Toyota GR Supra GT4 bude v predaji od roku 2020

2019-07-10 

GR Supra GT4 – wyścigowy samochód przeznaczony dla zespołów prywatnych1 – trafi na rynek już w 2020 roku. Po premierze GR Supry GT4 Concept podczas targów w Genewie w marcu br. oraz starcie GR Supry w czerwcowym wyścigu 24 Hours of Nürburgring model ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem.

Vozidlo GR Supra GT4, ktoré vzniklo s cieľom umožniť motoristickým nadšencom zúčastňovať sa pretekov na celom svete, vychádza z GR Supra, prvého globálneho modelu TOYOTA GAZOO Racing predstaveného tento rok. Pri vývoji nového vozidla spojil tím svoje sily s tromi technickými partnermi. Pirelli sa postaralo o pneumatiky, Ravenol zaistil dodávky mazív a výfukové sústavy inovovala spoločnosť Akrapovič. Za vývojom a výrobou stojí Toyota Motorsport GmbH.

Koncepčný model GR Supra GT4 Concept mal premiéru v marci na autosalóne v Ženeve. Toyota GR Supra sa zas v júni prvýkrát zúčastnila pretekov 24 hodín Nürburgringu.

Kategória GT4 si získala obľubu u súkromných súťažných tímov pre nízke náklady a malé vstupné bariéry. Vozidlá sa môžu zapájať do pretekov po celom svete vrátane japonskej série vytrvalostných pretekov Super Taikyu (S-tai), európskeho seriálu GT4, vytrvalostného šampionátu VLN na Nürburgringu v Európe alebo seriálu Michelin Pilot Challenge v USA.

Toyota GR Supra je už teraz súčasťou amerického seriálu NASCAR Xfinity Series a od roku 2020 bude súťažiť v japonskom seriáli Super GT v kategórii GT500.

Toyota GR Supra GT4
GR Supra GT4 – Technické špecifikácie
Podvozok
Dĺžka 4460 mm
Šírka 1855 mm
Výška 1250 mm
Konštrukcia Oceľová karoséria s vysokopevnostným bezpečnostným rámom
Predný difúzor Kompozit vystužený biovláknami
Zadné krídlo Kompozit vystužený biovláknami
Palivová nádrž V súťažnej špecifikácii, systém rýchlotankovania paliva
Sedadlo vodiča Škrupinové sedadlo v súlade so štandardmi FIA
Motor a prevodovka
Typ Radový šesťvalec, jedno turbodúchadlo typu Twin Scroll
Zdvihový objem 2998 cm3
Prevodovka Automatická, pohon zadných kolies
Mazivá Ravenol
Výfuková sústava Akrapovič
Podvozok, riadenie a brzdová sústava
Zavesenie predných kolies Vzpery McPherson
Zavesenie zadných kolies Viacprvkové (multi-link)
Riadenie Elektrický posilňovač, hrebeňové
Pneumatiky Pirelli
Kolesá Otvory pre päť skrutiek, 11 x 18"
Toyota GR Supra GT4

Zistite viac

Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Nový model GR Yaris Nový model GR Yaris Zoznámte sa s novým modelom Toyota GR Yaris Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Majstrovský titul s Toyotou Yaris WRC Zistite viac Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT Tím TOYOTA GAZOO Racing WRT na Rely Austrálie Čím odolnejšie, tým lepšie. Čím odolnejšie, tým lepšie. Toyota na Rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Toyota Hilux vyhrala rely Dakar Zistite viac. Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Toyota s Alonsom Toyota s Alonsom vyhrala preteky 24 Le Mans Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie.