Nový Hilux v špeciálnej edícii

Invincible 50 Chrome Edition

2018-01-18

Uvedenie Toyoty Hilux v novej špeciálnej edícii ‚Invincible 50 Chrome Edition‘ je oslavou 50. výročia legendárneho pick-upu od Toyoty.

Prvá generácia Toyoty Hilux bola uvedená na japonský trh 21. marca 1968 a o rok neskôr sa tento model predstavil aj v Európe. Hilux sa následne stal jedným z najúspešnejších modelov v rámci celej modelovej ponuky značky Toyota. O celosvetovej popularite tohto pick-upu svedčí viac než 18 miliónov vozidiel predaných na globálnych trhoch.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Dnes sa Hilux vyrába v šiestich rôznych krajinách a objednávať si ho môžu zákazníci v 180 krajinách a regiónoch po celom svete.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Toyota Hilux dokázala svoje kvality napríklad pri ceste na severný pól, na islandské sopky alebo po Antarktíde. Získala tiež viacero pódiových umiestnení v preslávenej dakarskej rely.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Nový Hilux v špeciálnej edícii ‚Invincible 50 Chrome Edition‘ reaguje na dopyt záujemcov po pick-upoch so všestrannou využiteľnosťou. Celosvetovú reputáciu v otázkach kvality, odolnosti a spoľahlivosti ešte umocňuje širokou ponukou špecifických prvkov príslušenstva, vďaka ktorým je tento model nielen okamžite rozpoznateľný ako zástupca špeciálnej edície, ale zároveň je vhodný na najrôznejšie profesijné účely alebo voľnočasové aktivity.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Vo výbave špeciálnej edície je chrómový rám nad ložnou plochou a bočné nástupné prahy, chrómový predný ochranný rám a nadstavec pod nárazníkom, resp. čierne ochrany blatníkov, pod ktorými nájdeme 18" zliatinové disky so strojovo opracovaným povrchom. Na predných dverách sa vyníma špecifický znak „Invincible 50“.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition

Pick-up v špeciálnej edícii je okrem toho vybavený plastovou vložkou nákladového priestoru a prahovými lištami. Hilux poháňa 2,4-litrový naftový motor D-4D. Jednotka s funkciou Stop/Štart sa môže pochváliť veľmi priaznivým priebehom krivky krútiaceho momentu s vyšším dôrazom na pásmo nízkych a stredných otáčok v záujme nízkej spotreby paliva.

Naftový agregát D-4D s objemom 2,4 litra a výkonom 150 koní pri otáčkach 3400 min-1 a krútiacim momentom 400 Nm v rozsahu otáčok 1600 až 2000 min-1 vykazuje normovanú spotrebu paliva 6,8 litra/100 km a emisie CO2 na úrovni len 178 g/km.

Európsky predaj modelu Hilux v roku 2017 dosiahol 41 044 vozidiel, čím prekonal predošlý rekord 40 104 vozidiel z roku 2007.

Toyota Hilux Invincible 50 Chrome Edition