Toyota
Safety Sense

Nový štandard v oblasti aktívnej bezpečnosti


Komplexná bezpečnosť modernej premávky

Vozovka je nepredvídateľným miestom, kde na každého vodiča číhajú nástrahy, ktoré dokážu zaskočiť najprekvapujúcejšími spôsobmi. Inteligentné bezpečnostné systémy predstavujú ďalší krok smerom k autonómnemu riadeniu. Vytvorili sme ich s cieľom zabezpečiť, aby každá Toyota dokázala bezpečne absolvovať svoju cestu.
Úlohou zdokonalených funkcií paketu Toyota Safety Sense (TSS) je podporovať každého vodiča na každej ceste.


Celosvetový úspech v zlepšovaní bezpečnosti

10 miliónov vozidiel
po celom svete je vybavených paketom TSS

90% vozidiel Toyota
v celosvetovom rozsahu je vybavených
paketom TSS

90% menej nárazov
do zadnej časti iného vozidla spôsobených vozidlami vybavenými paketom TSS

Údaje sú zozbierané spoločnosťou Toyota Motor Corporation v roku 2018 v Európe, USA a Japonsku.
Údaje o nárazoch do zadnej časti iného vozidla vychádzajú z testov spoločnosti Toyota, ktoré boli zamerané na vozidlá vybavené paketom Toyota Safety Sense a inteligentným sonarom bezpečnej vzdialenosti (ICS).

Objavte najnovšie technológie
od spoločnosti Toyota

Zistite viac o pokročilých bezpečnostných systémoch
nového modelu Yaris.

Systém na predchádzanie zrážkam na križovatkách

Nový Yaris ponúka množstvo pokročilých systémov aktívnej bezpečnosti. Vylepšený prekolízny bezpečnostný systém (PCS) teraz dokáže zabrániť zrážkam na križovatkách. Funkcia asistenta pri odbočovaní na križovatke zaznamenáva protiidúce vozidlá a chodcov prechádzajúcich cez cestu, upozorňuje vodiča a v prípade potreby aktivuje núdzové brzdenie.

Asistent núdzového riadenia

Nový Yaris je doposiaľ najbezpečnejšou generáciou tohto modelu. Asistent núdzového riadenia dokáže zaznamenať obiehanie chodcov i predchádzacie manévre vozidla. Vodiča podporuje tým, že zabezpečuje stabilitu a pomáha pri bezpečnom návrate do správneho jazdného pruhu.

Nová generácia airbagov

O ochranu všetkých cestujúcich v novom modeli Yaris sa stará 8 airbagov vrátane doplnkového stredového airbagu vpredu, ktorý sa v nižšej triede objavujte po prvýkrát.

Systém PCS
Asistent núdzového riadenia
Nová generácia airbagov


Oboznámte sa so systémami Safety Sense

Pokiaľ ide o využívanie najmodernejších technológií pre zvýšenie bezpečnosti automobilov, Toyota hrá v súčasnosti prím. Každý nový model Toyoty je štandardne vybavený základnými systémami, ako sú predkolízny bezpečnostný systém (PCS) alebo systém upozornenia na neúmyselné opustenie jazdného pruhu (LDA). Zistite viac o každom z nich a pozrite sa, ako fungujú.

PCS.png
PCS
Predkolízny
bezpečnostný systém


Zistite viac >

AHB.png
AHB
Automatické prepínanie
diaľkových svetiel


Zistite viac >

RSA.png
RSA
Systém rozpoznávania
dopravných značiek


Zistite viac >

LDA.png
LDA
Systém upozornenia
na opustenie jazdného pruhu


Zistite viac >

LTA.png
LTA
Asistent udržiavania vozidla
v jazdnom pruhu


Zistite viac >

ACC.png
ACC
Adaptívny tempomat


Zistite viac >

IACC.png
IACC
Inteligentný
adaptívny tempomat


Zistite viac >

RCTA.png
RCTA
Systém pre monitorovanie
prevádzky za vozidlom


Zistite viac >

BSM.png
BSM
Systém pre sledovanie
mŕtvych uhlov


Zistite viac >

SWS.png
SWS
Systém detekcie únavy
vodiča


Zistite viac >

ICS.png
ICS
Systém na detekciu
prekážky


Zistite viac >

eCall.png
eCall
Systém tiesňového volania


Zistite viac >

Zistite viac

Systém tiesňového volania Systém tiesňového volania Automatické tiesňové volanie Inteligentný adaptívny tempomat Inteligentný adaptívny tempomat Dodržiava rýchlostné obmedzenia Inteligentný sonar bezpečnej vzdialenosti Inteligentný sonar bezpečnej vzdialenosti Už žiadne preliačiny a škrabance pri parkovaní Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu Systém upozornenia na opustenie jazdného pruhu Neprestajne sleduje vašu jazdnú dráhu Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu Asistent udržiavania vozidla v jazdnom pruhu Udržiava vozidlo v strede jazdného pruhu Predkolízny bezpečnostný systém Predkolízny bezpečnostný systém Je v prevádzke počas jazdy cez deň aj v noci Systém pre monitorovanie prevádzky za vozidlom Systém pre monitorovanie prevádzky za vozidlom Bezpečné cúvanie do premávky Systém rozpoznávania dopravných značiek Systém rozpoznávania dopravných značiek Zdroj najdôležitejších informácií Detekcia únavy vodiča Detekcia únavy vodiča Pomáha vám zostať v pohotovosti Toyota C-HR získala päť hviezdičiek EuroNCAP Toyota C-HR získala päť hviezdičiek EuroNCAP Zistite viac o spoľahlivosti Toyoty.