Toyota Yaris oslavuje 20 rokov

Pozrite si edíciu Y20

2018-09-14

Spoločnosť Toyota vzdáva hold pôvodnému modelu Yaris a pri tejto príležitosti uvádza do svojho radu Yaris pre rok 2019 nový model Y20. Pripomína si tak 20. výročie uvedenia svojho úspešného vozidla segmentu B, ktoré sa po prvý raz predstavilo na autosalóne v Paríži v roku 1998.

Počas dvoch desaťročí a troch generácií sa Yaris pevne etabloval ako najpredávanejší model značky Toyota v Európe. Vo Francúzsku sa aj vyrába, a to vo výrobnom závode značky vo Valenciennes.

Prepracovaný modelový rad Yaris sa v premiére predstaví na tohtoročnom autosalóne v Paríži a bude ponúkať nový multimediálny systém, ktorý umožňuje aj integráciu smartfónov.

Najprv sa uskutoční prvý výrobný cyklus modelov 1998 Launch Edition Y20, ktoré budú mať rovnaký štýl a rovnaké zlaté lakovanie, aké sa použilo na prvom modeli Yaris v roku 1998, ale s modernou eleganciou tmavosivej strechy v dvoch odtieňoch.

Toyota Yaris Style Y20

Modely Y20 plnej sériovej výroby budú jadrom modelového radu Yaris 2019. Nahradia súčasnú výbavu Mid+ a ponúknu zákazníkom vysokú hodnotu.

V ponuke budú štandardné a dvojfarebné verzie, pričom dvojfarebné budú ponúkať striebornú, perleťovú alebo čiernu farbu karosérie v kombinácii so strechou v novej tmavosivej úprave.

Dizajn exteriéru obsahuje tmavosivé prvky, ktoré odlišujú nový Yaris Y20 od štandardnej verzie. Patria k nim napríklad 16-palcové zliatinové disky kolies s upraveným povrchom, tmavosivé bočné lišty, predná mriežka chladiča, obloženie vonkajších spätných zrkadiel a obruby hmlových svetiel (s chrómovými dizajnovými detailmi).

Model Y20 sa môže pochváliť aj anténou v tvare žraločej plutvy, farebne zladenou až po strechu, tmavými zadnými tónovanými sklami a špeciálnym znakom Y20 vzadu.

Tmavosivý motív pokračuje aj v interiéri a je použitý na stredovej konzole, vložkách volantu a novom textilnom čalúnení s károvaným vzorom. Kvalitný vzhľad interiéru dotvárajú a umocňujú matné chrómové vetracie otvory, obruby reproduktorov audiosystému a meracích prístrojov a obloženie hlavice radiacej páky, čierne kobercové rohože so strieborným okrajom a znak Y20 na prístrojovom paneli a operadlách predných sedadiel.

Toyota Yaris Style Y20
Nový multimediálny systém

V priebehu roka 2019 dostane Yaris nový multimediálny systém, ktorý reaguje na túžbu súčasných ľudí byť neustále pripojení. Konektivita sa stáva pre zákazníkov čoraz dôležitejším kritériom kúpy a nový balík bude zabezpečovať jednoduchú integráciu smartfónov a prístup k užitočným a obľúbeným aplikáciám.

Systém sa obsluhuje prostredníctvom jednoduchej centrálnej dotykovej obrazovky. Po pripojení smartfónu vám obrazovka umožní prezeranie a prácu s vybraným obsahom telefónu. Časom sa funkcie rozšíria a umožnia prístup aj k aplikáciám tretích strán.

Systém má zrozumiteľný a jednoduchý dizajn hardvéru a rozhrania HMI. Možno ho používať na zabezpečenie navigácie aktiváciou cez smartfón a reaguje aj na hlasové príkazy prostredníctvom nového mikrofónu a špecializovaného tlačidla na hlavnom paneli pri minimálnom rozptyľovaní vodiča. Dotyková obrazovka dokáže okrem toho reagovať na bežné dotykové gestá, ako je prechádzanie prstom po obrazovke či pohyb na zmenšenie alebo zväčšenie zobrazeného objektu.

Toyota Yaris Style Y20

Zistite viac

TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing víťazstvo v Rely Nemecko Rast značky Toyota Rast značky Toyota pokračuje aj v roku 2018 Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty! Rely Sardínia Rely Sardínia Esapekka Lappi vybojoval tretie miesto Portugalská rely Portugalská rely zakončená víťaznými jazdami. TOYOTA GAZOO Racing TOYOTA GAZOO Racing vyhrala argentínsku rely. Rely Mexiko Rely Mexiko skončila úspešne troma víťazstvami. Toyota v súťažiach WRC Toyota v súťažiach WRC Hranice až v nebi. Najnovšia verzia špeciálu Toyota Yaris WRC Najnovšia verzia špeciálu Toyota Yaris WRC pre sezónu 2018 Toyota Yaris GRMN Toyota Yaris GRMN Inšpirovaná motoristickým športom Premiéry Toyoty Premiéry Toyoty Toyota na autosalóne vo Frankfurte 2017 TOYOTA GAZOO RACING TOYOTA GAZOO RACING ladí na nemecký asfalt.