Späť na hlavnú stránku

Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu (LDA)

Neprestajne sleduje vašu jazdnú dráhu

Lane Departure Alert

Systém LDA využíva kameru na presné určenie polohy vozidla v súvislosti s čiarami na vozovke. Ak vozidlo začne prechádzať čiarou bez zapnutých smerových svetiel, vodič bude upozornený. Zdokonalená verzia rozpoznáva, ak vodič nereaguje na výstrahy systému LDA, a automaticky koriguje riadenie tak, aby bol zachovaný bezpečný smer jazdy.

Funkcie
1. Rozpoznávanie prechádzania cez čiaru
2. Zvukové a vizuálne výstrahy na prístrojovej doske
3. Automatické zásahy do riadenia a udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu (s funkciou zásahov do riadenia (SC = Steering Control))

Rozsahy rýchlostí >

LDA Minimálna rýchlosť
Rozpoznávanie čiar 50 km/h
LDA+SC
s funkciou zásahov do riadenia
LDA

Zistite všetko o našich ďalších bezpečnostných systémoch:

PCS
AHB
RSA
LDA
LTA
ACC
IACC
RCTA
BSM
SWS
ICS
eCall

Zistite viac

Systém tiesňového volania Systém tiesňového volania Automatické tiesňové volanie Inteligentný adaptívny tempomat Inteligentný adaptívny tempomat Dodržiava rýchlostné obmedzenia Inteligentný sonar bezpečnej vzdialenosti Inteligentný sonar bezpečnej vzdialenosti Už žiadne preliačiny a škrabance pri parkovaní Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu Udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu Predkolízny bezpečnostný systém Predkolízny bezpečnostný systém Je v prevádzke počas jazdy cez deň aj v noci Systém pre monitorovanie prevádzky za vozidlom Systém pre monitorovanie prevádzky za vozidlom Bezpečné cúvanie do premávky Systém rozpoznávania dopravných značiek Systém rozpoznávania dopravných značiek Zdroj najdôležitejších informácií Detekcia únavy vodiča Detekcia únavy vodiča Pomáha vám zostať v pohotovosti Bezpečnostný paket Toyota Safety Sense Bezpečnostný paket Toyota Safety Sense Zistite viac Toyota C-HR získala päť hviezdičiek EuroNCAP Toyota C-HR získala päť hviezdičiek EuroNCAP Zistite viac o spoľahlivosti Toyoty.