Nová Toyota Supra

Pre ten pocit

/

Legenda
je späť

Toyota Supra je späť. Naše nové športové vozidlo s motorom vpredu a pohonom zadných kolies, inšpirovaný bohatou históriou, ktorá siaha tri dekády naspäť, prináša ten najčistejší pôžitok z jazdy. Nová Toyota Supra, zhmotňujúca opojnú kombináciu výkonu, harmónie a agility, ponúka všetkým automobilovým nadšencom vrcholné vyjadrenie radosti za volantom.

Nenechajte si ujsť netrpezlivo očakávanú premiéru novej Toyoty Supra na januárovom medzinárodnom autosalóne NAIAS 2019 v Detroite.

Supra 900 Club

Skupine 900 európskych šťastlivcov, ktorí sa stanú majiteľom novej Toyoty Supra v prvom roku po uvedení, sa nielen otvorí cesta k nášmu športovému vozidlu, ale zároveň sa stanú členmi exkluzívneho spolku: Supra 900 Club.

Zamerané na zážitky

Vývoj novej Toyoty Supra nebol postavený len na parametroch výkonu alebo najlepších časoch dosiahnutých na pretekoch, ale na cieľavedomom zameraní na zážitky za volantom.

Nová nekompromisná Toyota Supra, čerpajúca zo skúseností na svetovej úrovni konštrukcie a dizajnu v motoristickom športe, dosahuje dokonalého ‘zlatého pomeru’ – medzi rázvorom náprav, rozchodom kolies a ťažiskom – v prospech okamžitých reakcií riadenia a mimoriadnych schopností pri prejazde zákrutami.

Ďalšie informácie

Opojenie výkonom na vlastnej koži

Vpredu uložený radový šesťvalec novej Toyoty Supra sa drží odkazu predchádzajúcich generácií a disponuje všetkými esenciami potrebnými pre nabudenie vašich zmyslov. Od opojných jazdných schopností až po pulzujúci soundtrack - tento špičkový agregát má jediné poslanie: ponúknuť vrcholnú formu potešenia za volantom.

Trojlitrový agregát v našom športovom vozidle, ktorý je vo svojom živle na bežných cestách i pretekárskych okruhoch, ponúkne viac ako 223 kW. Jednotka s turbodúchadlom typu Twin Scroll, vysoko presným systémom priameho vstrekovania paliva a variabilným časovaním ventilov ponúkne vodičovi celkom nenútené dávkovanie výkonu s okamžitou odozvou. Toyota Supra tak akceleruje na 100 km/h za necelých päť sekúnd a vďaka ultra hladkému charakteru pohonnej jednotky sprostredkuje precízny prejazd každou zákrutou.

/
Pre pocit dokonalej harmónie

Optimálne rozloženie hmotnosti, ľahká konštrukcia, nízke ťažisko: tri prvky definujúce čistokrvné športové vozidlo – a zároveň oblasti, ktoré naši konštruktéri s nesmiernou starostlivosťou zhotovili tak, aby riadenie novej Toyoty Supra bolo skutočným zážitkom.

Výsledkom tohto nekompromisného prístupu, aplikovaného na usporiadaní s motorom vpredu a pohonom zadných kolies, je dvojmiestne kupé s dokonalým rozložením hmotnosti 50:50 medzi prednou a zadnou nápravou. Rám z hliníko-oceľového kompozitu poskytuje neuveriteľnú tuhosť a nízku hmotnosť, nízke ťažisko a krátky rázvor - to všetko prináša vodičovi istotu a stabilitu, zdanlivo neobmedzenú priľnavosť a neutrálne jazdné chovanie.

/
Pre pocit dokonalej kontroly

Vzrušujúca, atraktívna a zábavná Toyota Supra bola navrhnutá tak, aby prinášala radosť všetkým vodičom, bez ohľadu na úroveň ich schopností. Elektronicky riadený aktívny diferenciál a systém adaptívneho odpruženia (AVS) poskytuje špičkovú kontrolu, presnosť a agilitu – nech sa vydáte kamkoľvek.

Elektronicky riadený aktívny diferenciál rozdeľuje krútiaci moment medzi obidve zadné kolesá. Hnacia sila sa pružne rozdeľuje tak, aby bolo zachované neutrálne jazdné chovanie vo všetkých fázach zatáčania, navyše so zárukou stability a presnosti pri prudkom brzdení a akcelerácii. Toyota Supra so svojím vyspelým systémom AVS prináša pozoruhodné pohodlie a mieru kontroly pre radosť všetkých vodičov, či už na pretekárskom okruhu alebo na prázdnej okresnej ceste.

/
Čo hovoria pretekári


Pozrite si krátke filmy nižšie:

/
/
/
/
/
/
/
/
Evolúcia označenia A

Od luxusného cestovného vozidla 70. rokov minulého storočia až po nekompromisné športové vozidlá 90. rokov - legendárne kódové označenie A, používané pre podvozky modelu Supra, sa teraz uplatnilo aj u novej Toyoty Supra A90. Naše najčistokrvnejšie vozidlo pre nadšených vodičov.

Duša Toyoty Supra

Všetky generácie Toyoty Supra majú 2 kľúčové prvky, ktoré naše kultové športové vozidlo definujú, a ktoré sa nachádzali už vo vozidle 2000GT. Plynulý a citlivý šesťvalcový radový motor umiestnený vpredu so zadným pohonom kolies pre ten najlepší zážitok z jazdy.

/
Pretekanie má v krvi

Nová Toyota Supra z dielne tímu TOYOTA GAZOO Racing stavia na skúsenostiach získaných vo svete automobilových súťaží a zhmotňuje športové vozidlo, ktoré je vo svojom živle na limite pri zdolávaní okruhov, rovnako tak ako pri prechádzaní vašej obľúbenej cesty za mestom.

Koncept GR Supra Racing Concept, prvý raz odhalený v rámci ženevského autosalónu 2018, stavia na klasickom usporiadaní (motor vpredu, pohon zadných kolies) a využíva pokrokové ľahké materiály v kombinácii s pretekársky zameraným interiérom, čím dokonale vyjadruje našu filozofiu potešenia za volantom.

Ďalšie informácie

Čo sa skrýva za maskou

Keď je vo vývojovej fáze potrebné zamaskovať dizajn nového vozidla pred zvedavými zrakmi prizerajúcich, spravidla to znamená obvyklú čiernobielu zmes kľukatých čiar či zložitých špirálovitých vzorov po celej karosérii.
Avšak u prototypu našej Toyoty Supra A90 sme chceli použiť také maskovanie, ktoré by divákov viac zaujalo. Koniec koncov, legenda si predsa zaslúži maskovanie na úrovni.

Viac informácií

/
/
/
/
Toyota Supra A90 vyvoláva nadšenie pri jazde do vrchu v Goodwoode

Náš budúci športový model, zahalený do jedinečného maskovania inšpirovaného pretekárskymi koreňmi tímu TOYOTA GAZOO Racing a vzorom šachovnicovej vlajky, vyráža do presláveného vrchu v Goodwoode pri prvom testovaní na verejnosti. Model súčasne vstupuje do poslednej fázy vývoja na území celej Európy a Ameriky.
Ďalšie informácie

Hlavná téma festivalu

Toyota Supra A90 bola jednou z hlavných atrakcií tohtoročného Festivalu rýchlosti v Goodwoode, kde sa jej dostalo zvedavých pohľadov na štartovacej čiare i ohromeného skandovania pri rýchlom šplhaní do vrchu.

/
/
/
/
/
/
/
/
/

Sledujte ďalšie novinky o modeli Toyota Supra

TOYOTA GAZOO Racing

WRC Global

WEC (TOYOTA MOTORSPORT GmbH)

Ďalšie informácie o tíme TOYOTA GAZOO Racing

Online služby MyT Online služby MyT Zistite viac Turecká rely Turecká rely Prvé a druhé miesto pre Toyotu. Nový vodíkový kamión Nový vodíkový kamión prejde 480 km na jedno natankovanie Rely Fínsko Rely Fínsko Tänak triumfoval s Toyotou Yaris WRC na domácej pôde Nemecký prieskum Nemecký prieskum Najspokojnejší sú vodiči Toyoty! Tím TOYOTA GAZOO Racing Tím TOYOTA GAZOO Racing zvíťazil na Le Mans Toyota Camry Toyota Camry sa vracia do Európy. Koncepčný model GR Super Sport Koncepčný model GR Super Sport Superšport budúcej generácie. Zoznámte sa s európskymi vlastníkmi vozidiel Mirai Zoznámte sa s európskymi vlastníkmi vozidiel Mirai Mirai 0% emisie Premiéry Toyoty Premiéry Toyoty Toyota na autosalóne vo Frankfurte 2017 Toyota C-HR Toyota C-HR Zoznámte sa s modelom navrhnutým s vášňou Olympijské a paralympijské partnerstvo Olympijské a paralympijské partnerstvo Toyota verí v silu pohybu.