľadu na to, ako sa automobily postupne menia vplyvom elektroniky a digitálnych technológií,“ – hovorí Šigeki Tomojama, prezident GAZOO Racing Company.

Model GR Super Sport Concept bude vystavený počas 86. ročníka pretekov 24 hodín Le Mans vo „Fan Village“ tímu Toyota GAZOO Racing.

Le Mans 2018 - Toyota GR Super Sport Concept
GR Super Sport Concept - Technické špecifikácie
Hnacie ústrojenstvo
Typ motora V6 s dvojitým preplňovaním, priame vstrekovanie paliva
Zdvihový objem 2400 cm³
Max. systémový výkon
(spaľovací motor + elektromotory hybridného pohonu)
735 kW / 1000 KM (DIN)
Systém hybridného pohonu Toyota Hybrid System - Racing (THS-R)
Disky
Rozmery (Vpredu a vzadu) 18 x 13J
Pneumatiky
Rozmery (Vpredu a vzadu) 330/710R18
Le Mans 2018 - Toyota GR Super Sport Concept
Le Mans 2018 - Toyota GR Super Sport Concept

Zistite viac

Toyota Gazoo Racing v Mexiku Toyota Gazoo Racing v Mexiku Obe posádky v prvej desiatke. Cesta na Rallye Dakar 2017 Cesta na Rallye Dakar 2017 Z extrému do extrému. Batériové elektrické vozidlá Toyota Batériové elektrické vozidlá Toyota Zistite viac Rad Toyota GR Rad Toyota GR Séria Toyota GR je rad čistých športových automobilov. Rad Toyota GR Sport Rad Toyota GR Sport Objavte radosť z jazdy na modeloch GR SPORT. Nový Yaris Cross Nový Yaris Cross Úplne nový Yaris Cross sa vyfarbil Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Hranicou je obloha. Toyota na svetovom šampionáte rely Vyzbrojený ďalšími skúsenosťami, silnejším a rýchlejším Yarisom WRC a tromi odhodlanými posádkami – tím TOYOTA GAZOO Racing bojuje na Svetovom šampionáte rely 2018 a posúva hranice vyššie. Apple CarPlay™ a Android Auto™ Apple CarPlay™ a Android Auto™ Riešenia, ktoré zjednodušia každú cestu Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac