Nová Toyota Corolla a RAV4

získali najvyššie hodnotenie v bezpečnostných testoch

2019-05-22

Tento rok uvedené novinky Toyota Corolla a Toyota RAV4 dosiahli maximálneho päťhviezdičkového výsledku v najnovších prísnejších testoch bezpečnosti vozidiel (2019) organizácie Euro NCAP. Toyota Corolla aj RAV4 dosiahli vynikajúcich výsledkov vo všetkých štyroch kategóriách Euro NCAP.


Dospelí cestujúci Deti Zraniteľní účastníci cestnej premávky Bezpečnostné asistenčné systémy
Corolla 95 % 84 % 86 % 77 %
RAV4 93 % 87 % 85 % 77 %

Výsledky novej Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostných testoch potvrdzujú prirodzenú odolnosť podvozka a karosérie vyplývajúce z architektúry TNGA (Toyota New Global Architecture), kde sa v širokej miere uplatňujú výstuhy na kľúčových miestach a sú použité prvky z vysokopevnostnej ocele k pohlcovaniu a rozptyľovaniu energie nárazu mimo kabíny.

Toyota Corolla | Nejvyšší hodnocení v Euro NCAP

V základnej výbave Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (už druhá) generácia bezpečnostného paketu Toyota Safety Sense, v súlade so stratégiou automobilky Toyota sprístupňovať vyspelú bezpečnostnú výbavu všetkým zákazníkom. Súčasťou uvedeného bezpečnostného paketu je predkolízny bezpečnostný systém (PCS) s rozpoznávaním chodcov a cyklistov, adaptívny tempomat (ACC), upozorňovanie na opustenie jazdného pruhu (LDA) so zásahom do riadenia, automatické prepínanie diaľkových svetiel (AHB) a systém rozpoznávania dopravných značiek (RSA).

Toyota RAV4| Nejvyšší hodnocení v Euro NCAP

Predkolízny bezpečnostný systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximálny počet bodov v testoch v nízkych rýchlostiach (zodpovedajúcich jazdám po meste), kedy dokázal zabrániť nehode pri všetkých testovaných rýchlostiach. Paket Toyota Safety Sense preukázal dobré výsledky aj počas rýchlostí po diaľnici. Pri dochádzaní pomaly idúceho vozidla sa dokázal vyhnúť nehode pri všetkých testovaných rýchlostiach. A pri dochádzaní stojaceho alebo spomaľujúceho vozidla dokázal stretu úplne zabrániť, alebo aspoň zmierniť jeho následky.

Dobré výsledky ukázala aj funkcia rozpoznávania chodcov a cyklistov, ktorá je súčasťou uvedeného systému: stretu s chodcami a cyklistami sa podarilo zabrániť pri testovaní za všetkých podmienok, za denného svetla aj v noci.

Dosiahnutý výsledok jednoznačne preukazuje snahu automobilky Toyota o bezpečnosť, nakoľko bezpečnosť je jednou z priorít značky Toyota vyrábať stále lepšie vozidlá, a taktiež sa usiluje automobilka o to, aby sa výhody vyspelých technológií neobmedzovali len na najvyššie modely v najlepších výbavách, ale boli k dispozícii pokiaľ je to možné plošne.

Zistite viac

Míľnik 10 miliónov predaných vozidiel Toyota RAV4 Míľnik 10 miliónov predaných vozidiel Toyota RAV4 Priekopnícka Toyota RAV4 dosiahla míľnik 10 miliónov predaných kusov v priebehu 26 rokov existencie a piatich generácií modelov. Systém e- Call. Keď záleží na každej sekunde Systém e- Call. Keď záleží na každej sekunde Zistite viac Toyota RAV4 Toyota RAV4 Jasná voľba pre Mateja Tótha Matej Beňuš Matej Beňuš Majiteľ novej Toyoty RAV4 Hybrid Nová Toyota RAV4 a Camry Nová Toyota RAV4 a Camry Pozrite si aktuálnu ponuku Autosalón Paríž 2018 Autosalón Paríž 2018 Spoznajte nové modely Toyota! Toyota v New Yorku Toyota v New Yorku predstavila úplne nový model RAV4 Mestské vozidlá Mestské vozidlá Vozidlá pre váš život v meste Terénne a športové vozidlá Terénne a športové vozidlá Pripravené na čokoľvek Najpredávanejšie vozidlo na svete v 1 polroku 2016 Najpredávanejšie vozidlo na svete v 1 polroku 2016 Opäť Toyota Corolla. Hybridná technológia od Toyoty Hybridná technológia od Toyoty očami Auto magazínu. Cestná asistenčná služba Toyota Eurocare Cestná asistenčná služba Toyota Eurocare na 12 mesiacov ZADARMO